Videorecepty


Punčový dort

Punčový dort
Doba přípravy
120 min
Náročnost
náročnost
 • Ingredience na duhový korpus:

  240 g polohrubé mouky
  240 g cukru moučka
  6 vajec
  6 g prášku do pečiva
  6 lžic horké vody
  2 lžíce slunečnicového oleje
  2 odstíny cukrářské gelové barvy

 • Ingredience na nebarevný korpus:

  240 g polohrubé mouky
  240 g cukru moučka
  300 g meruňkový džem
  6 vajec
  6 g prášku do pečiva
  6 lžic horké vody
  2 lžíce slunečnicového oleje

 • Ingredience na cukrový rozvar:

  400 g cukru krupice
  400 ml vody
  100 ml rumu

  Suroviny svařte v hrnci, dokud  se cukr nerozpustí, přidejte rum a nechte mírně vychladnout. Poté rozdělte rozvar na dvě poloviny a jednu obarvěte žlutou a druhou červenou barvou.

 • Ingredience na dortovou polevu:

  200 g cukru moučka
  2 ks  citronu (citronová šťáva)
  2 druhy gelové barvy
      
  Všechny suroviny smíchejte dohromady v hladkou hmotu, kterou  rozdělte na dva stejné díly a obarvěte rozdílnou barvou. Střídavě nalejte na dortový korpus a nechte pozvolna stéci do stran.

Postup:
 1. Bílky oddělte od žloutků a z bílků vyšlehejte sníh.
 2. Žloutky smíchejte s cukrem a směs vyšlehejte do pěny, během šlehání přidávejte za stálého míchání olej a horkou vodu. Mouku smíchejte s práškem do pečiva a přidejte postupně do připravené žloutkové pěny. Nakonec vmíchejte bílkový sníh.
 3. Těsto rozdělte na 4 části o hmotnosti 340 g, 250 g, 150 g a 50 g. Těsta o hmotnosti 50 g a 250 g obarvěte žlutou barvou, těsta o hmotnosti 150 g a 340 g červenou cukrářskou barvou.
 4. Různě obarvená těsta nalijte postupně od kraje ke středu do rozkládací kulaté formy o průměru 26 cm. Tvořítko z formy opatrně vyjměte a duhový korpus pečte v troubě při 160 °C cca 40 minut.
 5. Nebarvený korpus vytvořte tak, že těsto připravené stejným způsobem vlijte do pečicí formy a pečte v troubě při 160 °C cca 40 minut.
 6. Upečený nebarvený korpus rozřízněte podélně na dvě části. Vrchní a spodní díl natřete z vnitřní strany džemem, spodní díl poté vložte do pečicí formy natřenou stranou vzhůru a vrchní díl dejte zatím stranou. Barvený korpus vykrojte pomocí tvořítka na čtyři soustředné kruhy, kromě středového je přeřízněte v polovině. Červené kruhy polejte teplým červeným rozvarem. Žluté kruhy polejte teplým žlutým rozvarem. Hotové obarvené kruhy vložte podle velikosti do dortové formy na připravený korpus s džemem. Přiklopte horním dílem korpusu namazanou stranou dolů.
 7. Hotový dort zatižte a nechte odležet v lednici alespoň 8 hodin, nejlépe do druhého dne.
 8. Vychladlý korpus přelejte cukrovou polevou a ozdobte dle své fantazie.
Podobné recepty