info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se

Testování a kontrola. Ručíme za ověřenou kvalitu každého výrobku

Za 30 let existence TESCOMY se naše výrobky staly ikonickými nejen u nás, ale i v zahraničí. Velkou zásluhu na tom nese prvotřídní kvalita produktů. Tu můžeme zaručit díky každodennímu testování výrobků, které následně směřují do vaší kuchyně a domácnosti. Naši kolegové z oddělení Řízení kvality ručí za to, že se k vám vždy dostane výrobek prověřené kvality. Než se tak stane, předchází tomu dlouhý a precizní proces testování výrobku.
 


Podrobná kontrola každé výrobní šarže

Kontrola kvality výrobků se řídí podle legislativních předpisů a norem platných pro všechny evropské země. Důležitým prvkem v tomto procesu je systém podrobné kontroly produktů spočívající v testování náhodně vybraných výrobků z každé výrobní šarže. Tento proces má na starosti pracoviště vstupní kontroly výrobků.
 
trhací stroj - obrázek


Hygienická nezávadnost i trhací stroj

Dlouhodobě spolupracujeme s akreditovanou zkušební laboratoří – Institutem pro testování a certifikaci (ITC) ve Zlíně. Výrobky se následně podrobují materiálovým testům a zkouškám hygienické nezávadnosti. Nechybí zde ani fyzikální laboratoř zajišťující zkoušky mechanické odolnosti a trvanlivosti výrobků. Využití zde najde zkušební zařízení jako je například trhací stroj. Nedílnou součástí je i experimentální kuchyně, ve které probíhá ověřování produktů za podmínek reálného použití spotřebitelem. Zkušený kuchařský tým kontroluje správnost údajů na obalu výrobků, ale také v návodech a receptech.
 
testování zdravotní nezávadnosti - obrázek


Testování odolnosti vůči korozi

Ve zkušebních laboratořích se u nás můžete setkat s testováním materiálů, jako je nerezová ocel, plast, silikonová pryž, dřevo, porcelán i sklo. Pro každý z nich existují specifické podmínky testování vzhledem k jejich vlastnostem. U nerezových výrobků se například provádí testování odolnosti proti korozi nebo testování ve zkušební myčce nádobí. Velmi specifickou technikou je senzorická analýza. K jejímu provedení stačí naše základní smysly – chuť, čich a zrak. Odborná komise posuzovatelů nezávisle na sobě vyhodnotí, zda potravina nebyla ovlivněna materiálem výrobku, se kterým přišla do styku.

testování odolnosti koroze - obrázek


Patentovaná NANOtechnologie ošetření plastů

Od roku 2017 se můžeme pochlubit patentovanou výrobní technologií ošetření povrchu plastových výrobků pomocí nanoCARE™ procesu. Produkty vyrobené pomocí této nanotechnologie je možné snadno umýt pouhým opláchnutím bez použití saponátů, nevstřebávají pachy, jsou antibakteriální a nezabarvují se.

Všechna estetická a výrobní kritéria, zdravotní nezávadnost, bezpečnost a správná funkce jsou při hodnocení kvality klíčové. Výsledkem testování jsou originální, hodnotné a dokonale funkční výrobky pro každého.