info text
 • Přihlaste se
 • Přihlaste se
Úvodní stranaNejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

 

Distribuce a prodej

Máte své vlastní značkové prodejny?
Je možné nakoupit vaše výrobky přímo u vás jako u výrobce?
Kde a jak je možné zakoupit zboží značky TESCOMA?

Vlastní značkové prodejny provozuje společnost TESCOMA od roku 2009 jako „Prodejní centra TESCOMA". Najdete v nich nejširší sortiment našich produktů, ochotný a vyškolený personál připravený vám se vším poradit a pomoci a také možnost zapojit se do věrnostního programu TESCOMA klub. Jejich přehled najdete v sekci Prodejny.
Kompletní sortiment TESCOMA, včetně zboží ve speciálních a akčních nabídkách, koupíte ve značkovém internetovém obchodě www.tescoma.cz.
V neposlední řadě najdete produkty TESCOMA u našich smluvních obchodních partnerů – v soukromých prodejnách domácích a kuchyňských potřeb, supermarketech, hypermarketech, v partnerských zásilkových a internetových obchodech.

Nabízíte i dárkové poukazy? V jaké hodnotě a kde je lze získat?

Ano, nabízíme dárkové poukazy, které slouží k nákupu sortimentu značky TESCOMA. Více informací získáte na této stránce.


Informace o cenách

Kde najdu doporučené ceny výrobků TESCOMA?

Přehled maloobchodních cen výrobků značky TESCOMA najdete na stránkách www.tescoma.cz. Za tyto ceny můžete naše výrobky zakoupit přímo na e-shopu a také v Prodejních centrech TESCOMA – našich značkových prodejnách. Konečné ceny našich výrobků u smluvních obchodních partnerů a prodejců si určují tito prodejci sami.


Katalog a sortiment

Můžete mi poslat aktuální katalog výrobků TESCOMA?
Kde si lze prohlédnout váš kompletní sortiment?

Tištěný katalog výrobků TESCOMA je vyhrazen pouze pro potřeby obchodních partnerů a je k dispozici k nahlédnutí v Prodejních centrech TESCOMA a u většiny prodejců našich výrobků. Kompletní sortiment TESCOMA včetně novinek přehledně najdete v e-shopu.

Je na internetu uvedena záruční doba platná pro vaše výrobky?

Ano, záruční doba je u výrobků na našich webových stránkách a značkovém e-shopu uvedena. Záruční doba pro jednotlivé výrobky značky TESCOMA je stanovena dle platných předpisů, její délka je minimálně 24 měsíců. Pro většinu kuchyňských potřeb značky TESCOMA však poskytujeme nadstandardní záruku v trvání 3, 5 nebo 10 let. Záruční doba každého výrobku značky TESCOMA je vždy uvedena na obalu výrobku i v návodu k použití.  

Kompletní sortiment výrobků TESCOMA včetně novinek je uveden a pravidelně aktualizován na těchto stránkách. 


Kontrola kvality

Je TESCOMA opravdu český výrobce?

Společnost TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01 Zlín je výrobcem všech kuchyňských a domácích potřeb chráněných registrovanou ochrannou známkou TESCOMA®. Dle platné legislativy je společnost TESCOMA s.r.o. jako výrobce označena na výrobcích, obalech a v návodech k použití. 

Kde jsou vyráběny výrobky TESCOMA?

Společnost TESCOMA provozuje vlastní výrobní kapacity v České republice a celou řadu výrobků v tuzemsku také vyrábí. Zároveň spolupracujeme s dalšími více než 200 subdodavateli v ČR, zemích EU a ostatních zemích světa. Všechny výrobky značky TESCOMA jsou chráněny registrovanou ochrannou známkou TESCOMA® a dle platné legislativy mají na obalu uveden přesný název a sídlo výrobce: TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01, Zlín. 

Jak je dokladována hygienická vhodnost používaného materiálu? 

Hygienický standard každého materiálu použitého při výrobě kuchyňských potřeb TESCOMA je dokladován tzv. zkušebním protokolem vystaveným akreditovanou zkušební laboratoří ITC a.s. ve Zlíně. Zkušební protokol musí být vystaven ještě před uvedením výrobku na trh. Všechny materiály používané při výrobě kuchyňských potřeb TESCOMA jsou i po uvedení do výroby opakovaně testovány, kontrolovány a ověřovány v každé výrobní dodávce tak, aby splňovaly předepsané standardy.  

Jak garantujete, že vaši smluvní výrobci dodržují schválené materiály a technologie? 

Výrobní kontrola ve společnosti TESCOMA je podřízena zavedeným standardům dle norem ČSN EN ISO 9001. V akreditované zkušební laboratoři ověřujeme všechny použité vstupní materiály každé linie výrobků, stejně jako jednotlivé výrobky v každé výrobní šarži. Kromě toho navíc ověřujeme a testujeme i všechny parametry, které mají vliv na bezpečnost, zdravotní nezávadnost, funkčnost a životnost konkrétního výrobku. Pracovníci oddělení Řízení kvality také provádějí pravidelné dodavatelské audity ve výrobních místech.

VÍCE O TESTOVÁNÍ NAŠICH VÝROBKŮ

 

Údržba, použití a vlastnosti výrobků TESCOMA

Jak správně čistit a udržovat nerezové nádobí?

Kuchyňské nerezové nádobí čistěte běžnými čisticími prostředky, nikdy nepoužívejte agresivní látky, chemikálie a ostré předměty. Silně znečištěné nádobí nechejte odmočit ve vodě či roztoku vody se saponátem. Po každém umytí nádobí vždy utřete do sucha.

Upozornění: Solte až do vařící vody! Solení do studené vody může vyvolat vysokou koncentraci kuchyňské soli u dna nádobí, což vede ke vzniku světlých skvrn, tzv. důlkové koroze. Tyto světlé skvrny na dně nádobí nijak neomezují funkčnost či zdravotní nezávadnost nádobí, nejsou vadou výrobku a nemohou být předmětem reklamace. Objeví-li se uvnitř nádobí bílé usazeniny či duhové zabarvení, vyčistíte je octem, několika kapkami citronu nebo speciálním přípravkem na nerezové nádobí. Jde o sedimenty, jejichž tvoření je závislé na chemickém složení používané vody.

Kuchyňské nádobí TESCOMA lze mýt v myčce na nádobí. Při mytí v myčce dbejte, aby se nerezové nádobí nedotýkalo jiných kovových kuchyňských potřeb, jinak se na nádobí mohou objevit rezavé nebo světlé skvrny, tzv. kontaktní koroze. Po ukončení mycího cyklu otevřete dvířka myčky co nejdříve a nádobí z myčky vyjměte. Koroze může být na nádobí přenesena i vodou z jiného výrobku, pro zachování dokonalého vzhledu nádobí proto doporučujeme mytí v myčce omezit, případně vyloučit. 

Lze mýt tlakové hrnce v myčce nádobí?

Nádoby tlakových hrnců značky TESCOMA lze mýt v myčce nádobí. Poklice a víka tlakových hrnců TESCOMA v žádném případě v myčce nemyjte, pro podrobné informace o údržbě tlakových hrnců si důkladně prostudujte návod k použití vašeho tlakového hrnce. 

Které z vašich jídelních příborů lze mýt v myčce?

Všechny modely jídelních příborů TESCOMA jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli a lze je mýt v myčce nádobí. Pro zachování dlouhodobě dokonalého vzhledu však doporučujeme mytí v myčce omezit nebo zcela vyloučit. Pokud příbory v myčce myjete, osušte je bezprostředně po umytí jemnou utěrkou. Příbory TESCOMA myjte šetrným způsobem pod tekoucí vodou s použitím běžných čisticích prostředků. V případě silného znečištění nechte odmočit. Bezprostředně po umytí příbory osušte jemnou utěrkou, nenechávejte oschnout. 

Co znamená značení 18/10? Z jakého materiálu je vyráběno nerezové nádobí?

Značení nerezové oceli 18/10 je poměr použitých legujících prvků chrom/nikl. Nerezové nádobí TESCOMA je vyrobeno z několika druhů nerezavějící oceli, dle typu a účelu použití:

 • Tělo hrnce je vždy z potravinářské nerezavějící oceli 18/10.
 • Dno nádoby je vyráběno z nerezavějící oceli 18/10, z důvodu správné funkce nádobí na indukčních sporácích.
 • Nerezové úchyty nádob jsou ze speciálních nerez slitin, které mají menší tepelnou vodivost, aby se úchyty nádobí zahřívaly co nejméně.
 • Nádobí je opatřeno extra silným třívrstvým sendvičovým dnem. Síla dna u různých typů nerezového nádobí je v rozmezí od 3,7 do 5,5 mm, dle konstrukce jednotlivých typů nádobí. 
Co znamená uváděný objem kuchyňského nádobí?

Objem nádoby je dle technické normy celkovým objemem nádoby, naplněné až po horní okraj. Využitelný objem kuchyňského nádobí je vždy o 1 až 2 litry nižší dle připravovaného pokrmu, uvnitř nádoby je využitelný objem vyznačen stupnicí. 

Které nádobí je vhodné pro použití na indukčním sporáku?

Všechny linie nerezového nádobí, které v současné době TESCOMA vyrábí, jsou vhodné pro použití na plynovém, elektrickém, sklokeramickém i indukčním sporáku. Nádobí vhodné pro indukční sporáky je označeno symbolem „indukční sporák“. Nádobí vhodné pro indukční sporák snadno ověříte přiložením magnetu na dno nádoby. Pokud je magnetické, bude výrobek na indukci funkční. 

Které z nádobí TESCOMA lze používat pro pečení v troubě?

Pro zapékání pokrmů v troubě doporučujeme nádobí PRESIDENT Stone, SmartCLICK, BORDEAUX a GrandCHEF.

Nerezové nádobí (hrnce, kastroly, rendlíky) obecně nedoporučujeme pro pečení v troubách používat. Pouze celonerezové nádobí je možné používat v pečicí troubě do 200 °C. Vlivem vysokých teplot (nad 200 °C) může dojít ke změně barvy nerezavějící oceli.

Nádobí opatřené plastovými úchyty nelze v žádném případě použít v pečicích troubách, došlo by k poškození plastových úchytů! 

Nepálí plastové či nerezové úchyty?

Při správném použití nádobí dle návodu se úchyty zahřívají, ale nepálí. Nerezové nádobí je vyráběno dle evropské normy EN ČSN 12983-1 pro varné nádobí a řádně odzkoušeno akreditovanou zkušebnou. Dle prováděného testu se posuzuje i teplota rukojetí a úchytů, která nesmí být vyšší než 55 °C. 

Jak mám z nových nádob odstranit zbytky lepidla po nálepkách?

Veškeré nálepky používané dle platných standardů na výrobcích TESCOMA v současnosti jsou odnímatelné štítky a nálepky a neměly by na povrchu výrobků zanechávat žádné zbytky lepidla. V případě, že se tak stalo, doporučujeme pro odstranění případných zbytků lepidla z povrchu výrobků použít koncentrovaný saponát s horkou vodou a zbytky lepidla z výrobku odstranit houbičkou – v žádném případě nepoužívejte drátěnku. Pokud zbytky lepidla zůstanou patrné i po vyčištění houbičkou, lze lepidlo odstranit pomocí technického lihu nebo lékařského benzínu. Po odstranění případných zbytků lepidla je výrobek nutné vždy důkladně opláchnout pod tekoucí vodou. 

Jak mám z hrnce odstranit připálené potraviny, aby se hrnec mechanickým čistěním nepoškodil?

Nádobí s připálenými zbytky pokrmů doporučujeme ponechat několik hodin odmočit v horké vodě s větším množstvím saponátu. Zbytky pokrmů poté odstraňte šetrným mechanickým způsobem – stěrkou z odolného plastu, dřevěnou obracečkou se šikmým okrajem apod.

K čistění nerezového nádobí doporučujeme Čistič na nerezové nádobí ProfiMATE 500 ml, Aloe vera. Pro čištění nikdy nepoužívejte ostré předměty (drátěnky, nože), které mohou způsobit poškrábání nerezového povrchu.

Jaký teflon používáte při výrobě vašich produktů?

Všechny antiadhezní povlaky použité na výrobcích TESCOMA jsou vyrobeny z vysoce odolného nepřilnavého materiálu na bázi PTFE (polytetrafluorethylen). Společnost TESCOMA používá pro své výrobky antiadhezní povlaky ověřených a zavedených značek jako např. DuPont, Whitford, Ilag apod. Používané antiadhezní povlaky, stejně jako každý jiný materiál a výrobek značky TESCOMA, prošly úspěšně všemi předepsanými zkouškami zdravotní a hygienické nezávadnosti. 


Jak používat pánve na indukčních sporácích?
Pánve určené pro indukční ohřev jsou na výrobku i obalu označeny symbolem „indukce“. Při používání pánví na indukčních sporácích je nutné pro správnou funkci výrobku vybrat odpovídající velikost plotýnky, tzn. používat plotýnku sporáku stejné velikosti nebo menší, než je průměr dna pánve. V opačném případě výrobek na indukčním sporáku nemusí správně fungovat. 

Lze použít univerzální skleněné poklice na všechny typy pánví?

Skleněné poklice UNICOVER o průměru 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30 a 32 cm jsou vhodné pro použití na pánvích následujících linií:

 • PRESTO
 • i-PREMIUM
 • i-PREMIUM Stone
 • i-PREMIUM Protect
 • FineLINE
 • PRESIDENT
 • SteelCRAFT
 • SmartCLICK
 • TitanPOWER
 • MANICO ROSSO
 • GrandCHEF

Všechny skleněné poklice TESCOMA lze použít i pro jiné pánve a nádoby s odpovídajícím průměrem a vhodným okrajem. Vhodnost skleněné poklice TESCOMA s konkrétní zvolenou pánví doporučujeme ověřit přímo v prodejně.

Je nutné dřevěné krájecí desky před prvním použitím nějak impregnovat?

Krájecí desky BAMBOO, AZZA a ONLINE jsou vyrobeny z bambusového dřeva. Krájecí desky HOME PROFI jsou vyrobeny z bukového dřeva. Povrch krájecích desek je předem upraven emulzí potravinářského oleje. Před prvním použitím krájecí desky pouze opláchněte pod tekoucí vodou. 

Lze mýt výrobky TESCOMA ze dřeva v saponátové vodě?

Dřevěné výrobky TESCOMA otřete v případě potřeby vlhkou utěrkou a ihned osušte. V žádném případě nedávejte odmočit, nemyjte v saponátové vodě ani v myčce. 

Je nutné nože TESCOMA brousit? Pokud ano, čím?

Kuchyňské nože TESCOMA s klasickým hladkým (nezubatým) ostřím pravidelně udržujte pomocí ocílky nebo brusného kamene. Kuchyňské nože naostříte pomocí mechanického nebo elektrického brousku. V případě silně opotřebeného ostří nebo poškozené čepele doporučujeme se obrátit na profesionálního brusíře.

Jak dlouho vydrží teplý nápoj v termoskách TESCOMA?

Termosky se vyrábějí a kontrolují dle technické normy ČSN 12546-1. Teplotní pokles je závislý na teplotě nápoje při plnění, množství nápoje, teplotě okolí apod. Zjednodušeně lze říci, že naplníme-li termosku tekutinou o teplotě 100 °C až po okraj, bude nápoj po 6 hodinách stále horký okolo 70 °C. 

Jak nejlépe připravit bábovku v silikonové formě DELLA CASA nebo DELÍCIA SiliconPRIME?

Před pečením bábovky doporučujeme formu vymazat pokrmovým tukem nebo použít Olej do pečicích forem DELÍCIA 300 ml. V případě pečení suché bábovky (např. piškotové) můžete formu vysypat hrubou moukou nebo strouhankou. Pečte v mírně vyhřáté troubě tak, aby bylo těsto řádně propečeno. Hotovou bábovku vyklopte až po vychladnutí, jak je uvedeno v návodu na použití. V případě, že bábovka nejde vyklopit, bude s největší pravděpodobností nedopečená. Čištění silikonové formy: v případě silného znečištění doporučujeme bábovku nechat odmočit, k mytí nepoužívejte abrazivní prostředky. 

Co znamená označení nanoCARE™ na plastových kuchyňských výrobcích?

Technologie nanoCARE™ umožňuje měnit vlastnosti plastového materiálu na atomární úrovni, a díky tomu má výsledný výrobek řadu jedinečných vlastností. Například při skladování aromatických pokrmů s česnekem, cibulí nebo rybami plastové misky vyrobené technologií nanoCARE™ nevstřebávají jejich intenzivní aroma a po opláchnutí vodou nejsou cítit. Také intenzivní přírodní barviva přirozeně obsažené v mrkvi, paprikách, rajčatech, kari koření apod. nezabarvují plastový výrobek a lze jej snadno očistit. Použité nádobí nanoCARE™ stačí krátce opláchnout pod tekoucí vodou, mastnota a ostatní nečistoty se z povrchu nádobí snadno spláchnou, není třeba používat saponáty ani nádobí mýt v myčce. Lze tedy říci, že výrobky s technologií nanoCARE™ jsou velmi ekologické.