Nejčastější dotazy

Distribuce a prodej

Máte své vlastní značkové prodejny?
Je možné nakoupit vaše výrobky přímo u vás jako u výrobce?
Kde a jak je možné zakoupit zboží značky TESCOMA?

Vlastní značkové prodejny provozuje společnost TESCOMA od roku 2009 jako „Prodejní centra TESCOMA". Najdete v nich nejširší sortiment našich produktů, ochotný a vyškolený personál připravený vám se vším poradit a pomoci a také možnost zapojit se do věrnostního programu „TESCOMA to má!". Jejich přehled najdete v sekci Prodejny.

Další možností, jak koupit výrobky značky TESCOMA, je značkový internetový obchod www.eshop.tescoma.cz. Najdete v něm kompletní sortiment značky TESCOMA, speciální a akční nabídky a věrnostní program TESCOMA Club.

V neposlední řadě najdete produkty TESCOMA u našich smluvních obchodních partnerů – v soukromých prodejnách domácích a kuchyňských potřeb, supermarketech, hypermarketech, v partnerských zásilkových a internetových obchodech.

V našem Logistickém centru TESCOMA ve Zlíně výrobky zakoupit nelze.

 

Nabízíte dárkové poukazy pro vaše výrobky? V jaké hodnotě a kde je lze získat?

Ano, nabízíme dárkové poukazy, které slouží k nákupu sortimentu značky TESCOMA. Více informací získáte na této stránce.

 


 

Informace o cenách

Kde najdu doporučené ceny výrobků TESCOMA?

Přehled maloobchodních cen výrobků značky TESCOMA najdete na stránkách www.eshop.tescoma.cz. Za tyto ceny můžete naše výrobky zakoupit přímo na e-shopu a také v Prodejních centrech TESCOMA – našich značkových prodejnách. Konečné ceny našich výrobků u smluvních obchodních partnerů a prodejců si určují tito prodejci sami.

 


 

Katalog a sortiment

Můžete mi poslat aktuální katalog výrobků TESCOMA?

Tištěný katalog výrobků TESCOMA je vyhrazen pouze pro potřeby obchodních partnerů a je k dispozici k nahlédnutí v Prodejních centrech TESCOMA a u většiny prodejců našich výrobků. Kompletní sortiment TESCOMA včetně novinek však najdete na e-shopu.

 

Kde si lze osobně prohlédnout váš kompletní sortiment?

Naši kompletní nabídku najdete v sekci Katalog. Vzhledem k rozsahu sortimentu (cca 2500 položek) však není kompletní nabídka k vidění na žádné z prodejen.

 

Je na internetu uvedena záruční doba platná pro vaše výrobky?

Ano, záruční doba je u výrobků na našich webových stránkách a značkovém e-shopu uvedena. Záruční doba pro jednotlivé výrobky značky TESCOMA je stanovena dle platných předpisů, její délka je minimálně 24 měsíců. Pro většinu kuchyňských potřeb značky TESCOMA však poskytujeme nadstandardní záruku v trvání 3, 5 nebo 10 let. Záruční doba každého výrobku značky TESCOMA je vždy uvedena na obalu výrobku i v návodu k použití. 

 

Kde je možné seznámit se s vašimi novinkami?

Kompletní sortiment výrobků TESCOMA včetně novinek je uveden a pravidelně aktualizován na těchto stránkách i na e-shopu.

 


 

Kontrola kvality

Je TESCOMA opravdu český výrobce?

Společnost TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01 Zlín je výrobcem všech kuchyňských a domácích potřeb chráněných registrovanou ochrannou známkou TESCOMA®. Dle platné legislativy je společnost TESCOMA s.r.o. jako výrobce označena na výrobcích, obalech a v návodech k použití vlastních výrobků.

 

Kde jsou vyráběny výrobky TESCOMA?

Společnost TESCOMA provozuje vlastní výrobní kapacity v České republice a celou řadu výrobků v tuzemsku také vyrábí. Zároveň spolupracujeme s dalšími více než 100 subdodavateli v ČR, zemích EU a ostatních zemích světa. Všechny výrobky značky TESCOMA jsou chráněny registrovanou ochrannou známkou TESCOMA® a dle platné legislativy mají na obalu uveden přesný název a sídlo výrobce: TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01, Zlín.

 

Jak je dokladována hygienická vhodnost používaného materiálu? 

Hygienický standard každého materiálu použitého při výrobě kuchyňských potřeb TESCOMA je dokladován tzv. zkušebním protokolem vystaveným akreditovanou zkušební laboratoří ITC a.s. ve Zlíně. Zkušební protokol musí být vystaven ještě před uvedením výrobku na trh. Všechny materiály používané při výrobě kuchyňských potřeb TESCOMA jsou i po uvedení do výroby opakovaně testovány, kontrolovány a ověřovány v každé výrobní dodávce tak, aby splňovaly předepsané standardy. 

 

Jak garantujete, že vaši smluvní výrobci dodržují schválené materiály a technologie? 

Výrobní kontrola ve společnosti TESCOMA je podřízena zavedeným standardům dle norem ČSN EN ISO 9001. V naší akreditované zkušební laboratoři ověřujeme všechny použité vstupní materiály každé linie výrobků, stejně jako jednotlivé výrobky v každé výrobní šarži. Kromě toho navíc ověřujeme a testujeme i všechny parametry, které mají vliv na bezpečnost, zdravotní nezávadnost, funkčnost a životnost konkrétního výrobku. Pracovníci oddělení Řízení kvality také provádějí pravidelné dodavatelské audity ve výrobních místech.

 

VÍCE O TESTOVÁNÍ NAŠICH VÝROBKŮ

 


 

Údržba, použití a vlastnosti výrobků TESCOMA

Jak správně čistit a udržovat nerezové nádobí?

Kuchyňské nerezové nádobí čistěte běžnými čistícimi prostředky, nikdy nepoužívejte agresivní látky, chemikálie a ostré předměty. Silně znečištěné nádobí nechejte odmočit ve vodě či roztoku vody se saponátem. Po každém umytí nadobí vždy utřete do sucha.

Upozornění: Solte až do vařící vody! Solení do studené vody může vyvolat vysokou koncentraci kuchyňské soli u dna nádobí, což vede ke vzniku světlých skvrn, tzv. důlkové koroze. Tyto světlé skvrny na dně nádobí nijak neomezují funkčnost či zdravotní nezávadnost nádobí, nejsou vadou výrobku a nemohou být předmětem reklamace. Objeví-li se uvnitř nádobí bílé usazeniny či duhové zabarvení, vyčistíte je octem, několika kapkami citronu nebo speciálním přípravkem na nerezové nádobí. Jde o sedimenty, jejichž tvoření je závislé na chemickém složení používané vody.

Kuchyňské nádobí TESCOMA lze mýt v myčce na nádobí. Při mytí v myčce dbejte, aby se nerezové nádobí nedotýkalo jiných kovových kuchyňských potřeb, jinak se na nádobí mohou objevit rezavé nebo světlé skvrny, tzv. kontaktní koroze. Po ukončeni mycího cyklu otevřete dvířka myčky co nejdříve a nadobí z myčky vyjměte. Koroze může být na nádobí přenesena i vodou z jiného výrobku, pro zachování dokonalého vzhledu nádobí proto doporučujeme mytí v myčce omezit, případně vyloučit.

 

Lze mýt tlakové hrnce v myčce nádobí?

Nádoby tlakových hrnců značky TESCOMA lze mýt v myčce nádobí. Poklice a víka tlakových hrnců TESCOMA v žádném případě v myčce nemyjte, pro podrobné informace o údržbě tlakových hrnců si důkladně prostudujte návod k použití vašeho tlakového hrnce.

 

Které z vašich jídelních příborů lze mýt v myčce?

Všechny modely jídelních příborů TESCOMA jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli a lze je mýt v myčce nádobí. Pro zachování dlouhodobě dokonalého vzhledu však doporučujeme mytí v myčce omezit nebo zcela vyloučit. Pokud příbory v myčce myjete, osušte je bezprostředně po umytí jemnou utěrkou. Příbory TESCOMA myjte šetrným způsobem pod tekoucí vodou s použitím běžných čisticích prostředků. V případě silného znečištění nechte odmočit. Bezprostředně po umytí příbory osušte jemnou utěrkou, nenechávejte oschnout.

 

Co znamená značení 18/10? Z jakého materiálu je vyráběno nerezové nádobí?

Značení nerezové oceli 18/10 je poměr použitých legujících prvků chrom/nikl. Nerezové nádobí TESCOMA je vyrobeno z několika druhů nerezavějící oceli, dle typu a účelu použití:

 • Tělo hrnce je vždy z nerezavějící oceli 18/10.
 • Dno nádoby je vyráběno z nerezavějící oceli 18/10, z důvodu správné funkce nádobí na indukčních sporácích.
 • Nerezové úchyty nádob jsou ze speciálních nerez slitin, které mají menší tepelnou vodivost, aby se úchyty nádobí zahřívaly co nejméně.
 • Nádobí je opatřeno extra silným třívrstvým sendvičovým dnem. Síla dna u různých typů nerezového nádobí je v rozmezí od 3,7 do 5,5 mm, dle konstrukce jednotlivých typů nádobí.

 

Co znamená uváděný objem kuchyňského nádobí?

Objem nádoby je dle technické normy celkovým objemem nádoby, naplněné až po horní okraj. Využitelný objem kuchyňského nádobí je vždy o 1 až 2 litry nižší dle připravovaného pokrmu, uvnitř nádoby je využitelný objem vyznačen stupnicí.

 

Které nádobí je vhodné pro použití na indukčním sporáku?

Všechny linie nerezového nádobí (kromě nádobí ecoPRESTO s antiadhezním povlakem), které v současné době TESCOMA vyrábí, jsou vhodné pro použití na plynovém, elektrickém, sklokeramickém i indukčním sporáku. Není však vyloučeno, že na trhu existují i starší výrobky, které na indukci nefungují. Proto před zakoupením nádobí zkontrolujte, zda je uveden symbol „indukční sporák“ na obalu či v návodu k použití. Nádobí vhodné pro indukční sporák snadno ověříte přiložením magnetu na dno nádoby. Pokud je magnetické, bude výrobek na indukci funkční.

 

Které z nádobí TESCOMA lze používat pro pečení v troubě?

Nerezové nádobí (hrnce, kastroly, rendlíky) obecně nedoporučujeme pro pečení v troubách používat. Pouze nerezové nádobí VISION bez poklice a HOME PROFI je možné používat v pečicí troubě do 200 °C. Vlivem vysokých teplot (nad 200 °C) může dojít ke změně barvy nerezavějící oceli. Pro pečení v troubě používejte speciální nádoby na pečení, tj. pekáče, formy a mísy z nerezavějící oceli, porcelánu, žáruvzdorného silikonu, formy na pečení s antiadhezním povlakem apod. Nádobí, které je opatřeno plastovými úchyty nelze v žádném případě použít v pečících troubách, došlo by k poškození plastových úchytů!

 

Nepálí plastové či nerezové úchyty?

Při správném použití nádobí dle návodu se úchyty zahřívají, ale nepálí. Nerezové nádobí je vyráběno dle evropské normy EN ČSN 12983-1 pro varné nádobí a je řádně odzkoušeno akreditovanou zkušebnou. Dle prováděného testu se posuzuje i teplota rukojetí a úchytů, která  nesmí být vyšší než 55 °C.

 

Jak mám z nových nádob odstranit zbytky lepidla po nálepkách?

Veškeré nálepky používané dle platných standardů na výrobcích značky TESCOMA v současnosti jsou tzv. odnímatelné nálepky a neměly by na povrchu výrobků zanechávat žádné zbytky lepidla. V případě, že se tak stalo, doporučujeme pro odstranění případných zbytků lepidla z povrchu výrobků použít koncentrovaný saponát s horkou vodou a zbytky lepidla z výrobku odstranit houbičkou – v žádném případě nepoužívejte drátěnku. Pokud zbytky lepidla zůstanou patrné i po vyčištění houbičkou, lze lepidlo odstranit pomocí technického lihu nebo lékařského benzínu. Po odstranění případných zbytků lepidla je výrobek nutné vždy důkladně opláchnout pod tekoucí vodou.

 

Jak mám z hrnce odstranit připálené potraviny, aby se hrnec mechanickým čistěním nepoškodil?

Nádobí s připálenými zbytky pokrmů doporučujeme ponechat několik hodin odmočit v horké vodě s větším množstvím saponátu. Zbytky pokrmů poté odstraňte šetrným mechanickým způsobem – stěrkou z odolného plastu, dřevěnou obracečkou se šikmým okrajem apod. Případné další nečistoty odstraňte čisticím prostředkem na bázi tekutého písku (CIF apod.). K čistění nerezového nádobí nepoužívejte ostré předměty – drátěnky, nože, apod. Pro pravidelnou šetrnou údržbu nerezového nádobí doporučujeme Čisticí prostředek na nerezové nádobí TESCOMA CLINOX.

 

Jaký teflon používáte při výrobě vašich produktů?

Všechny antiadhezní povlaky použité na výrobcích TESCOMA jsou vyrobeny z vysoce odolného nepřilnavého materiálu na bázi PTFE (polytetrafluorethylen). Společnost TESCOMA používá pro své výrobky antiadhezní povlaky ověřených a zavedených značek. Jsou to například antiadhezní povlaky TEFLON Classic, XYNFLON apod. Tyto antiadhezní povlaky, stejně jako každý jiný materiál a výrobek značky TESCOMA, prošly úspěšně všemi předepsanými zkouškami zdravotní a hygienické nezávadnosti.

 

Má pánev s keramickým povrchem proti teflonové nějaké výhody?

Pánev s keramickým povrchem (např. ecoPRESTO, VITAPAN) není opatřena teflonovým antiadhezním povlakem, tudíž neobsahuje PTFE. K výhodám keramických pánví patří především:

 • atraktivní vzhled výrobku
 • velmi dobré antiadhezní vlastnosti
 • snadná odbouratelnost použitého keramického povrchu v přírodě
 • nižší environmentální zátěž při jejich výrobě oproti teflonovým povlakům

 

Jak používat pánve na indukčních sporácích?

Pánve určené pro indukční ohřev jsou na výrobku i obalu označeny symbolem „indukce“. Při používání pánví na indukčních sporácích je nutné pro správnou funkci výrobku vybrat odpovídající velikost plotýnky, tzn. používat plotýnku sporáku stejné velikosti nebo menší, než je průměr dna pánve. V opačném případě výrobek na indukčním sporáku nemusí správně fungovat.

 

Lze použít univerzální skleněné poklice na všechny typy pánví?

Skleněné poklice UNICOVER o průměru 20, 22, 24, 26, 28, 30 a 32 cm  jsou vhodné pro použití na pánvích následujících linií:

 • PRESTO
 • PREMIUM
 • i-PREMIUM
 • i-PREMIUM Stone
 • FineSTONE
 • PRESIDENT
 • ULTIMA
 • SmartCLICK
 • AMBER
 • ADVANCE
 • GrandCHEF

Všechny skleněné poklice TESCOMA lze použít i pro jiné pánve a nádoby s odpovídajícím průměrem a vhodným okrajem. Vhodnost skleněné poklice TESCOMA s konkrétní zvolenou pánví doporučujeme ověřit přímo v prodejně.

 

Je nutné krájecí desky BAMBOO před prvním použitím nějak impregnovat?

Krájecí desky BAMBOO jsou vyrobeny z bambusového dřeva. Jejich povrch je předem upraven emulzí potravinářského oleje. Před prvním použitím krájecí desky pouze opláchněte pod tekoucí vodou, v případě častého používání a častého mytí doporučujeme krájecí desky ošetřit tenkou vrstvou Oleje na dřevěné krájecí desky HOME PROFI 200 ml.

 

Lze mýt výrobky TESCOMA ze dřeva v saponátové vodě?

Dřevěné výrobky TESCOMA otřete v případě potřeby vlhkou utěrkou a ihned osušte. V žádném případě nedávejte odmočit, nemyjte v saponátové vodě ani v myčce.

 

Je nutné nože TESCOMA brousit? Pokud ano, čím?

Kuchyňské nože TESCOMA s klasickým hladkým (nezubatým) ostřím včetně antiadhezních nožů PRESTO naostříte pomocí brousku, ocílky nebo brusného kamene. U špičkových nožů (AZZA, PRECIOSO) se v případě silně opotřebeného ostří nebo poškozené čepele obraťte na profesionálního brusíře.

 

Lze nabrousit keramický nůž AZZA?

Broušení keramických nožů AZZA zajišťujeme prostřednictvím vlastního servisního centra. Nože nám zašlete prostřednictvím prodejny, kde byly zakoupeny. 

Ceník broušení a oprav keramických nožů:

 • broušení: 99 Kč  
 • oprava (vyštípnuté ostří, ulomená špička): 149 Kč

 

Jak dlouho vydrží teplý nápoj v termoskách TESCOMA?

Termosky se vyrábějí a kontrolují dle technické normy ČSN 12546-1. Teplotní pokles je závislý na teplotě nápoje při plnění, množství nápoje, teplotě okolí apod. Zjednodušeně lze říci, že naplníme-li termosku tekutinou o teplotě 100 °C až po okraj, bude nápoj po 6 hodinách stále horký okolo 70 °C.

 

Jak nejlépe připravit bábovku v silikonové formě DELÍCIA SILICONE nebo DELÍCIA SiliconPRIME?

Před pečením bábovky doporučujeme formu vymazat pokrmovým tukem nebo použít Olej do pečicích forem DELÍCIA 300 ml. V případě pečení suché bábovky (např. piškotové) můžete formu vysypat hrubou moukou nebo strouhankou. Pečte v mírně vyhřáté troubě tak, aby bylo těsto řádně propečeno. Hotovou bábovku vyklopte až po vychladnutí, jak je uvedeno v návodu na použití. V případě, že bábovka nejde vyklopit, bude s největší pravděpodobností nedopečená. Čištění silikonové formy: v případě silného znečištění doporučujeme bábovku nechat odmočit, k mytí nepoužívejte abrazivní prostředky.

 

Co znamená označení nanoCARE™ na plastových kuchyňských výrobcích?

Technologie nanoCARE™ umožňuje měnit vlastnosti plastového materiálu na atomární úrovni, a díky tomu má výsledný výrobek řadu jedinečných vlastností. Například při skladování aromatických pokrmů s česnekem, cibulí nebo rybami plastové misky vyrobené technologií nanoCARE™ nevstřebávají jejich intenzivní aroma a po opláchnutí vodou nejsou cítit. Také intenzivní přírodní barviva přirozeně obsažené v mrkvi, paprikách, rajčatech, kari koření apod. nezabarvují plastový výrobek a lze jej snadno očistit. Použité nádobí nanoCARE™ stačí krátce opláchnout pod tekoucí vodou, mastnota a ostatní nečistoty se z povrchu nádobí snadno spláchnou, není třeba používat saponáty ani nádobí mýt v myčce. Lze tedy říci, že výrobky s technologií nanoCARE™ jsou velmi ekologické.