info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyNevíte, jak naložit s cuketou?

Nevíte, jak naložit s cuketou?

Je to tady zase! Období, kdy slovo cuketa zaplavilo internet, domácnosti i kanceláře. Pokud nemáte své osvědčené recepty na cuketové dobroty nebo hledáte novou inspiraci, čtěte dál. Kromě menu od polévky po moučník u nás najdete i vyzkoušené kuchyňské pomůcky, se kterými zelenou nadílku zdoláte s grácií!
Pánve SteelCRAFT

Zatočte s cuketou a hoďte ji na pánev

Znáte „zoodles“? Anglické slovo vzniklo smísením slova „zucchini“ (cukety) a „noodles“ (nudle). Cuketové nudličky nebo spirálky jsou zajímavou, zdravou a odlehčenou alternativou těstovin. Podávat je můžete třeba s omáčkou nebo pestem. Připravte si je na pánvi SteelCRAFT, která vás nadchne speciálním ocelovým rastrem. Můžete v ní vařit i smažit, dusit, zapékat v troubě a neublíží jí ani kovové kuchyňské nářadí. Jestli je to pánev vhodná i na indukci? Ale samozřejmě!
Spiralizér HANDY, 3 čepele
Na rozdíl od rekreantů, kteří si rádi vychutnají sladké nicnedělání, spiralizér v létě zahálí nerad. Umí totiž připravit špagety, tenké nudličky a spirálové plátky nejen z cuket, ale i z brambor, okurek, mrkve nebo ovoce. Byla by škoda tohoto všestranného pomocníka nevyužít.
Power gril PARTY TIME
Grilovat už za pár minut a ještě na balkoně, kde není zrovna místa nazbyt? Žádný problém s Power grilem PARTY TIME. Přenesete ho do kempu, k sousedům nebo na piknik. Na rozdíl od běžných grilů nekouří. Připravíte na něm vše, co rádi grilujete. Doporučujeme vyzkoušet na plátky nakrájená a oblíbenou marinádou potřená kolečka cukety. 

Co se vám může na cukety hodit?

Krájecí deska AZZA 50 x 33 cm

Odolné a elegantní kuchyňské „prkénko“

Pořádná deska ze speciálně vrstveného bambusu vám bude vždycky po ruce pro krájení i naklepávání potravin. Lze pod ni zasunout talíř nebo podnos a shrnout naporcované suroviny. Deska má i žlábek pro zachytávání tekutiny, pokud na ní krájíte například rajčata. Pokud na ní chcete nakrájet cukeťák, po kterém se jen zapráší, zkuste si ho letos upéct podle našeho oblíbeného receptu.
Sada nádobí HARMONY, 8 dílů
Sada moderního nerezového nádobí HARMONY vás nezklame. Kromě nádob s vodotěsnými úchyty, do kterých nezateče voda, zaujme sklonerezovými poklicemi s otvorem na odvod páry. A vy tak můžete jednoduše sledovat, jak se v nich vaří třeba cuketová polévka. S naším receptem a díky třívrstvému indukčnímu dnu, které šetří energii, to bude rychlovka.
Talíře SIENA
Každá cuketová placka je originál. A moc chutný originál, proto vám na ně přidáváme recept. Naservírovat si je můžete na jídelních talířích SIENA, které jsou díky ruční výrobě také jedinečné. A přesto je toto nádobí určeno ke každodennímu používání a lze ho použít jak v mikrovlnné troubě, tak mýt v myčce. 

Usnadněte si práci těmito pomocníky:

Sendvičovač PRESIDENT 3 v 1

Uspořte místo s jedním přístrojem na sendviče i vafle

Sendvičovač se třemi sadami výměnných desek je praktický kuchyňský přístroj, který šetří místo. Ráno v něm připravíte sendviče do školy nebo práce a odpoledne poslouží jako vaflovač. A když běžné těsto obohatíte kouskem oloupané nastrouhané cukety, strávníci si ničeho nevšimnou a s láskou připravené cuketové vafle budou jen chválit. Nevěříte? Postupujte podle ověřeného receptu.
Servírovací podnos ONLINE 32 x 22 cm
Další elegantní kuchyňský doplněk z bambusu využijete k podávání letních kulinářských překvapení. Jak na cuketové vafle, už jsme poradili u sendvičovače, stačí jen dodat, že jedním z nejkrásnějších překvapení může být stylově naservírovaná snídaně do postele.
Zapékací mísa DELÍCIA 43 x 27 cm
Máte rádi, když nádobí plní více funkcí najednou? Zapékací mísy DELÍCIA slouží díky kvalitní glazuře zabraňující připékání nejen k pečení v troubě, ale i k servírování. V jedné z mís jsme upekli cuketovou buchtu s osvěžující citronovou polevou. Cuketu by v ní nikdo nehledal. Vyzkoušejte recept a přesvědčte se.

Pár vychytávek na závěr: