info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se

Rajská chuť léta

Rajská jablíčka nám přirostla k srdci. Pěstujeme je na záhonech, ve sklenících i na balkonech. Chutnají skvěle, jsou zdravá a dají se v kuchyni využít na mnoho způsobů. Prohlédněte si naše tipy na jejich zpracování pomocí kuchyňských vychytávek, které vám usnadní práci. A nepřehlédněte recept na babiččin domácí kečup.
 
Tlakový hrnec Ultima


Tlakáč, který se ovládá levou zadní

Pokud máte výhrady nebo nedůvěru ke svému starému tlakovému hrnci, nastal čas na změnu. Náš osvědčený tlakový hrnec ULTIMA si můžete pořídit v různých velikostech nebo v praktické verzi se dvěma nádobami o objemu 4 a 6 litrů a univerzálním víkem. Velikost hrnce si pak vybíráte podle toho, jestli vaříte jen pár litrů polévky nebo kečup z domácích rajčat, pro který budete do spíže chodit celou zimu. A na ten vám přidáme osvědčený recept od babičky Marušky.  
 

Originální dekor drobných akvarelových kvítků levandule na porcelánových jídelních talířích PROVENCE vám bude po celý rok připomínat léto. Chuť šťastných letních dní si můžete kdykoli navodit i dobrým jídlem se sušenými rajčaty. Vyzkoušejte omáčku na těstoviny, jejíž kouzlo spočívá v jednoduchosti a malém počtu ingrediencí.
 

Ikonické nádobí BORDEAUX vás nadchne barvou i celokovovým zpracováním, díky kterému ho můžete používat nejen na všech typech sporáků, ale i v troubě. Antiadhezní povrch zajistí, že se v něm nic nepřipálí. Opatřili jsme ho silikonovými úchyty, aby zacházení s ním bylo zcela bezpečné. Speciálně tvarovaná poklice s výstupky na vnitřní straně zajistí odkapávání páry zpět do hrnce.
 

Co se vám může ke zpracování rajčat ještě hodit?


Roztočte rajčata v super výkonném mixéru!

Výjimečně silný mixér PRESIDENT s mimořádně ostrými noži a masivní skleněnou nádobou je ideální kuchyňský pomocník na léto. Připravíte v něm ovocná a zeleninová pyré, smoothie i studenou španělskou polévku gaspacho. A je to jeden z mála kuchyňských mixérů, který zvládne rozsekat i led.
 
Pánev i-PREMIUM Protect

Vaření na indukční desce má své výhody.  Abychom ji ochránili před poškrábáním a prodloužili její životnost, opatřili jsme pánve i-PREMIUM Protect silikonovými žáruvzdornými nožkami. Jejich antiadhezní povlak je odolný i proti neostrému kuchyňskému nářadí. Na takové pánvi se lehká letní večeře připraví rychle a snadno.
 

Ochutnejte nejkřupavější pizzu s rajčátky. Jak na ni? Upečte ji na speciálním kameni z pórovitého kordieritu.  Pečicí kámen rozpálený v běžné domácí troubě nebo v zahradním grilu rychle odsaje vlhkost ze spodní části těstového korpusu pizzy a postupně ji uvolní zpět. Výsledkem je dokonale křupavý korpus a správně šťavnatá náplň. Podle pravého italského receptu se vám zaručeně povede!
 

Co ještě doporučujeme:


Malý velký pomocník - cedník do dřezu PURO

Jsou drobnosti, díky kterým se vám v kuchyni bude lépe pracovat. Jednou z nich je cedník do dřezu, který neslouží jen k cezení pokrmů, ale také k oplachování ovoce a zeleniny, podívejte se sami. A protože máme rádi multifunkční věci, můžete ho využít také jako odkapávač na nádobí.
 

Pokud máte zralá rajčata, připravte si domácí passatu, kterou celoročně využijete do mnoha pokrmů. Pasírování zbaví rajčata slupek a semínek a výsledný produkt můžete zamrazit v dózách nebo zavařit. Díky vyměnitelným diskům pasírovač zpracuje i ovoce, například banány, jablka a jahody a také zeleninu, jako například cuketu, kořenovou zeleninu nebo brambory. Požadovanou hustotu si zvolíte sami.
 

Dózy jsou vyrobeny z materiálu, kterému nevadí dlouhodobé skladování ani mrazení. Díky své velikosti jsou ideální právě k zamrazení porcí passaty. Vhod přijdou také k uskladnění ovocného pyré, vývaru nebo bylinek. Mají speciálně tvarované dno, díky kterému obsah snadno vytlačíte ven.
 

A pár osvědčených produktů na závěr: