info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyNejlepší potraviny, které si připravíte doma

Nejlepší potraviny, které si připravíte doma

Proč jsou domácí potraviny nejlepší? Protože máte kontrolu nad jejich složením i výrobou. A navíc chutnají o dost lépe než kupované. Ať už se rozhodnete pro doma vyrobené těstoviny, sýr, šunku nebo něco sladkého, ty nejlepší pomocníky hledejte v našich prodejnách a e-shopu.
Strojek pro přípravu těstovin GrandCHEF - obrázek

Domácí těstoviny jsou „in“

Pamatujete si chuť babiččiných polévkových nudlí? Že už jste dlouho domácí těstoviny nejedli? A přitom je jejich domácí výroba snadná. Postačí vám tři ingredience a šikovný strojek. Připravíte v něm pláty těsta o tloušťce, jakou si vyberete. A z nich pak pomocí nástavce různé typy těstovin, například lasagne nebo fettuccine. 
Váleček na pizzu dřevěný DELÍCIA 40 cm
Než se pustíte do pečení domácí pizzy, vybavte se dřevěným válečkem. Vyrábíme jej z odolného dřeva gumovníku brazilského a umožní vám válet dlaní, tedy s větším citem. Těsto si tak doslova vymazlíte. A v kuchyni se vám samozřejmě bude hodit i na ostatní sladké a slané moučníky. Už jste vyzkoušeli pravý italský recept na domácí pizzu margherita?
Kámen na pizzu DELÍCIA 38 x 32 cm
Pro krásně křupavou propečenou pizzu už nemusíte jezdit do Itálie. Se správným receptem, vybranými surovinami a pečicím kamenem si ji můžete dopřát i doma. Kámen z pórovitého kordieritu funguje tak, že odsaje vlhkost ze spodní části korpusu. Pak ji postupně uvolní zpět do pečicího prostoru. Pizza tak získá dokonale křupavý korpus a uchová si šťavnatou náplň.  

Vyzkoušejte naše vychytávky:

Souprava na nakládaný hermelín TESCOMA DELLA CASA

Nejlepší recept na domácí utopence a nakládaný hermelín?

Kdo má rád nakládaný hermelín a utopence, má většinou i vlastní vyzkoušený recept. Samozřejmě ten nejlepší! S naší soupravou bude příprava a servírování této pochoutky výrazně pohodlnější. Součástí nádoby s víčkem je totiž nabírací díl k pohodlnému postupnému odebírání a odkapání nálevu. I my máme na utopence jediný správný recept, vyzkoušejte jej!
Čerstvé sýry jsou hotové raz dva. Zejména, když máte po ruce vychytanou soupravu pro jejich přípravu. Stejně snadno připravíte se speciální soupravou i krémové sýry. Zdravou svačinku či večeři bez „éček“ a konzervantů si tak zvládne udělat opravdu každý!
Pokud se rádi zakousnete do krajíce poctivého doma upečeného chleba, budou se vám hodit naše produkty, se kterými upečete dokonale tvarovaný bochník. V ošatce chléb krásně vykyne a forma na kulatý chléb jeho tvar ohlídá při pečení.
Šunkovar PRESTO, s teploměrem
Pečete chléb tradičním způsobem? Využijte vlastností formy vyrobené ze silnostěnné keramiky. Forma nejen skvěle kumuluje teplo a chléb se v ní proto dokonale propeče, ale můžete ji využít na mnoho dalších sladkých i slaných jídel. Navíc v pozici s poklopem dole poslouží i jako hluboký pekáč.
I kvalitní kupovaná šunka obsahuje konzervanty, zvýrazňovače chuti a stabilizátory. Pokud si ji ale připravíte doma z masa, které si sami vyberete, můžete ji servírovat bez obav. V našem moderním šunkovaru kromě lahodné šunky připravíte i paštiku, terinu nebo brambory se smetanou.

Ještě můžete potřebovat:

Lis na zdravé tyčinky TESCOMA DELLA CASA - obrázek

I mlsat se dá zdravě

S unikátním lisem připravíte tyčinky, které skvěle vypadají i chutnají, a to hlavně díky ingrediencím, které si sami pohlídáte sami. K výrobku jsme přibalili odzkoušené recepty, se kterými neuděláte chybu. Máte chuť na datlové s medem nebo raději čokoládové s oříšky?
Forma želatinové bonbony TESCOMA DELLA CASA, 2 ks - obrázek
Gumoví medvídci nebo žížalky nemusí být postrachem rodičů, pokud jsou vyrobeny z ověřených surovin. Se silikonovými formami je to překvapivě snadné. Obě silikonové formy jsou vynikající pro přípravu domácích želatinových dobrůtek, ze kterých se dětem rozzáří oči. A to bez použití konzervantů, umělých barviv a přebytečných sladidel.
https://www.tescoma.cz/elektricky-zmrzlinovac-grandchef-obrázek
Zmrzlinu milují malí i velcí. Pokud se pustíte do její vlastnoruční výroby, nemusíte se obávat zbytečných „éček“, konzervantů, umělých barviv ani nežádoucích sladidel. V elektrickém zmrzlinovači poctivou zmrzku připravíte bez námahy a velmi rychle. K přístroji jsme navíc přibalili 9 skvělých receptů, se kterými to půjde samo!

Co se ještě může hodit: