info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyOchutnejte kuchyni našich sousedů

Ochutnejte kuchyni našich sousedů

Pro inspiraci jsme tentokrát „zaskočili“ na sousední Slovensko, kde jsme si vyhlédli několik místních specialit. Ty si můžete připravit pohodlně doma, stačí nakoupit správné ingredience a přichystat potřebné kuchyňské pomůcky. Pokud snad některé postrádáte, jsme vždy po ruce. 
Kastrol BORDEAUX s poklicí - obrázek

Vydatný paprikový guláš i brynzové halušky

Když se řekne slovenský guláš, měl by chutnat po paprikách. Nachystejte si kastrol BORDEAUX, který vypadá tradičně, přitom má všechny moderní vlastnosti. Nerezové indukční dno, prvotřídní antiadhezní povlak, bezpečné úchyty ze žáruvzdorného silikonu a výstupky na vnitřní straně poklice pro odkapávání páry zpět do hrnce. Vařit v tak stylovém hrnci vás bude jednoduše bavit.
Keramické talíře SIENA - obrázek
Zdánlivě banální recept může představovat naprosto skvostné jídlo. Takové jsou i brynzové halušky nebo pirohy. Minimum ingrediencí, vynikající chuť. Použijte na ně struhadlo nebo tvořítka na plněné taštičky a těstoviny. A aby vám lépe chutnalo, servírujte je v keramických talířích SIENA. Mají kvalitní odolnou glazuru a jsou vyráběny ručně, každý kus je originál.
Souprava pro kvašení TESCOMA DELLA CASA - obrázek
Kvašené zelí je pro slovenskou kuchyni velmi typické. To nejlepší si vyrobíte doma s pomocí soupravy pro kvašení DELLA CASA o objemu 5 nebo 1 litr. Tvoří ji sklenice s unikátním vzduchotěsným víčkem a můžete si k ní dokoupit také mřížku a závaží. součástí balení je také návod s recepty. Kromě zelí si v ní připravíte kvašáky, kimchi nebo jakoukoliv kvašenou zeleninu.

Prohlédněte si související výrobky:

Pekáč s poklopem EXCLUSIVE 36 x 24 cm - obrázek

Slyšeli jste o pečené huse ze Slovenského Grobu?

Obvyklou gurmánskou událostí v období podzimu jsou husí hody. Pro křupavou husí pečínku ale nemusíte nikam jezdit. Doma vytáhněte pekáč EXCLUSIVE a pusťte se do toho. Vypadá tak, jak napovídá název – přímo exkluzivně, protože je z prvotřídní nerezavějící oceli, má elegantní tvar, masivní úchyty a vnitřní samostatný rošt. A jako bonus pro vás máme originální slovenský recept!
Talíře LEGEND - obrázek
Klasické bílé talíře by neměly chybět v žádné domácnosti. Například talíře LEGEND, které mají univerzální bílou glazuru a jednoduchý minimalistický vzhled. Jsou vyrobeny z prvotřídního porcelánu a můžete je dát i do myčky. Využijete je při každodenním stolování i během slavnostních příležitostí.
Džbán na pivo myBEER 2,5 l - obrázek
Ke guláši nebo pečeni se výborně hodí dobré vychlazené pivo a nejlepší je samozřejmě točené. Pokud máte v okolí oblíbenou hospůdku, skočte si pro něj se džbánem myBEER, vejde se do něj až 5 točených piv. Má atraktivní design, originální odměrku a je vyroben z prvotřídního borosilikátového skla.

Další vychytávky, které se mohou hodit:

Pánev grilovací oboustranná MASSIVE - obrázek

Lokše a další tradiční laskominy

Na Slovensku jsou oblíbenou přílohou i samostatným jídlem lokše. Bramborové placky, které můžete podávat naslano i nasladko. Připravte těsto a opečte je na pořádné pánvi. Robustní oboustranná pánev MASSIVE je vyrobena ze silnostěnné litiny a využijete ji na plynových sporácích, v pečicích troubách a na grilech. Během letní sezóny s ní můžete grilovat v Power grilu PARTY TIME.
Kuchyňský robot PRESIDENT - obrázek
V místní kuchyni se při přípravě různých jídel běžně používá také uzenina a klobásy. S jejich snadnou domácí přípravou pomůže kuchyňský robot PRESIDENT, který nejprve umele maso a pak pomocí speciálního nástavce vytvaruje klobásy. Výhodou domácího zpracování je 100% kontrola nad surovinami. Ulehčete si práci a spolehněte se na všestranného šikovného robota.
Nože GrandCHEF - obrázek
A když není čas na vaření a chcete si jen vychutnat konkrétní (nejen) slovenské potraviny, nachystejte prkénko a přichystané dobroty ukrajujte po kouskách. Důležité je vždy použít kvalitní nůž. Naše nože GrandCHEF vyrobené z nerezavějící nožířské oceli mají rukojeti a čepele spojené hladce a bez výstupků. Práce s nimi je pohodlná a bezpečná, koupíte je samostatně nebo v dřevěném designovém bloku.

I tyto výrobky zaslouží pozornost: