info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyKam na brunch? Zůstaňte v pyžamu a připravte si ho doma!

Kam na brunch? Zůstaňte v pyžamu a připravte si ho doma!

Proč je brunch tak populární? Možná proto, že to není jen čas pestrobarevných nápaditých jídel a dobrého pití, ale také setkávání beze spěchu. Nachystat jej doma není až tak těžké. Inspirujte se u nás.
Talíře a misky FRESCO-obrázek

Servírujte (ovoce) stylově!

Ať už svým hostům nabídnete ovoce čerstvé nebo formou smoothie bowl, udělejte to stylově. Brunch má totiž nejen chutnat, ale i vypadat lákavě. Tři dekory našeho nového porcelánového nádobí FRESCO zkombinujete tak, že budou vždycky ladit. Motivy na talířích a miskách jsou vizuálně propojené a s jídlem vytváří atraktivní kompozice.
Při chystání brunche si připravte i servírovací nádobí a různé krabičky na ukládání. Promyšlené dvoudílné dózy jsou ideální na dva druhy potravin, které můžete před podáváním smíchat, nebo servírovat odděleně. Krájená zelenina, sýry, pomazánky, ale i ovoce, ořechy a müsli a jogurt, to vše v nich bezpečně uložíte a v případě potřeby i převezete nebo přenesete. Dózy jsou vhodné i na tekutiny, a tak si je oblíbíte i k chystání svačin do školy a práce.
Šálky na kávu-ALL FIT ONE-obrázek
K brunchi patří káva, hodně kávy. Ať už máte automatický kávovar, nebo nedáte dopustit na pákový, se kterým kávu vymazlíte k dokonalosti, zvolte si šálky, ze kterých vám bude espresso či cappuccino nejvíc chutnat. Vyzkoušejte jedinečný koncept ALL FIT ONE - kvalitní porcelánový servis, který vám ušetří místo. Univerzální podšálek totiž můžete používat libovolně se všemi nádobami této linie. A to jak se šálky a hrnky, tak i se stojánkem na vajíčko a nádobou na smetanu.

Přípravu brunche vám usnadní také:

Skleněný poklop / mísa s víkem DELÍCIA-obrázek

Lahůdky pod poklopem, který se umí podle potřeby překulit

Quiche naplněné vším, co vám chutná, jsou přesně tou lahůdkou, která potěší chuťové buňky v čase mezi snídaní a večeří. Máte-li po ruce vychytávku, která je podle potřeby mísou s víkem na vypracování těsta, nebo podnosem s poklopem na uložení a servírování, vyhráli jste. A že byste uvítali recept? Od toho jsme tady my, naučíme vás quiche krok za krokem!
Elektrický vařič na vejce PRESIDENT-obrázek
Vejce a ráno patří k sobě. Uvařte je přesně tak, jak je máte rádi. Zabořte labužnicky lžičku a pochutnejte si na nich. Naměkko, natvrdo, nebo nahniličko. Bez práce a spolehlivě díky elektrickému vařiči s předvolenými programy.
Termoska s dávkovacím uzávěrem CONSTANT -obrázek
K brunchi patří pestrý výběr nápojů. Popíjí se Mimosa, tedy prosecco s čerstvou ovocnou šťávou. A na stole samozřejmě nesmí chybět ani voňavá káva a kvalitní čaje. Právě na teplé nápoje je nenahraditelná dvouplášťová termoska s dávkovacím uzávěrem. Své využití najde v kuchyni každé ráno.

Co ještě můžete potřebovat?

Sada nádobí VARIO-obrazek
Sada nádobí VARIO-obrazek

Vařte chytře v extra skladném nádobí

Teplá jídla, zejména polévky, jsou vítanou součástí pozdní snídaně. Pokud plánujete pořídit nové nádobí nebo pánve, zamyslete se, zda by se vám nehodilo nejskladnější nádobí v okolí. Jmenuje se VARIO a ke třem nádobám patří jen jedna odnímatelná rukojeť. Kromě toho, že nádoby do sebe dokonale zapadají bez překážejících úchytů, jsou navíc opatřeny špičkovým antiadhezním povlakem. Nádobí tak nejen šetří místo, ale i vaří a smaží se v něm bez připalování.
Napařovací nádoba GrandCHEF
Na konci brunche je čas na teplá jídla. Připravte je v páře a ušetřete tak energii. Napařovací nádoba se nasadí na jakýkoli hrnec nebo kastrol o průměru 20 či 22 cm. Můžete v ní tedy nejen ohřívat již hotová jídla, ale také vařit ve spodní nádobě a napařovat v horní.
Pánev 4 oka SmartCLICK-obrázek
Milovaná brunchová klasika, lívance a volská oka. Jak je připravit úhledně? Pokud máte lívancovou pánev neboli lívanečník na všechny typy sporáků, i na indukci, povedou se na jedničku. Pánev SmartCLICK navíc po vaření uložíte s odejmutou rukojetí a ušetříte spoustu místa.
Recept kynuté knedlíky-obrázek
Vyzkoušejte v páře vařené hedvábné knedlíky sypané perníkem podle receptu našeho šéfkuchaře!

Pár tipů na závěr: