info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyJak správně vybrat pánev?

Jak správně vybrat pánev?

pánve - obrázek
Věděli jste, že pánev s nepřilnavým povrchem patří k neodmyslitelným pomocníkům více než 60 let? Přesně v roce 1938 chemik Roy Plunkett náhodou vyvinul látku zvanou PTFE (polytetrafluorethylen) a o dlouhých 7 let později ji americká společnost DuPont registrovala pod značkou teflon. Zrození prostého nápadu, že se na teflonu nepřichytí ani vajíčka, odstartovalo malou kuchyňskou revoluci. Během 60leté éry udělaly nepřilnavé povrchy obrovský krok dopředu. Na trhu je dnes k mání nespočet různých druhů pánví. Pro lepší orientaci se na ně pojďme podívat blíže.

Při nedostatku místa volte SmartCLICK

Inovativní řada moderních pánví SmartCLICK zaujme zejména odnímatelnou rukojetí, díky níž je možné v jediné pánvi smažit i zapékat. Krom toho šetří místo v lednici, myčce i kuchyňské lince. Rukojeť jednoduše sundáte prstem jedné ruky. Snadné snímání a nasazování rukojeti je obrovskou výhodou při vkládání pánve s horkým smaženým pokrmem (třeba s dopékanými steaky) do trouby a zároveň při jejím vyjímání z rozpálené z pečící trouby po dopečení.

Odborník na asijskou kuchyni

Wok PRESIDENT je sendvičová pánev z nerezavějící oceli v luxusním provedení. Má vynikající parametry, poklici s regulací páry a celou řadu doplňků. Hodí se pro restování, smažení, vaření i napařování při přípravě asijských pokrmů, ale můžete v něm připravit prakticky cokoli, a to včetně moučníku! Díky třívrstvému sendvičovému provedení nádoby je teplota uvnitř woku rovnoměrná a stálá, klenutá poklice pak zajišťuje optimální cirkulaci páry.

Nejvyšší řada pánví

Pánve PRESIDENT mají speciálně upravený povrch s charakterem neleštěného přírodního kamene, který odolá i kovovým obracečkám. Připravené maso bude díky speciálně strukturovanému povrchu pánve vždy rovnoměrně propečené, vláčné a křehké. Zapomenout můžete na vyviklanou rukojeť, pánve PRESIDENT mají rukojeť připevněnou 2 kovovými nýty. Jelikož neobsahují žádné plastové části, skvěle poslouží i v pečicí troubě při dopékání pokrmů.

Designový kousek s funkcí navíc

Špičkové pánve ULTIMA jsou vyrobeny z nerezavějící oceli s antiadhezní povrchovou úpravou zabraňující připalování. Nerezové tělo se rozehřívá rychleji, než jiné materiály. Díky skvělé tepelné vodivosti můžete pohodlně smažit i při středních teplotách, což se jistě promítne i ve vašich účtech za energii. Inovativní řešení rukojeti umožňuje odkládání kuchyňského nářadí během vaření.