info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyZamilujte si chřest, právě začalo chřestobraní!

Zamilujte si chřest, právě začalo chřestobraní!

Tuto lahodnou křehkou zeleninu dostanete v obchodech a na tržnicích od dubna do června. Chřestová sezóna je krátká, proto ji nepropásněte a zařaďte chřest do jídelníčku co nejčastěji. Než se pustíte do konkrétního receptu, zkontrolujte, zda máte v kuchyni všechny potřebné pomocníky – pokud ne, jsme tu pro vás v našich prodejnách nebo e-shopu.

Pro začátek zkuste krémovou polévku

Pokud chcete začít něčím jednodušším, připravte si lahodný chřestový krém. Kromě ingrediencí potřebujete především kvalitní kastrol. Celokovové masivní kastroly SmartCLICK jsou skvělá volba. Mají prvotřídní antiadhezní povlak a jsou vhodné pro všechny typy sporáků. Navíc je můžete používat i v troubě, úchyty jsou odnímatelné.
SIENA talíře si oblíbíte. Toto odolné atraktivní keramické nádobí je vhodné pro každodenní použití. Vyjímat se ale bude i na svátečním stole. Poskládejte si do sady dezertní, mělké a polévkové talíře. Pohled na ně vás bude těšit každý den, díky ruční výrobě je každý kus originál.
Pokud se rádi obklopujete chytrými kuchyňskými spotřebiči, které odvedou práci za vás, pak vám nejspíš padne do oka polévkovar PRESIDENT. Chřestovou polévku zvládne raz dva a co je lepší, využijete ho mnohem častěji. Umixuje výborné smoothie, přesnídávku, pyré i omáčku.

Možná se vám budou hodit také: 

Zvládnete i dokonalé italské rizoto

Vůbec se toho nebojte. Stačí koupit správné ingredience a dodržet potřebný postup, máme pro vás navíc ověřený recept. Samotný chřest rizotu dodá jemnou delikátní chuť, stačí ho spařit v cedicí nádobě GrandCHEF. Tu nechejte v hrnci v průběhu vaření, chřest se v ní nepřichytí ke dnu. Zasunuté úchyty při vaření navíc zamezí překypění. Chřest scedíte zavěšením na okraj hrnce, kde důkladně odkape.
Klasika, která nikdy nezestárne. To jsou čistě bílé talíře v hladkém provedení. Jsou barevně neutrální, proto se hodí ke každému typu jídla i stolování. Talíře LEGEND jsou vyrobeny z prvotřídního porcelánu, mají široký okraj a kvalitní bílou glazuru. Můžete je dát s klidem i do myčky.
Poohlížíte se po kvalitních kuchyňských nožích? Máme pro vás skvělý tip - blok s 5 noži FEELWOOD. Opravdu luxusní set, který bude vaší kuchyni slušet. Nože v osvědčeném tradičním tvaru mají prvotřídní kované čepele s dokonalým ostřím a rukojetí z tvrzeného jasanového dřeva.

To nejlepší na konec. Na gril s ním!

V dubnu ještě nemusí být dobré počasí pro grilování venku. V tom případě využijte v kuchyni grilovací pánev SmartCLICK. Má 2 tepelné zóny - střed pánve pro intenzivní grilování a okraje pro odpočívání či udržování teploty pokrmů. Díky odnímatelným žáruvzdorným úchytům pro bezpečnou manipulaci smí i do trouby. Chřest ve slaninové košilce je do obdélníkové pánve přímo ideální, rozložíte ho hezky pravidelně a rovnoměrně.
Co takhle malý šikovný gril, který je připraven k akci už za 5 minut od zapálení? To umí Power gril PARTY TIME. Díky speciální konstrukci nepříjemně nekouří a uhlí můžete doplňovat, aniž byste sundali rošt. Má zabudovaný ventilátor, který zvyšuje účinnost grilu, vystačíte si tak s minimem uhlí. Díky své velikosti je velmi praktický, vezmete ho s sebou k sousedům, na chatu i na dovolenou.
Jeden z nejznámějších receptů je chřest s holandskou omáčkou, nejlépe se sklenkou bílého vína. To si vychutnáte ze sklenic GIORGIO. Jednoduchá silueta jim propůjčuje noblesu a fakt, že se jedná o křišťálové sklo z rukou českých sklářů, zase punc vysoké kvality. Sklenice jsou odolné a vhodné i do myčky. Zakoupit lze i sladěné stejnojmenné sklenky na červené, šumivé víno a vodu.