info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyVychutnejte si dary léta po celý rok

Vychutnejte si dary léta po celý rok

Pamatujete spíž u babičky plnou zavařenin nebo skleničky všech velikostí zavařených od maminky u vás doma? To, v čem jsme vyrůstali, se znovu „vrací do módy“. Vyrobte si vlastní kompoty, džemy i domácí sirupy. Způsobů, jak pestrou úrodu zpracovat, je dnes ale mnohem víc. Poznejte některé z nich a pomocníky pro ně jako dělané.
Souprava pro zavařování TESCOMA DELLA CASA, s teploměrem - obrázek

Kouzlo domácí zavařeniny

Zavařování nemusí být věda, nepotřebujete žádné speciální hrnce. Stačí si pořídit chytrou a prostorově úspornou soupravu, která promění obyčejný hrnec v zavařovací. Obsahuje nástavec na běžné hrnce a kastroly o průměru 24 cm, masivní skleněnou poklici a odolný nerezový teploměr, který zobrazuje teplotu uvnitř hrnce.
Univerzální kleště na zavařovací víčka PRESTO
Myslete při nákupu zavařovacích pomůcek na jednu z nejdůležitějších – univerzální kleště na zavařovací víčka. Otevřou bez problému sklenice se všemi běžnými typy šroubovacích víček i omnia víček. A malé překvapení na závěr – umí otevřít i malá víčka PET láhví.
Stolní mixér PRESIDENT 1,8 l
Nestihli jste zavařit veškeré ovoce? Připravte si ze zbytku smoothie nebo přesnídávku dětem. Stačí zapnout stolní mixér. Ten náš s přednastavenými programy pro smoothie, koktejly a pyré má mimořádně ostré nože, funkci pulzního mixování a velkou nádobu o objemu 1800 ml.

Co se vám může ještě hodit?

Souprava pro odšťavňování ovoce a zeleniny TESCOMA DELLA CASA - obrázek

Je libo zdravý domácí sirup? 

Vyrobte si domácí sirup, šťávu, želé nebo džem tradičně vařením, použijte soupravu pro odšťavňování ovoce a zeleniny. I ona šetří místo v kuchyni, pasuje na kastroly či hrnce s poklicí o průměru 24 cm. Součástí soupravy je hadička z kvalitního silikonu pro stáčení tekutin do lahví. Jak praktické a pohodlné!
Odpeckovač třešní HANDY
Nejen v sezóně vám udělá velkou službu. Odpeckovač třešní usnadní a zpříjemní přípravu bublaniny i džemu. Práce s ním je bezpečná a jednoduchá, třešně i višně zbaví pecek rychle a šetrně. Tato bezvadná pomůcka odpeckuje čerstvé, kompotované i mražené ovoce.
Zavařovací sklenice s klipem TESCOMA DELLA CASA
Jsou praktické a také krásné. Řeč je o zavařovacích sklenicích s klipem. Mají masivní uzávěr z nerezavějící oceli a těsnění z kvalitního přírodního kaučuku. Zavařeninu v nich můžete bez obav uchovávat 3 až 6 let. V nabídce máme 7 velikostí o objemu od 100 ml do 5000 ml.

Zřejmě oceníte i tyto výrobky:

Sušička ovoce a potravin PRESIDENT

Sušení, kvašení a vakuování potravin

Je mnohem víc způsobů, jak si uchovat úrodu na pozdější čas. Skvělá je například sušička potravin, kterou využijete pro zpracování ovoce, zeleniny, hub, bylinek a dokonce i masa. Mezi její přednosti patří tichý provoz, velká sušicí plocha a velmi praktické nastavení teploty a doby sušení.
Vakuová svářečka GrandCHEF - obrázek
Máte velké množství nejen ovoce a zeleniny, ale i dalších potravin, které si chcete déle uchovat a prodloužit jim tak čerstvost? Pak by vám doma neměla chybět vakuová svářečka s vakuovými sáčky nebo vakuovací fólií. Využijete ji i pro marinování, vaření metodou sous-vide a uchováte díky ní i hotová jídla.
Souprava pro kvašení TESCOMA DELLA CASA - obrázek
Domácí kvašení nikdy nebylo snazší. Milujete kvašené zelí, kvašáky nebo pickels? Pak se vybavte soupravou pro kvašení o objemu 5000 ml nebo 1000 ml, kterou tvoří sklenice s unikátním vzduchotěsným víčkem. Součástí balení jsou osvědčené recepty, můžete si dokoupit i mřížku a závaží. Kvašené je zdravé, pusťte se s chutí do toho!

A nezapomeňte na: