info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníLegenda TEO: Nadčasová konvice získala red dot design award!

Legenda TEO: Nadčasová konvice získala red dot design award!

100% český design

Renomovaná česká firma TESCOMA získala již druhého „designérského Oscara“ red dot design award, tentokrát honourable mention 2013 v kategorii product design. Oceněná konvice TEO vznikala od prvních návrhů, skic přes technologický výzkum i samotnou výrobu výhradně v České republice pod taktovkou šéfdesignéra značky TESCOMA Ladislava Škody, který vítězství komentuje: „Získat prestižní ocenění red dot a reprezentovat firmu ve světovém měřítku je jistě nejlepší odměnou každého designéra. Konvice TEO je unikátní tím, že navazuje na řemeslný um i historickou tradici českých sklářů. Hlavním kritériem bylo vytvořit esteticky trvalý produkt s vysokou užitnou hodnotou, který je určený k častému a dlouhodobému používání“.
 


Jednoduchá forma, harmonie materiálů

Exkluzivní český design je postaven na progresivním konceptu se dvěma vyluhovacími sítky pro přípravu a podávání jak čajů z čerstvých bylin, sušeného ovoce apod., tak i všech druhů sypaného čaje. Zajímavostí konvice je propojení jednoduchosti formy, vyvážených proporcí a harmonie různorodých materiálů. TESCOMA její produkcí navíc podpořila a obecně dlouhodobě podporuje regiony s nejvyšší nezaměstnaností. 
 
Konvice TEO 1,25 l, s vyluhovacími sítky - obrázek


Výjimečný ročník

Letošní ročník udílení cen red dot byl výjimečný svým rozsahem, neboť porota posuzovala 4662 produktů od 1865 designérů z 54 zemí světa, nejvíce za posledních padesát let. Slavností předávání cen se uskuteční 1. července 2013 v mateřském městě red dot v německém Essenu a od 2. do 28. července bude veřejnosti zpřístupněna speciální výstava „Design na scéně – vítězové red dot award: design výrobků 2013“.
 

První byla vtipná ONLINE

Před třemi lety si velkolepou slávu užívala i rozkládací dřevěná podložka ONLINE, která ohromila svět svou jednoduchostí a vtipným řešením. Autor, designér Petr Tesák, se inspiroval v dětském světě hraček, a i když to byl relativně riskantní krok, úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.
 
Podložka rozkládací ONLINE, dřevěná - obrázek

Podložka ONLINE si získala celou řadu příznivců a v mnoha kuchyních má dodnes své nepostradatelné místo. Kdo z nás by si chtěl horkým nádobím poškodit kuchyňskou linku případně jídelní stůl? Zcela jistě nikdo, a stačí tak málo – odolnou bambusovou podložku rozložit dle rozměru nádoby – dostatek místa má jak pro malé rendlíky, tak i pro kastroly, hrnce a dokonce i pekáče s křupavou pečínkou. Velkou výhodou podložky je právě její skladnost a velmi malé rozměry. Ve složeném stavu se pyšní mírami pouhých 12 x 16 centimetrů, což jistě přivítají majitelé „věčně přeplněných“ kuchyňských zásuvek.


Slavný červený puntík nyní na obalech!

Prestižní evropské ocenění za výjimečný design uděluje od roku 1955 centrum Nordrhein Westfalen v Essenu. Výrazné logo, kterému dominuje červený puntík, nyní najdete na obalech rozkládací podložky ONLINE a již velmi brzy i na krabicích konvice TEO.