info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyDlouhá zima? Zůstaňte zdraví!

Dlouhá zima? Zůstaňte zdraví!

Tematické týdny
25. 12. 2023
Zvláště teď v zimě je vhodné udělat maximum pro to, aby vaše tělo dostalo vše, co potřebuje a lépe odolávalo všudypřítomným virům. Kromě pravidelného pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu zkuste přidat do jídelníčku zaručené životabudiče: kvašenou zeleninu, klíčky, šťávy z ovoce a zeleniny nebo vydatné polévky. Máme pro vás oblíbené i nové produkty a vychytávky, díky kterým se k vitamínům, minerálům a dalším cenným látkám snadno dostanete. Jsou připraveny v našem e-shopu i v prodejních místech po celé republice.
Polévkovar TESCOMA - obrázek

 

Zahřejte se vydatnou polévkou

Chladné dny si vysloveně říkají o něco vydatného a teplého do žaludku. A nic nezahřeje tak spolehlivě jako polévka. Ať už se rozhodnete pro silný vývar nebo krémovou zeleninovou, polévkovar její přípravu zvládne za vás. A dokáže toho ještě mnohem víc: uvařit omáčky jako od babičky, vykouzlit mléčný koktejl nebo smoothie. A dokonce jídlo umí udržovat při servírovací teplotě, dokud nezasednete ke stolu.

Pěstírna bylinek - obrázek
Venku nevlídno a ani náznak jara? Pokud i přesto toužíte po čerstvých bylinkách, které ochutí jídlo a prospějí zdraví, zvolte domácí pěstírnu, která dokonale nahradí sluneční svit a přitom zachová přirozený denní cyklus. Takový tymián, rozmarýn nebo oregano jsou poklady, pokud jde o předcházení nemocem nebo léčbu nachlazení. V pěstírně si můžete hýčkat až 6 druhů oblíbených bylinek současně.
Čerstvé, doma vypěstované klíčky jsou zdravé a dobré. Vychutnejte si je samotné nebo je přidejte do jídla. Ve vhodné nádobě je nakličování snadné bez ohledu na roční období. Nejjednodušší je začít s nakličovací miskou, která už obsahuje 50 gramů mixu semínek vhodných ke klíčení. Její spodní část slouží jako zásobárna vody a horní perforovaná miska je určena ke klíčení.


Možná se vám budou hodit také:

Souprava pro kvašení DELLA CASA - obrázek


Kvašená zelenina ve dne v noci pracuje pro vaše zdraví

O kvašené zelenině by se dala napsat kniha. Díky obsahu vitamínů, minerálů a enzymů je to malý zázrak. Nepomáhá jen udržovat zdravou střevní mikroflóru, ale je klíčová pro silnou imunitu a prevenci onemocnění. Souprava pro kvašení vám umožní připravit si kvalitní kvašenou zeleninu snadno doma.

Osobní váha TESCOMA - obrázek
Jste zvyklí hlídat si hmotnost? Dali jste si novoroční předsevzetí, že zhubnete? Raději si pořiďte osobní váhu, která pohlídá podíl vody, tuku a svalů v těle, umožní vám i dalším 9 uživatelům evidovat hodnoty v paměti a mít tak přehled o cestě za zdravím.
Zásobník na rýžové chlebíčky - obrázek
Někdy je dobré udělat malou změnu. Třeba zkusit místo běžného pečiva rýžové chlebíčky, které zejména s kvalitním zdrojem bílkovin zajistí dlouhodobější pocit zasycení. Aby zůstaly křupavé a křehké, uložte je do praktického zásobníku. Nabízíme ho ve dvou variantách: na hranaté a kulaté chlebíčky.


Vždy je dobrý důvod dopřát si smoothie

Pokrýt doporučený příjem vitamínů, doplnit tekutiny a zároveň se zasytit něčím zdravým? To vše dokáže smoothie, umixované z těch správných ingrediencí. Speciálně broušené nože Smoothie mixéru PRESIDENT, dodávaného ve smetanové nebo antracitové barvě, ve chvilce připraví nejen ovocná a zeleninová smoothie, mléčné koktejly, ale i dětská pyré. Cestovní láhev je součástí balení, a tak si tekuté vitamíny můžete vzít s sebou do školy nebo práce. Už jste vyzkoušeli mandlové smoothie? Máme pro vás jednoduchý recept.

Konvice TESCOMA - obrázek
Správný pitný režim je pro zdravé fungování lidského organismu klíčový. Kromě pití vody jsou velmi vhodné i čaje z neutrálních bylin a plodů, jako je šípek, jahodník nebo kopřiva. Konvice TEO TONE, oceněná pro své výjimečné vlastnosti v programu Česká kvalita, má hluboké sítko pro louhování plodů a bylin a jemné sítko, určené na sypané čaje.
odšťavňovač citrusů TESCOMA - obrázek
Čerstvě vymačkaná šťáva z plodů citrusů poslouží jako spolehlivý zdroj vitamínů. A to jako prevence onemocnění, i jako první pomoc v případě, že jste přece jen virům podlehli. Odšťavňovač se zásobníkem je vhodný na citrony, limetky i menší pomeranče. Nespotřebovanou polovinu ovoce pak vložíte do zásobníku, uzavřete jej odšťavňovačem a hygienicky uchováte v lednici na další použití.
Elektrický odšťavňovač na citrusy GrandCHEF

Vymačkejte citrusy do sucha

Vitamín C je třeba doplňovat celoročně. Pro vymačkání čerstvé šťávy z citrusových plodů použijte odšťavňovač, který má oboustranný chod, a proto plody dokonale odšťavníte. Opatřili jsme jej menším nástavcem pro limety a citrony a větším pro pomeranče a grepy. Díky cedicí mřížce si osvěžující šťávu můžete dopřát s dužinou nebo bez.


Co se ještě může hodit: