info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyBuďte v kuchyni připraveni, až Martin přijede na bílém koni

Buďte v kuchyni připraveni, až Martin přijede na bílém koni

Blíží se 11. listopad, svátek svatého Martina. Podle tradice je to čas pečených hus a svatomartinského vína. Potěšte letos své blízké domácím svatomartinským hodováním. Dodáme vám všechny pomůcky, které k tomu potřebujete. Najdete je v našich prodejnách i v e-shopu. A nechybí ani recept na zaručeně křupavou husí pečínku.


Dozlatova vypečená

Svatomartinská husa nebo kachna je lahůdka, na kterou se těšíme celý rok. Nejvíc chutná upečená doměkka s dokřupava propečenou kůžičkou. Vhodný masivní pekáč je základ a poslouží vám v kuchyni celoročně. Je složený z dvou plnohodnotných dílů, které lze použít pro pečení i vaření a má navíc praktický rošt
Pečínka je hotová a jde se servírovat! Mimořádně silné a ostré nůžky AZZA se speciálně tvarovaným ostřím si s pečeným masem poradí raz dva. Naporcují i kosti a zdoláte s nimi i mražené maso. Věříme jim natolik, že vám na ně dáme 10letou záruku.
Křupavá drůbež, marinovaná žebra, ale i ohřívání knedlíků. Co mají společného? Rošt, který podrží nad vodou! Rošt na drůbež lze vložit do všech pekáčů TESCOMA a díky němu bez otáčení docílíte krásně vypečené kůžičky po celém povrchu.


Možná se vám budou hodit také:


Sestavte kompletní svatomartinské menu

Husí kaldoun je sezónní vývar, na kterém si pochutnají i ti největší labužníci. Zároveň praktický pokrm, do kterého použijete skelety, křídla, krk a hlavně drůbky. Polévku můžete táhnout v hrnci, vaření v tlakovém hrnci však výrazně sníží čas vaření, a tím i spotřebu energie.
Co by to bylo za svátek bez něčeho sladkého? Mezi tradiční svatomartinské dobroty patří i rohlíčky plněné makovou, ořechovou, tvarohovou nebo jablečnou náplní. Jejich příprava není rychlá, ale díky Míse na kynuté těsto s ohřívačem podstatně zkrátíte čas kynutí.
Svatomartinské rohlíčky plněné makovou náplní jsou neodolatelná dobrota. Na mlýnku HANDY si mák semelete snadno doma. A zahálet nebude ani po zbytek roku, protože si poradí i se sezamovým semínkem, jáhlami nebo třeba koriandrem.


Mohlo by vás ještě zajímat:


Vše, co potřebujete pro svěží, mladé a aromatické svatomartinské víno

11. listopad je za dveřmi s ním i mladé svatomartinské víno. K pečené huse se nejlépe hodí víno červené, které v elegantně tvarované prostorné sklenici GIORGIO plně rozvine svoji chuť i vůni. Luxusní sklenice z křišťálového skla váš zážitek z pití dobrého vína umocní.
Šikovní pomocníci, se kterými si láhev vína vychutnáte bez starostí a v pohodě. To jsou promyšlené a vyzkoušené výrobky linie UNO VINO.
Elektrický otvírák na víno je vhodný pro všechny, kteří na otvírání vinné láhve nemají ten správný „grif“. Stiskem jednoho tlačítka vytáhnete korek či jiný uzávěr zcela bez námahy.


Mrkněte ještě na: