info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyZelené dobroty na Zelený čtvrtek - víte, jak je připravit?

Zelené dobroty na Zelený čtvrtek - víte, jak je připravit?

Chcete se na Zelený čtvrtek držet lidových zvyklostí a jíst co nejvíce zelené stravy? Pak si už možná připravujete kopřivy, špenát a bylinky, aby vaše jarní jídla měla maximum živin. Pro zpracování zelených darů přírody jsme pro vás vybrali užitečné výrobky, které si rovnou můžete objednat nebo koupit v našich prodejnách.
Lis na mražené bylinky HANDY - obrázek

Víte, jak uchovat úrodou vašich bylinek až do příští sklizně? Stačí mít tento speciální lis na mražené bylinky. Důkladně totiž slisuje a dlouhodobě uchová zásobu čerstvých bylinek v mrazničce. Je ideální pro bazalku, majoránku, meduňku, pažitku, petrželku, koriandr, tymián, kopr nebo šalvěj. Jeho největší výhodou je, že bylinky uskladněné v lisu můžete odebírat postupně, v množství potřebném do jednotlivých pokrmů, a znovu je uskladnit pro pozdější použití. 

Možná se vám budou hodit také:

Souprava pro pěstování bylinek SENSE - obrázek
Vypěstujte si vlastní bazalku z českých bio semínek, v českém bio subststrátu a v květináči navrženém českými designéry. Designový květináč má unikátní uzávěr, který slouží zároveň jako miska pod květináč. Návod pro pěstování voňavé bazalky je součástí balení soupravy pro pěstování bylinek SENSE.
Konvička na zalévání SENSE 2,0 l - obrázek
Pokud byste ke stylovým květináčům hledali i stylovou konvičku ze stejné linie, máme pro vás konev SENSE. Má dostatečně dlouhou a ideálně tvarovanou hubici, zalévání bylinek a pokojových květin je pohodlné a zalévání probíhá bez odkapávání. Víčko konvice se snadno dostupným plnicím otvorem je snímatelné, což spolu se sklápěcí rukojetí přináší snadné plnění vodou a dokonalé vyčištění konvice i zevnitř.
 
Strunový sekáček HANDY, s příslušenstvím - obrázek


Cibulku, pesto, salát, těsto? Připraví vše!

Snadno a rychle naseká potraviny, odstředí umyté bylinky i salát a vyšlehá dresinky nebo tekutá těsta. Nádoba sekáčku je dostatečně velká a postačí k přípravě pokrmů i pro větší rodinu. Cibuli, kořenovou zeleninu, rajčata, bylinky, jablka, hrušky, ořechy nebo piškoty nasekáte ve strunovém sekáčku snadno a rychle, vždy přesně na požadovanou hrubost.
Nakličovací miska se semínky SENSE - obrázek
Další zelenou a výživnou dobrotou, kterou si můžete vypěstovat na zelený čtvrtek i kdykoli během roku, jsou klíčky. Chutnají v pomazánkách, salátech, na chlebu nebo jen tak;-). S pomocí nakličovací misky se semínky SENSE jejich "výrobu" zvládnete rad dva a se zaručeným výsledkem.
Hmoždíř PRESIDENT - obrázek
Sušené, ale i čerstvé koření a bylinky můžete také rozmělnit najemno nebo z nich vytvořit pastu. K tomu vám ideálně poslouží kamenný hmoždíř. Ten náš z linie PRESIDENT je vyroben z masivní přírodní žuly, je tedy dostatečně těžký. Zároveň je však mimořádně stabilní a odolný. Díky těmto vlastnostem je pak příprava domácího pesta, drcení koření či bylinek velmi snadná.
Souprava pro přípravu sirupů TESCOMA DELLA CASA 1500 ml - obrázek


Čerstvý ovocný sirup s bylinkami si zamilujete

Bylinky už máte naporcovány a možná přemýšlíte, co s nimi. Skvělým způsobem, jak je zužitkovat je domácí sirup. Pro jeho přípravu máme báječného pomocníka - soupravu na sirupy DELLA CASA. Ovocné a bylinkové sirupy jsou v ní vyráběné za studena a neobsahují žádná umělá barviva ani konzervanty. Sirup pak má přirozenou a původní chuť ovoce a bylinek.
 
Nádoba na olej VITAMINO 250 ml - obrázek
Pokud si z bylinek uděláte bylinkový olej, prijde vám vhod nádoba na olej z linie VITAMINO.Je skvělá pro dochucování olejem při přípravě i podávání pokrmů. Nádoba je vyrobena z prvotřídního borosilikátového skla, nálevka ze silikonu a víčko jsou z odolného plastu a můžete ji bez obav mýt v myčce nádobí.
Nůžky na bylinky PRESTO 20 cm - obrázek
Naporcovat bylinky na drobno můžete nožem, ale mnohem pohodlněji to zvlánou nůžky na bylinky PRESTO. Mají 5 řad čepelí, pomocí kterých voňavé lístky nastříháte rychle a najemno. Kousky přilepené k čepelím odstraníte pomocí chytrého čistítka integrovaného do pouzdra chránícího čepele.