info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníVychytávky PRESTO: V kuchyni už vás nic nezaskočí!

Vychytávky PRESTO: V kuchyni už vás nic nezaskočí!

Zaskočená kost už vás/vám nezaskočí

Nejen při štědrovečerní večeři oceníte vydatnou pomoc pohotové dvojice. Všudypřítomné rybí kosti různých velikostí dokážou náležitě potrápit i sebepozornějšího strávníka! Ať už pečené nebo smažené, sladkovodní či mořské, existuje jen málo druhů ryb, které jsou tzv. bez kostí. Díky pohotovým kleštím na rybí kosti s odkládací miskou PRESTO si můžete vychutnat svou oblíbenou rybu, aniž byste kosti museli lovit vidličkou nebo hůř, přímo v ústech.
 
Kleště na rybí kosti PRESTO, s odkládací miskou


Zase kost? A dost!

Kleště na rybí kosti nejsou jen tak obyčejné. Na první pohled vypadají jako pinzeta, hroty jsou však ploché a mírně zahnuté. Zakončení celonerezových čelistí je tvarováno a broušeno tak, aby kleště zachytily rybí kost v ideálním úhlu a bylo možné snadno odstranit jak kosti ze syrových ryb, které jsou pevně zachyceny v rybím mase, tak drobné kosti z tepelně upravených ryb, k jejichž vytažení je potřeba jemné manipulace. Součástí kleští na rybí kosti je praktická odkládací miska z odolného plastu, která je ve středu oddělena přepážkou. Profilovaná část je vhodná pro odkládání čelistí kleští, které lze o rýhované dno velmi snadno vyčistit.
 

Velká pomoc malé pinzety

Už jste někdy lovili olivu nebo okurek z láhve? Že to není nic snadného, potvrdí asi každý. Kluzká zelenina, která si tak ráda hraje na schovávanou a často vyklouzne v posledním okamžiku, se podřídí jedině kuchyňské pinzetě. Pomůcka s dlouhými „prsty“ se v mnoha kuchyních stala nepostradatelnou.
Kuchyňská pinzeta malá PRESTO

Dlouhoprstá pinzeta nyní předává pomyslnou štafetu kratší kolegyni, která je obratnější a kromě lovení v hloubkách je ideální pro dekorování a servírování drobných pokrmů – krevet, uzeného lososa, mořských plodů, oliv, plátků sýrů, šunky apod. Celonerezová malá kuchyňská pinzeta PRESTO je také skvělým pomocníkem při grilování drobných pokrmů na kontaktních grilech, které nemohou vzplanout a nehrozí nebezpečí popálení. Mezi ně patří lávový gril, gril se žulovou deskou či gril s kovovým plátem.
 

Se lžící na rýži

Lžíce na rýži PRESTO je bezvadná pomůcka, se kterou snadno a velmi pohodlně naberete a naservírujete vařenou rýži, rizoto, rýžový nákyp, masové nebo zeleninové směsi.
 
Lžíce na rýži PRESTO

Lžíce je tvarována tak, aby bylo možné snadno nabrat jednu běžnou porci vařené rýže nebo podobného pokrmu přímo z nádoby – z pánve, z kastrolu, zapékací mísy apod. – a přemístit ji snadno na talíř. Lžíce je vyrobena ze špičkové nerez oceli a odolného plastu, je vhodná do myčky.