info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníVychytané kráječe brambor PRESTO: Zužitkujte „erteple“ beze zbytku!

Vychytané kráječe brambor PRESTO: Zužitkujte „erteple“ beze zbytku!

Smažená spirála za pár kaček

Oblíbili jste si smaženou bramborovou spirálu, kterou na trzích a jarmarcích obchodníci nabízejí za nehorázné peníze? Vždyť je to jenom jeden brambor, tak co je na tom tak drahého a složitého? Celkem nic, ovšem pokud k přípravě nemáte to správné náčiní. A protože jsou smažené bramborové spirály velmi oblíbenou pochoutkou zejména u mladších ročníků (ale i napříč všemi generacemi), rozhodli jsme se tuto vychytávku zařadit do našeho stálého sortimentu. A dokonce ve dvou provedeních. Prvním výrobkem je spirálový kráječ na brambory PRESTO se čtyřmi nerezovými jehlicemi, se kterým vykrojíte z jediné brambory dlouhou spirálu.

Spirálový kráječ na brambory PRESTO, 4 jehlice - obrázek

Rukojeť s trny jednoduše zabodnete a kráječem vykroutíte ze syrové hlízy nekonečně dlouhou spirálu. Jakmile je hotovo, spirálku i s jehlicí vložíte do rozpáleného oleje a smažíte dozlatova. Pak už záleží jen na vás, zda je naservírujete jako originálně tvarovanou přílohu k hlavnímu chodu nebo je sezobete jen tak, třeba u televize.
 
Spirálový kráječ na brambory PRESTO, 4 jehlice - obrázek

„Bramborová“ souprava obsahuje spirálový kráječ s ostrou čepelí, masivní rukojeť s trny pro uchycení brambory a 4 nerezové jehlice.