info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyVíkendové pečení s příchutí podzimu

Víkendové pečení s příchutí podzimu

Podzimní nedělní odpoledne láká k posezení u čaje či kávy. Upečte něco dobrého a pozvěte rodinu nebo přátele. Ať už jste v pečení zdatní, nebo teprve začínáte, věřte, že jen s kvalitní formou docílíte dokonalého výsledku. Objevte i další kuchyňské vybavení, které vám podzimní pečení usnadní a zpříjemní.

Originální forma na (ne)kynutou bábovku

Sbíhají se vám sliny na netradiční bábovku ve tvaru copu? Pořiďte si formu ze slitiny kovů se speciální povrchovou úpravou a upečte ji hned napoprvé na jedničku. K formě jsme přibalili osvědčený recept, se kterým nešlápnete vedle. A díky kvalitnímu nepřilnavému povrchu se nemusíte bát, že cop nebude chtít z formy ven.
Sladká jídla s mákem nás provází od dětství. Pokud si nedovedete představit větší dobrotu než nadýchané makové buchty, bude se vám doma hodit mlýnek na mákrevolučním mlecím mechanismem z tvrzené keramiky. Díky němu si přesně nastavíte požadovanou hrubost mletí. A kromě máku v něm pomelete i sušená lněná, hořčičná nebo sezamová semínka.
Neradi dětem kupujete trvanlivé sladkosti? S formou DELÍCIA SiliconePRIME máte jedinečnou příležitost upéct oblíbené medvídky se sladkou náplní typu „Brumíci“ z vlastních surovin. Formu jsme navrhli tak, aby propékala rovnoměrně, a přidáváme k ní recept na dvoubarevné čoko medvídky z pšeničné i bezlepkové mouky. 

Pečení vám ulehčí také:

Ty nejlepší formy na bábovku

Dobrých receptů na bábovku není nikdy dost. Už jste vyzkoušeli pomerančovou? Je tak voňavá a vláčná, že vás hosté budou žádat o recept. Jak je u našich vysokých forem na bábovku zvykem, díky pevnému korpusu ze slitiny kovů a špičkovému antiadheznímu povlaku v atraktivní metalické barvě propečou moučník rovnoměrně a bez připalování. Po upečení jej proto z formy snadno vyklopíte.
Péct i servírovat. Rozkládací forma na dort má odnímatelné dno, na kterém upečený dort i naservírujete. Na rozdíl od klasického dna s antiadhezním povlakem lze na skleněném dnu dort nebo jiný moučník i rozkrájet.
Je pro vás běžná bábovka moc velká? Pak zkuste něco drobnějšího. Dokonale propracovaná malinká bábovička potěší každého, kdo se do ní zakousne. Aby se povedla, vyrobili jsme kovovou formu s nepřilnavým povrchem, ve které drobných skvostů upečete rovnou devět.

Nepřehlédněte praktické kuchyňské pomocníky:

Rychlé kynutí? Jde to!

Těsto potřebuje čas a teplo, aby dobře vykynulo. Praktickou mísu se vzduchotěsným víkem jsme opatřili vychytaným ohřívačem, který jeho přípravu značně urychlí. S těstem se podělí o své teplo a zkrátí tak zdlouhavý proces kynutí, abyste si na čerstvém pečivu pochutnali mnohem dříve.
Pokud ještě připravujete těsta ručně nebo máte několik přístrojů na míchání, šlehání, hnětení a strouhání, možná nastal čas pořídit si robota. Náš robot PRESIDENT je celokovový, výkonný a má velkou výbavu. Kromě zmíněných činností umí i mixovat, nastrouhat zeleninu a namlít maso. Ušetřete si námahu s tímto nenahraditelným kuchyňským pomocníkem.
Na podzimní víkendové pečení se vám bude hodit skladný vál, který po použití snadno srolujete a uložíte. Vál dokonale přilne k pracovní ploše a díky chytrému povrchu se k němu nelepí těsto. Vyrábíme ho ze žáruvzdorného silikonu, díky kterému poslouží i jako podložka pod horké nádobí.

V prodejnách i e-shopu najdete také: