info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníTESCOMA fandí domácí přípravě potravin

TESCOMA fandí domácí přípravě potravin

Příprava domácích potravin - obrázek
Pryč je doba, kdy bylo domácí vaření ve znamení "rychle, levně, bez ohledu na složení". Do kuchyní se vrací poctivost a vaření z kvalitních domácích surovin bez přidaných stabilizátorů, barviv a konzervantů. Tento trend s nadšením vítáme a přispíváme pomocníky, kteří vám domácí výrobu potravin usnadní.
 

Zdraví - váš denní chléb

Ruku na srdce, přečetli jste si někdy složení pečiva, který je běžně k dostání v supermarketech? Obvykle ho tvoří sáhodlouhý seznam prapodivných ingrediencí. A přitom k přípravě poctivého křupavého chleba postačí pouze mouka, voda, droždí, trochu vody, soli a octa! Dokonce ani dosáhnout dokonalého kulatého tvaru bochníku s typickými rýhami není nic těžkého, stačí, když použijete naši šikovnou ošatku
Ošatka s miskou na domácí chléb TESCOMA DELLA CASA - obrázek


Vlastní sýr i dezert? Hračka!

Nejžhavější novinkou je souprava pro přípravu krémového sýru z nové linie DELLA CASA, pomocí které si připravíte nejen skvělý domácí sýr, ale také lahodný smetanový dezert s ovocem pro děti.

Navíc je to velmi jednoduché, jak ostatně napovídá postup: miska, síto, plátno, smetana či jogurt, víko, uzavřít a čekat až 24 hodin, než tekutina odteče a máte hotovo. Sýr můžete osvěžit bylinkami, u dezertu zase vmíchejte ovoce, kakao nebo nastrouhejte čokoládu. Uvidíte, že nadýchaný dezert bez éček a zahušťovadel si vaši malí jedlíci zamilují! Že si nejste jistí, jak dobrotu ochutit? Přiložený seznam receptů vám pomůže.
Souprava pro přípravu krémového sýru TESCOMA DELLA CASA - obrázek


Klíč(ky) ke zdraví

Dvoudílná nakličovací miska a 50 gramů klíčivého mixu BIO semínek pro pěstování zdraví prospěšných rostlinných klíčků v domácnosti - to vše obsahuje zázračná souprava z řady SENSE, kterou potěšíme hlavně milovníky zdravé výživy bohaté na vitamíny a cenné nutriční látky. Souprava je samozřejmě určena také všem těm, kteří si chtějí zpestřit své zaběhlé stravovací návyky o křupavé klíčky. Že nevíte, jak s nimi naložit? Velmi jednoduše - klíčky lze konzumovat přímo, lze jimi ozvláštnit různé saláty a neměly by chybět při přípravě exotické kuchyně…
Nakličovací miska se semínky SENSE - obrázek


Čerstvé máslo je nejlepší

Máslo má své nezastupitelné místo v každé rodině. Chuť másla namazaného na čerstvém pečivu se totiž nedá ničím nahradit, obzvláště pak sametová chuť másla domácího. S další novou vychytávkou – nádobou na přípravu másla DELLA CASA -  si můžete vlastní nadýchanou pochoutku z kvalitních surovin vyrobit doma během malé chvilky. Nalejte do nádoby smetanu, přidejte lžíci  zakysané smetany a třeba bylinky či sůl. Pak stačí přibližně dvě minutky šlehat a vstupní suroviny se vám pod rukama promění ve výtečné máslo!
Nádoba pro přípravu másla TESCOMA DELLA CASA - obrázek


Hýčkejte své máslo!

Vaše máslo si jistě zaslouží také reprezentativní a hlavně funkční nádobu na skladování. Tou je jednoznačně stylová máslenka DELLA CASA. Její dno je opatřeno malými hroty, díky nimž ztuhlé máslo při krájení neklouže. Máslenka je vyrobena z pružného silikonu a odolného plastu a poslouží jako forma pro 200 g čerstvě připraveného domácího másla.
Máslenka TESCOMA DELLA CASA - obrázek


Domácí šunka není nezdravá uzenina

Mimořádný úspěch před nedávnem zaznamenal náš, dnes už legendární, šunkovar PRESTO. Důvod je nasnadě: doma přípravená šunka obsahuje pouze kvalitní maso dle vašeho výběru, sůl, trochu cukru a vody, případně nakládací solící směs. Žádné konzervanty, zvýrazňovače chuti ani stabilizátory, které obsahují průmyslově vyráběné uzeniny, v té domácí (dušené) nepotřebujete. Má proto mnohem přirozenější chuť, vůni i strukturu a je samozřejmě zdravější, takže ji můžete bez obav podávat i malým dětem.
Šunkovar PRESTO, s teploměrem - foto


Zdravá fit svačinka

Víte, že mlsat se dá i zdravě a přitom chutně? Stačí pár minut času a můžete si pomocí lisu na zdravé tyčinky DELLA CASA připravit hned několik domácích tyčinek, které jsou cenným zdrojem energie, nutričních látek a chutnají fantasticky – protože si do nich můžete dát přesně to, co máte rádi.
Lis na zdravé tyčinky TESCOMA DELLA CASA - obrázek


Trdelník lepší než ze stánku

Díky další vychytávce z naší dílny si doma můžete připravit i takovou krajovou specialitu, jakou je tradiční trdelník. Tvoří ji dvě válcové formy se žáruvzdornými úchyty a stojánek umožňují snadné navinutí, rozválení a vykynutí těsta i rovnoměrné propečení trdelníků. Recept na skvělý tradiční domácí trdelník je samozřejmě součástí balení této jedinečné formy.
Forma na tradiční Trdelník DELÍCIA, 2 ks - obrázek