info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnySušení nemusí být mučení - naučte se sušit s lehkostí

Sušení nemusí být mučení - naučte se sušit s lehkostí

Milujete sušené houby v českých polévkách, omáčkách, k pečenému masu nebo jako koření? Nebo zbožňujete křížaly, sušená rajčata, bylinky či jerky? Pak pro vás máme hromadu chytrých nápadů a také skvělou sušičku. Vlastně dvě :-)
Sušička ovoce a potravin PRESIDENT - obrázek

Elektrická sušička s velkou sušicí plochou
Bez obav v ní usušíte nejen ovoce, zeleninu a houby, ale také bylinky a maso. Proč byste se vlastně měli do tohoto způsobu konzervace potravin pouštět? Sušení horkým vzduchem uchovává v potravinách vysoké množství vitamínů a cenných nutričních látek, trvanlivost sušených potravin je několikanásobně vyšší než u čerstvých potravin. Teplotu a dobu sušení si přitom můžete nastavit v rozmezí od 40 do 70 °C a dobu sušení od 1 do 48 hodin. Součástí balení je návod co jak dlouho sušit;-)

ZJISTIT VÍCE
Souprava pro sušení TESCOMA DELLA CASA, 3 rošty - obrázek
 
Souprava pro sušení TESCOMA DELLA CASA se 3 rošty
Nechcete-li do vybavení na sušení příliš investovat, je pro vás ideální pomůckou souprava na sušení, která se skládá ze tří samostatných roštů umístěných na sobě pomocí nožiček, které do sebe perfektně zapadají. Můžete je pro rychlé sušení umístit do trouby rozehřáté na max. 70 stupňů, pro pomalé kamkoli na dobře větrané místo. Sestava je stabilní při přenášení i při manipulaci v troubě, a protože se nožičky dají sklopit, po použití je perfektně skladná. Souprava je vhodná do elektrické a horkovzdušné trouby.
 

Co dalšího se vám k sušení bude hodit?

Jak nejsnadněji suroviny pro sušení naporcovat?
Loupač a kráječ na jablka HANDY - obrázek

Vychytávka, díky níž vás krájení nevytočí ;-)
Loupač a kráječ na (nejen) jablka HANDY oceníte zejména při přípravě většího množství tenkých jablečných plátků se slupkou pro sušení, při přípravě tenkých plátků bez slupky do moučníků, žemlovky, ovocných salátů a celých oloupaných jablek do kompotů a dětských přesnídávek.
Snadno, rychle a bez námahy s ním totiž oloupete jablka, zároveň je nakrájíte na rovnoměrné plátky a zbavíte je jádřinců. Přítlačná loupací čepel je nastavitelná pro různé odrůdy jablek s rozdílnou tloušťkou slupky. Pro snadné upevnění má kvalitní a vysoce účinnou vakuovou přísavku.
 

Dále by vás mohlo zajímat:

Pokud už křížaly či jerky máte nasušeny, v čem je budete skladovat?
Dóza na potraviny FIESTA 0,8 l - obrázek

Kam s tím vším? Do krásných dóz!
Ideálně takových, které jsou z borosilikátového skla vhodného do myčky, uzávěr mají z prvotřídního bambusového dřeva a jsou opatřeny silikonovým těsněním.

OBJEVIT

Prohlédněte si také: