info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníŠunkovar PRESTO s teploměrem: Nejlepší šunka? Jedině domácí!

Šunkovar PRESTO s teploměrem: Nejlepší šunka? Jedině domácí!

Stává se vám často, že stojíte před regálem uzenin a srovnáváte, která šunka má vyšší podíl masa, méně soli a je nejvyšší jakosti, a nikdo vám s tímto výběrem odborně nepomůže? Tak proč si svoji vlastní šunku dle své chuti nevyrobit? A to zejména v době, kdy žijeme „eko“, jíme „bio“ a hlavně si vyrábíme vše tzv. home-made. Díky šunkovaru PRESTO je příprava této masové pochoutky mnohem snadnější a hlavně bez zdravotního rizika.

Šunkovar PRESTO s teploměrem

Moderní retro

Možná si ještě vzpomenete na šunku připravovanou našimi babičkami. Ačkoliv výsledný produkt byl exkluzivní, samotné kuchyňské pomůcky na přípravu vypadaly spíše jako mučicí nástroje. A ani samotná výroba nebyla zdaleka tak jednoduchá. Proto si dnes můžete zvolit jinou cestou zhotovení té své pravé domácí šunky a nemusíte hledat na půdě náčiní po předcích. Vsaďte opět na nás, na českou TESCOMU! Koncem listopadu uvádíme na trh vychytaného pomocníka – šunkovar PRESTO, kterému ve výbavě nechybí univerzální teploměr pro přesnou kontrolu vodní lázně v průběhu dušení šunky. Teploměr má na ciferníku zvýrazněnou výseč, která znázorňuje maximální a minimální teplotu lázně, ve které se šunka připravuje.
 

Zdravotní nezávadnost především

Šunkovar PRESTO je patentovým výrobkem a je vyroben ze speciálního plastu, který spolehlivě odolá teplotám do 100 °C (var vody). Nádoba je navíc opatřena nožičkami ze žáruvzdorného silikonu, jehož odolnost je závratná - do 230 °C. Teploměr a stlačovací pružina jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli. Díky dokonalému materiálovému zpracování se šunkovar dobře čistí, nezachází. Nahrazuje klasické hliníkové modely, jejichž zdravotní nezávadnost je většinou problematická.
 
Šunkovar PRESTO s teploměrem - postup
Šunku lze připravovat přímo v nádobě, bez použití mikrotenových či jiných plastových sáčků. Benefitem výrobku je redukce pro přípravu poloviční porce, kterou je šunkovar PRESTO vybaven.

Šunka ze Zlína

Že nevíte, jak na tu pravou domácí šunku? Nemusíte mít obavy, s koupí šunkovaru obdržíte i návod k použití s devíti originálními recepty pro přípravu několika druhů šunky a dalších pokrmů v podobě teriny, paštiky nebo třeba tradičních českých brambor se smetanou.
Šunkovar s teploměrem PRESTO - recepty
Pokud jste si doposud pochutnávali na italské Parmské šunce, španělské Jamón curado, Holštýnské či Pražské, věřte, že dnes si pochutnáte i na té zlínské „tescomácké“.

Domácí krůtí šunka s tymiánem
Domácí krůtí šunka s tymiánem
Domácí kuřecí šunka s olivami
Domácí kuřecí šunka s olivami
Domácí vepřová šunka s česnekem
Domácí vepřová šunka s česnekem
Paštika z drůbežích jater s proscuittem
Paštika z drůbežích jater s proscuittem
Vepřové koleno se švestkami a ořechy
Vepřové koleno se švestkami a ořechy