info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníStruhadlo julienne HANDY: Efektní julienne nudličky snadno, rychle a bezpečně

Struhadlo julienne HANDY: Efektní julienne nudličky snadno, rychle a bezpečně

Jedním směrem!

Myslíte si, že jednosměrka existuje jen v pravidlech silničního provozu? Že si můžete koupit pouze jednosměrnou jízdenku či letenku? Kdepak, jednosměrné je od června i jedno velmi zajímavé struhadlo. I když se „jednosměrný provoz“ může zdát jako nedostatečné využití potenciálu struhadla, v tomto případě jde o bezpečnost všech, kteří si bez ovoce a zeleniny nastrouhaných na efektní nudličky tzv. julienne nedovedou představit své bytí. Všechna julienne struhadla, a není jich málo, jsou totiž mimořádně ostrá a při strouhání oběma směry navíc bez možnosti využít pěchovadla lze velmi snadno přijít k nepříjemnému úrazu. Pojďme si tedy nové struhadlo julienne HANDY s mimořádně ostrou nerezovou čepelí a plastovým tělem představit blíže!
Struhadlo julienne HANDY - obrazek

Bezpečnost především

Že jste se zatím se zeleninovými nebo ovocnými nudličkami nesetkali? Je to možné, tato úprava není příliš častá, avšak je mimořádně efektní – julienne nudličky lze připravit z celé škály ovoce a zeleniny. Nudličky, resp. tenounké stejnoměrné proužky jsou typické hlavně pro atraktivní úpravu kořenové zeleniny, jako je mrkev, petržel, dále můžeme nudličky nastrouhat z celeru, ředkviček, okurek, ředkve bílé, brambor, jablek, kedlubnů… Aby bylo strouhání maximálně bezpečné, je červnová novinka opatřena mimo jiné protiskluzovou úpravou, bytelným zásobníkem a pěchovadlem. Před vlastním strouháním stačí jen plody očistit (obrázkový přehled surovin vhodných ke strouhání na nudličky je součástí obalu), nakrájet na přiměřeně velké kousky a vložit podélně do zásobníku. A můžete kouzlit… Plynulým pohybem zásobníku nahoru a dolů strouháte zvolenou zeleninu nebo ovoce na stejnoměrné nudličky. Jakmile se však zásobník jeví spíš poloprázdný než plný, nastává čas na použití pěchovadla. Díky němu se neporaníte a potravinu nastrouháte vždy bez výjimky až do samotného konce, tedy beze zbytku.
Struhadlo julienne HANDY - obrazek
A teď to nejdůležitější! Nudličky se tvoří pouze při pohybu směrem dolů, při pohybu směrem nahoru se zásobník vrací do výchozí polohy. Díky tomu je strouhání na nudličky snazší, plynulejší a bezpečnější, než s klasickými a doposud prodávanými struhadly typu julienne.
Strouhání zeleniny - obrázek

Jak a kam strouhat a jak skladovat

Strouhat můžete do připravené misky, na talíř, kamkoliv chcete - struhadlo tak může být ve vodorovné poloze (položené na misce, stabilní díky postrannímu vybrání) i svislé, resp. mírně nakloněné poloze. Ani při strouhání na talíř nemusíte mít obavy ze sesmeknutí – protiskluzová úprava udrží struhadlo po dobu strouhání na svém místě. Znečištěné struhadlo lze mýt v myčce nádobí. Domyšlený je také způsob uložení struhadla. Při skladování stačí sejmout zásobník, pěchovadlo vložit zespodu (ze zásobníku nevypadne) a nasadit zpět na struhadlo.