Skvělá chuť zcela bez tuku? Vařte v páře!

Jestli vám po svátcích zůstala nějaká ta kila navíc, máme pro vás recept:  úsporně a zdravě vařit a k tomu - čtete dobře - vydatně pařit! Když se navíc naučíte správně solit, připravovat smoothie plné vitamínů nebo zdravé tyčinky, budete se cítit fit a mít optimální váhu po celý rok.

Pro úsporné vaření budete potřebovat moderní papinův hrnec s napařovacím sítem, které oceníte zejména při vaření ryb a křehké zeleniny. Můžete v něm ale připravovat také šťavnaté dušené maso, polévku ze zeleniny a kostí nebo přílohy bez kapky tuku. Vaření v tlakovém hrnci navíc výrazně urychluje přípravu jídel, šetří energie a zdůrazňuje chuť použitých ingrediencí.

Chcete -li vařit superzdravě v páře, ale nechcete utrácet za drahý parní hrnec, pomohou vám napařovací síta a talíře PRESTO Steam

 

Další alternativou je nádobí do mikrovlnky PURITY MicroWave, ve kterém můžete plnohodnotně vařit a dokonce zdravě grilovat.

 

I když se bez soli při vaření určitě neobejdeme, tak pořád platí, že všeho moc škodí. Množství soli v polévkách, omáčkách a tekutých pokrmech změříte snadno a kdykoliv se Salimetrem ACCURA. Tato praktická pomůcka vás upozorní, když pokrm přesolíte, stejně jako když na sůl při vaření úplně zapomenete anebo jí dáte moc málo.  A samozřejmě vás vždycky „pochválí“ za přiměřeně osolené, a tedy zdravé jídlo.

 

Je  to něco mezi nápojem a plnohodnotným jídlem a nejde o nic jiného než rozmixované ovoce (případně zeleninu) s přidanou tekutou složkou a všemožnými příchutěmi. Smoothie je skvělé jako rychlá a zdravá svačina, kterou si můžete dopřávat doma - a máte-li dobrý smoothie mixér, lze si lahodný drink umixovat rovnou v praktické lahvi a vzít sebou do práce nebo školy. 

 

Víte, že mlsat se dá i zdravě a přitom chutně? Stačí pár minut času a můžete si pomocí Lisu na zdravé tyčinky DELLA CASA připravit hned několik domácích tyčinek, které jsou cenným zdrojem energie, nutričních látek a chutnají fantasticky – protože si do nich můžete dát přesně to, co máte rádi.

 

 

 

 

 

Vaření v páře je nejen trendy, ale hlavně zdravé a libé pro lidský organismus.

Jak na to?

Na hrnec o průměru 20 nebo 24 cm, který máte určitě doma, nasaďte napařovací síto a zdravá jídla připravujte v páře, žádný tuk ani olej nepotřebujete. Síta můžete stavět na sebe a v páře vařit i několik pokrmů najednou. Šťávu z napařované zeleniny či masa zachytí unikátní talíř, hotové pokrmy budou šťavnatější a chuť výraznější. 

Síta PRESTO Steam můžete používat na všech kastrolech a hrncích TESCOMA o průměru 20 a 24 cm i na ostatním kulatém kuchyňském nádobí s odpovídajícím průměrem.

Ve třech sítech na sobě tak rychle uvaříte kompletní chod, např. rybu, zeleninu i přílohu v páře zároveň.

Napařovací síta i talíře jsou vyrobeny z prvotřídního plastu, můžete je bez obav mýt v myčce nádobí a dáme vám na ně prodlouženou záruku 3 roky!

 

Prohlédněte si je nebo rovnou pořiďte v některém z našich prodejních center nebo v eshopu: