info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníŠablony na cappuccino myDRINK: Ozdobte si oblíbené cappuccino

Šablony na cappuccino myDRINK: Ozdobte si oblíbené cappuccino

Nejen pro svou chuť a neopakovatelnou konzistenci patří pravé italské cappuccino mezi velmi oblíbené horké nápoje. Potěší nejen v chladných zimních dnech, ale i v parném létě dokáže zpříjemnit chvíle odpočinku. Horký nápoj s vůní Itálie je oblíbený i u nás, ve společnosti Tescoma a myšlenka obohatit bohatou pěnu cappuccina zajímavým motivem tak nebyla daleko od realizace.

Od počátku měsíce února 2011 si tak můžete i vy pořídit soupravu šesti šablon na cappuccino myDRINK s květinovými a orientálními motivy, které doplňuje motiv valentýnský. Zmíněné atraktivní dekory byly kompletně navrženy v Centru vývoje výrobků společnosti Tescoma.
Šablony na cappuccino myDRINK, 6 ks

Skořice a kakao dokáží divy

Použití šablony myDRINK je velmi snadné. Jestliže váš šálek cappuccina netrpělivě čeká na to, až jej pozvednete k ústům, brzděte! Vyberte si šablonu s motivem, který odpovídá atmosféře (jarní květinové, orientální kávové či láskyplný Valentýn), položte ji na okraj hrnku, případně ji přidržte těsně nad pěnou a zlehka posypte mletou skořicí či pravým kakaem. Drobné částečky ingrediencí propadnou otvory v šabloně a na pěně cappuccina zanechají zvolený motiv. Mějte však na paměti, že velmi záleží na konzistenci pěny! Kromě neopakovatelné vůně a chuti tak nápoj získá i jedinečný vzhled.

Vášeň zvaná pravé italské cappuccino
Tajemství vynikajícího horkého nápoje se skrývá v pečlivě vybraných surovinách. Základ tvoří espresso (káva arabica) a polotučné či nízkotučné mléko. Při přípravě italského nápoje je nutné dodržet také správné poměry obou surovin – jedna třetina espressa, zbylé dvě třetiny tvoří v poměru 1:1 mléko a našlehaná mléčná pěna. Důležitým aspektem je taktéž teplota mléka. Pro přípravu italského nápoje použijeme výhradně vychlazené mléko, nikoliv ohřáté. Pokud dodržíme všechna uvedená pravidla, výsledkem našeho snažení je nadýchaná delikatesa, kterou známe jako pravé italské cappuccino.