info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníOdpeckovač a kráječ PRESTO: Zatočte s peckami a vytočte si spirálu!

Odpeckovač a kráječ PRESTO: Zatočte s peckami a vytočte si spirálu!

Okurková sezona? Kdepak, je tu okurková spirála!

Letní nuda? Nic se neděje? Zatočte s okurkovou sezonou, vytočte si pořádně dlouhou okurkovou spirálu, která s nudou zatočí! Už žádné nudné saláty, už žádné nudné zeleninové přílohy bez nápadu. Spirálový kráječ PRESTO dokáže během chvilky vytvořit ozdobné spirály ze salátových okurek či bílých ředkví. Důležité je, aby zvolená zelenina byla dostatečně tvrdá!

Máte rádi zeleninové saláty, ale ta nuda na talíři vás už vytáčí? S pomocí TESCOMA spirálového kráječe můžete vytvořit velmi dlouhé ozdobné spirály z okurek či bílých ředkví, které zpestří obyčejný salát, přílohu či zatraktivní obložené mísy.

Spirálový kráječ PRESTO je vyroben z vysoce odolného plastu Nylon Dupont 66, jeho čepele jsou ostré a odolné.
 

Použití kráječe je velmi snadné

Stačí odříznout zúžený okraj okurky (nejen proto, aby byla spirála rovnoměrná, ale konce okurek bývají velmi často hořké) nebo bílé ředkve, do středu zeleniny zapíchněte trn kráječe a plynule jím otáčejte. Zhruba po dvou otáčkách doporučujeme zeleninu otočit a v krájení pokračovat směrem vzhůru. Budete mít jak kontrolu nad délkou spirály, tak zabráníte jejímu přetržení.
 
Odpeckovač a kráječ PRESTO - obrázek


Jednoduše skvělá chuť… bez pecek!

Pochutnejte si na třešních, višních nebo třeba olivách, aniž byste museli pecku lovit v ústech nebo ji pracně vyžmoulávat v prstech. V prvním případě vám hrozí nepříjemná srážka pecky se zubem, v tom druhém riskujete rozmačkání dužiny přímo v dlani. Odpeckovač oliv/třešní PRESTO je v tomto případě nezbytný. Je malý, jednoduše pracuje a můžete ho mít kdykoliv po ruce.
Celonerezový pomocník funguje velmi snadno – olivu, třešeň či višeň zbavte stopky, vložte pod trn odpeckovače a stiskněte rukojeti. Plody zůstanou celistvé, nepoškozené a hlavně – zbavené otravné pecky. Olivy a třešně umístěte pod trn jakoby „na výšku“. Praktická pomůcka zbaví pecky jak plodiny čerstvé, tak kompotované či nakládané.