info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníNastavitelné plátkovací struhadlo HANDY: Vitamíny na míru!

Nastavitelné plátkovací struhadlo HANDY: Vitamíny na míru!

Nůž vs. struhadlo

Chcete, aby plátky mrkve, jablíčka nebo pořádně tvrdé kedlubny byly stejnoměrné? Chcete si nastavit jednotnou tloušťku plátkované potraviny? Chcete plátkovat rychle, ale současně bezpečně? Tak zapomeňte na nůž, tedy pokud nepatříte mezi mistrné a zručné kuchaře. Méně zruční nechť vsadí na plátkovací struhadlo HANDY s mimořádně ostrou nerezovou čepelí a plastovým tělem. S plátkovacím struhadlem zvládnete přípravu plátků ze všech obvyklých druhů zeleniny i ovoce – okurek, mrkve, ředkviček, bílých ředkví, řepy, brambor nebo třeba jablek. Výbornou vychytávkou je nastavitelná tloušťka plátku na 1, 2 nebo 3 milimetry.
 
Plátkovací struhadlo HANDY, nastavitelné

Stejně jako v případě Struhadla julienne HANDY je tato novinka vybavena prostorným zásobníkem, pěchovadlem a protiskluzovou úpravou.
 

Plán plátkování

Jak na to? Jednoduše! Připravte si vybrané druhy ovoce nebo zeleniny (obrázkový přehled plodů vhodných k plátkování je součástí obalu), očistěte je, nakrájejte na přiměřeně velké kousky, vložte do zásobníku a plynulým pohybem zásobníkem nahoru a dolů plátkujte.
 
Plátkovací struhadlo HANDY, nastavitelné

Tloušťku plátku 1, 2 nebo 3 milimetry nastavíte posunutím ovladače na spodní straně struhadla dopředu nebo dozadu, zvolená tloušťka je zobrazena na horní straně struhadla vpravo. Jakmile se však zásobník v průběhu plátkování jeví spíš poloprázdný než plný, nastává čas na použití pěchovadla. Díky němu se neporaníte a potravinu nastrouháte vždy bez výjimky až do samotného konce, tedy beze zbytku. Plátkování věnujte zvýšenou pozornost, čepel je velmi ostrá.
 
Plátkovací struhadlo HANDY, nastavitelné


Jak a kam strouhat a jak skladovat

Strouhat můžete do připravené misky, na talíř, kamkoliv chcete - struhadlo tak může být ve vodorovné poloze (položené na misce, stabilní díky postrannímu vybrání) i svislé, resp. mírně nakloněné poloze. Ani při strouhání na talíř nemusíte mít obavy ze sesmeknutí – protiskluzová úprava udrží struhadlo po dobu strouhání na svém místě. Znečištěné struhadlo lze mýt v myčce nádobí. Domyšlený je také způsob uložení struhadla. Pro bezpečné uložení nastavte sílu plátku na hodnotu „0“, sejměte zásobník, pěchovadlo vložte zespodu (ze zásobníku nevypadne) a nasaďte zpět na struhadlo.