info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyLuštěniny. Všestranné v použití, nabité zdravím!

Luštěniny. Všestranné v použití, nabité zdravím!

Když se řekne luštěniny, každý si představí fazolovou polévku, čočku nakyselo nebo hrachovou kaši, jídla známá ze školních jídelen i restaurací. Existuje ale mnoho jiných úprav a moderních receptů. Luštěniny se dobře uplatní v teplé i studené kuchyni. Jsou zdravé, mají celou řadu minerálů, nízký glykemický index a vždy dobře zasytí. Nabídneme vám výrobky k jejich přípravě i několik zajímavých receptů.
Sada nádobí DELIGHT - obrázek

Ty nejlepší polévky z jednoho hrnce

Polévka je grunt a syté polévky se spoustou zeleniny a luštěnin často nahradí hlavní jídlo, jsou dobré na oběd i jako lehká večeře. Užijte si jejich vaření v hrncích a kastrolech DELIGHT. Toto moderní nádobí s odolnou povrchovou úpravou má masivní sklonerezové poklice a pohodlné úchyty. Sada je vyrobena z prvotřídní nerezavějící oceli, nádoby mají sendvičové dno a odměřovací stupnici. Vyzkoušejte náš recept na italskou polévku Ribollita s bílými fazolemi. 
Tlakové hrnce ULTIMA - obrázek
Luštěniny potřebují poměrně dlouhou dobu k uvaření. Tu můžete výrazně zkrátit použitím tlakového hrnce ULTIMA, který patří k našim bestsellerům. Vaření v něm je bezpečné díky 4 bezpečnostním pojistkám, nastavení ideálního tlaku je intuitivní. Tento hrnec má velmi komfortní ovládání, zavírá a otevírá se jednou rukou. Potraviny v něm uvaříte rychle a bez rizika rozvaření.
Kontaktní gril PRESIDENT - obrázek
Pokud chcete vyzkoušet vegetariánskou verzi burgeru, udělejte si například fazolový – máme pro vás recept. Příprava směsi je jednoduchá. Potom stačí už jen rozpálit Kontaktní gril PRESIDENT a začít grilovat. Gril PRESIDENT je výborný na oboustranné i „barbecue“ grilování, horní deska je navíc nastavitelná do pěti poloh a obě desky jsou odnímatelné pro snadné mytí.

Bude se vám hodit:

Elektrický rýžovar GrandCHEF - obrázek

Uvaří nejen rýži, ale i čočku

Pořídit si můžete také výkonný Elektrický rýžovar GrandCHEF. Kromě rýže, kterou uvaří rychle a bezpečně bez překypění či připálení, připraví i čočku, bulgur, quinou nebo zeleninu. Aby jídlo nevychladlo, má rýžovar funkci udržování servírovací teploty. V balení najdete i odměrku pro správné dávkování a misku pro napařování zeleniny.
Skleněné dózy FIESTA - obrázek
Veškeré sypké a suché potraviny nejlépe uskladníte ve skleněných dózách na potraviny FIESTA, které nabízíme v několika velikostech. Jsou vyrobeny z odolného borosilikátového skla s uzávěrem z přírodního bambusu. Tyto dózy jsou ideální také na luštěniny, díky čirému sklu ihned vidíte jejich obsah. Skleněné části dóz můžete mýt i v myčce.
Cedicí mísa s uzávěrem PRESTO - obrázek
Pokud potřebujete propláchnout nebo namočit luštěniny před vařením, bude se vám výborně hodit Cedicí mísa s uzávěrem PRESTO. V míse s uzavřeným dnem luštěniny nabobtnají a po sejmutí uzávěru je scedíte a propláchnete. Chytrá mísa PRESTO je vyrobena z odolného recyklovatelného plastu a je vhodná i do myčky.

Co ještě můžete potřebovat?

Nádobí BORDEAUX - obrázek

V kuchyni by neměli chybět...

základní pomocníci jako kvalitní kastroly a hrnce. Pokud preferujete tradiční vzhled nádobí před moderním, pořiďte si stylové „červené“ hrnce a kastroly BORDEAUX. Jejich hlavními benefity jsou nerezové indukční dno, prvotřídní antiadhezní povlak, bezpečné úchyty z žáruvzdorného silikonu a výstupky na vnitřní straně poklice pro odkapávání páry zpět do hrnce.
Pánve TitanPOWER - obrázek
Už jste někdy ochutnali hráškový quiche? I na ten pro vás máme recept. Kromě správných ingrediencí potřebujete pořádnou pánev, na kterou je spoleh. Pánve TitanPOWER mají nepřilnavý povrch s titanovou vrstvou, jsou odolné vůči kovovému náčiní a díky nerezové rukojeti vhodné i do pečicí trouby k dopékání pokrmů.
Tyčový mixér PRESIDENT, s příslušenstvím - obrázek
Do povinné kuchyňské výbavy patří i „tyčák“. Doporučujeme vám výkonný Tyčový mixér PRESIDENT, s příslušenstvím. S jeho pomocí umixujete polévku, pyré nebo výborný cizrnový hummus. Také s ním nasekáte maso, cibuli a pečivo. Má nastavitelné otáčky, pulsní mixování a v jeho bohatém příslušenství najdete mixovací i sekací nádobu a šlehací metlu.

Pár tipů na závěr: