info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníJaký mlýnek na kávu? Zkuste keramický pro dokonalou chuť a svůdnou vůni!

Jaký mlýnek na kávu? Zkuste keramický pro dokonalou chuť a svůdnou vůni!

Mlýnek na kávu s keramickým mlecím mechanismem vás rozhodně nezklame. Ať už jste si zamilovali sametové espresso, jemné cappuccino nebo třeba moka kávu, klíčové pro výtečnou chuť je jedno: namlít kávová zrnka těsně před přípravou. Z mleté kávy časem unikají aromatické látky, a tak ztrácí chuť. Ale pozor na to, jakým mlýnkem zrna melete!
 
Mlýnek na kávu HANDY - obrázek


Ke kávě je šetrný!

Mlecí mechanismus mlýnku musí být k zrnům mimořádně šetrný, aby u kávy nezpůsoboval nežádoucí chuťové změny a zachoval zdraví prospěšné antioxidanty. Pro mlýnek HANDY je to samozřejmostí a ocení ho i skuteční kávoví fajnšmekři.
 

Čím je výjimečný? Keramikou. Právě z ní je unikátní mlecí mechanismus, který zrnka jemně rozdrtí a zachová u kávy přirozenou chuť. „Díky našemu mlecímu mechanismu se uvolní ze zrnek více éterických olejů, káva je pak aromatičtější a zážitek z jejího pití intenzivnější,“ vysvětluje designér TESCOMY a autor mlýnku Martin Koval.
 
Mlýnek na kávu HANDY - obrázek


Dokonalá keramika!

Podle toho, na jaký druh kávy máte chuť, jednoduše otočíte ovladačem hrubosti mletí. Mlýnek zrnka rozemele na zhruba stejné částečky (nehrozí tak zanesení přístroje na espresso) a ruční mletí s keramikou navíc zaručí, že je nespálíte jako při používání elektrických nebo levných mlýnků. „U mlýnků s kovovými noži se často stane, že se káva spálí, výrazně zhořkne a je téměř nepitelná,“ dodává Koval.

Že je ruční mletí časově náročné a zbytečně namáhavé? Bez obav, i na to jsme v TESCOMĚ mysleli. Kávu si připravíte hezky postaru, ale zároveň rychle a hlavně pohodlně.
 
Mlýnek na kávu HANDY - obrázek


Postaru, ale pohodlně!

Mlýnek HANDY jsme koncipovali tak, aby jeho obsluhu zvládlo i dítě. Jinak řečeno, pro točení kličkou není potřeba žádná velká síla. Stačí několikrát otočit a porce kávy je připravená! Rukojeť je navíc odnímatelná pro úsporné skladování. Překvapí vás i snadné plnění mlýnku. Zásobník na kávu jsme vybavili vychytaným otočným víčkem, nemusíte ho tak snímat (neztratí se vám) a zrnka nasypete na místo bez problémů.

A jedna dobrá zpráva závěrem: nádobka na pomletou kávu má odměrku (1-4 šálky) a je odnímatelná! Není tak třeba kávu z mlýnku složitě vyklepávat, ale odměrku z těla mlýnku lehce vyjmete a přemístíte do kávovaru nebo šálku.

Pokud jste si oblíbili klasické italské espresso, máme pro vás ještě skvělý tip. Luxusní kávovar MONTE CARLO ho uvaří v kombinaci s namletou kávou z mlýnku HANDY přímo dokonale. Kromě špičkové nerezavějící oceli u něj oceníte ergonomické úchyty, které nepálí, a silikonové a odolné těsnění. Práce s kávovarem je tak naprosto bezpečná.