info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyJak správně vybrat tlakový hrnec?

Jak správně vybrat tlakový hrnec?

Tlakové hrnce TESCOMA - obrázek
Tlakový hrnec neboli „papiňák“ či „tlakáč“ je právem označován jako jeden z nejlepších vynálezů do kuchyně. Nejen, že významně urychluje vaření, ale také maximálně zachovává původní chuť potravin. Za tohoto skvělého pomocníka vděčíme Francouzi Denisu Papinovi. Co je dobré o něm vědět, jak si vybrat ten ideální a proč se pro něj nadchnout, se dozvíte u nás.

 

Proč jsme jedničkou v nabídce tlakových hrnců?

Především díky vysoké kvalitě, maximální bezpečnosti a široké nabídce.
Testování kvality u výrobků TESCOMA - obrázek

Testujeme nad rámec

Dokonalá bezpečnost je u tlakových hrnců TESCOMA naprostým standardem. Před uvedením do prodeje musí projít dlouhým procesem testování, který zaručí jejich bezpečnost, nezávadnost a celkovou kvalitu. Na rozdíl od ostatních značek je testujeme dvojitě. A tak nesplňují pouze povinné, zákonem nařízené atesty, které se dělají pouze jednou před zahájením masové produkce, ale jsou prověřovány také našimi interními kvalitativními zkouškami probíhajícími po celou dobu výroby. Jedině tak můžeme mít jistotu, že každý kus, který se dostane k zákazníkovi, je stejný a tudíž kvalitní.
Bezpečné a spolehlivé tlakové hrnce TESCOMA - obrázek

Každý tlakový hrnec TESCOMA má minimálně dva bezpečnostní prvky – bezpečnostní ventily

Pracovní ventil

Reguluje tlak, průběžně upouští přebytečnou páru a po ukončení vaření ji vypouští úplně. Moderní hrnce díky němu umožňují nastavit stupně tlaku podle toho, jestli vaříte například rybu nebo hovězí. Ze všech bezpečnostních pojistek je „nejcitlivější“, jde tedy o první otvor, kudy tlak uniká. Důležité je jeho udržování v čistotě, k čemuž stačí běžné důkladné umytí mycím prostředkem kvůli odmaštění, případně kartáčkem kvůli odstranění nečistot z menších otvorů.
 

Bezpečnostní ventil

Druhá pojistka, která by zasáhla při nebezpečném zvyšování tlaku v nádobě. Kromě toho, že je o něco „tvrdší“ než pracovní ventil, funguje stejně. Pokud je tlak vyšší, než by měl být, ventil se právě díky těmto tlakovým silám vysune nahoru a opět dochází k upuštění páry. K takové situaci však dojde pouze tehdy, je-li něco v nepořádku s pracovním ventilem. Může se totiž stát, že se pracovní ventil ucpe – nedostatečným čištěním, resp. jeho úplným zanedbáním, nebo také přílišným naplněním hrnce surovinami (např. luštěninami nebo určitými druhy masa, které zvětšují objem). Pokud nádobí standardně umýváte a dodržíte maximální naplnění hrnce, nemáte se čeho obávat.

Moderní tlakové hrnce mají zpravidla i další bezpečnostní prvky jako otvor v lemu víka, tlakovou bezpečnostní pojistku nebo pojistku proti nechtěnému otevření. Proto odhoďte obavy stranou, vyberte si pro sebe ten nejvhodnější a začněte využívat výhody, které tento způsob vaření přináší.
Tlakové hrnce TESCOMA - obrázek

Nadstandardní servis tlakových hrnců TESCOMA

Jako každý technický výrobek, i tlakový hrnec si po čase zaslouží údržbu. Zhruba po každých 2 letech běžného provozu je dobré vyčistit a prohlédnout ventily, případně vyměnit silikonové těsnění a zkontrolovat celkovou funkčnost. Tyto služby nabízí bezplatně servisní centrum TESCOMA.
Tlakový hrnec ULTIMA - obrázek

ULTIMA, superstar mezi papiňáky

Nejoblíbenějším tlakovým hrncem v naší nabídce je ULTIMA, která se může mimo jiné pochlubit prestižním oceněním Red Dot za produktový a komunikační design. Poznejte náš bestseller a jeho jednoduché a bezpečné ovládání jednou rukou. Jak se říká „není čas ztrácet čas“, pořiďte si ULTIMU a skvělá jídla budete servírovat na stůl, ani nemrknete.
Tlakový hrnec ULTIMA 4,0 a 6,0 l DUO

Tlakový hrnec ULTIMA DUO 4,0 a 6,0

Nebyli bychom to my, abychom nenabídli nějakou specialitu. V případě tlakových hrnců je to praktická sada dvou nádob, ULTIMA DUO, která navíc obsahuje univerzální skleněnou poklici, díky které můžete nádobu používat a skladovat (například v lednici) jako klasický hrnec.
Tlakový hrnec ULTIMA+ - obrázek

Tlakový hrnec ULTIMA+

Název tohoto hrnce napovídá, že má přidanou hodnotu. Tou je odolný nepřilnavý povrch uvnitř nádoby. Díky němu se maso, omáčka ani cibulový základ v nádobě nikdy nepřichytí. Kdo preferuje tento typ povrchu ve varném nádobí, bude nadšen, že jej najde i u tlakového hrnce ULTIMA+.
Tlakový hrnec BIO EXCLUSIVE+- obrázek

BIO EXCLUSIVE+, snadné čištění

Tento tlakový hrnec patří k našim stálicím. V nabídce je více než 15 let a zákazníky je neustále vyhledáván pro svou spolehlivost a jednoduché otevírání pomocí bajonetového uzávěru. Pracuje v režimu vysokého nebo nízkého tlaku, proto je možné s ním vařit jak intenzivně, tak šetrně.
Tlakový hrnec BIO EXCLUSIVE+ DUO - obrázek

Tlakový hrnec BIO EXCLUSIVE+ DUO 4,0 a 6,0 l

I tento typ hrnce nabízíme zákazníkům v praktické sadě menšího a většího hrnce o objemech 4,0 a 6,0 litru s jednou univerzální poklicí. Sady se dvěma nádobami jsou velmi výhodné, zvolíte vždy tu, která odpovídá množství pokrmu, který se chystáte připravit.
Tlakový hrnec SmartCLICK - obrázek

SmartCLICK, sladěn do linie

Pokud jste si oblíbili kastroly, hrnce a pánve linie SmartCLICK, rozšiřte tuto „rodinu“ o krále kuchyně – tlakáč SmartCLICK. I on vaří při nízkém nebo vysokém tlaku. Není lepší jídlo než to, které voní, má plnou silnou chuť a navíc neztratilo nic ze svých nutričních hodnot.
Tlakový hrnec GrandCHEF

GrandCHEF, jen jeden tlak 

Pro tlakový hrnec GrandCHEF je typická jednoduchá konstrukce s bajonetovým uzávěrem. Vaření probíhá při nižším výkonu sporáku, který můžete vypnout v předstihu před ukončením vaření. I tento hrnec splňuje všechny standardy jako 4 bezpečnostní pojistky, třívrstvé sendvičové dno atd.
Tlakové hrnce ELEMENT - obrázek

ELEMENT, nový pracovní ventil

Element, jinak řečeno prvek, složka nebo součástka. A právě jedna konkrétní součástka je podstatnou inovací tlakového hrnce ELEMENT – je to silikonový pracovní ventil, který lze jednoduše vyjmout a díky tomu dokonale vyčistit. I tento hrnec splňuje vysoké standardy, je nadmíru bezpečný a komfortní v ovládání.
Tlakové hrnce MAGNUM - obrázek

MAGNUM, jednoduché ovládání

Klasika mezi papiňáky. Hrnec MAGNUM má tradiční vzhled a klasické pákové zavírání. Nechybí mu důležité bezpečnostní prvky, díky kterým se na něj můžete stoprocentně spolehnout. I on je vhodný pro všechny typy sporáků, lze ho použít i na indukční desce.