info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTematické týdnyItalská kuchyně chutná skvěle a v létě je přímo ideální

Italská kuchyně chutná skvěle a v létě je přímo ideální

Kdo by ji nemiloval. Na světě snad nenajdete kout, kde by nevěděli, co je to pizza nebo pasta. Italská kuchyně je velmi svěží, používá kvalitní ingredience a velkou výhodou je, že se ta nejznámější jídla připravují poměrně rychle a snadno. Žádné velké vyvařování! A tak zbývá už jen překontrolovat, jestli máte v kuchyni všechny potřebné pomocníky, abyste si některé z těchto dobrot připravili doma. 
Strojek na těstoviny GrandCHEF - obrázek

Čerstvé těstoviny otočením kliky

Základní surovinou italské kuchyně jsou těstoviny, které se používají čerstvé i sušené, v rozličných tvarech a s různými příchutěmi. Jejich domácí příprava je jednoduchá, stačí si pořídit kvalitní Strojek na těstoviny GrandCHEF. Má nastavitelnou tloušťku těsta a připravíte s ním lasagne, tagliolini, fettuccine i polévkové nudle.
Pánev hluboká i-PREMIUM
Další lahůdkou je italské ragú, které uvaříte v pořádné hluboké pánvi. Pánev i-PREMIUM Stone s „kamenným“ povrchem má speciální zvrásněný a nepřilnavý povrch proti připalování. Zaujme i robustním provedením, ergonomickou rukojetí, širokým indukčním dnem a otvorem pro zavěšení.
Sada nádobí VISION, 10 dílů
Italové milují rodinná či přátelská setkání u dobrého jídla, které si umí vychutnat. Pro každodenní i slavnostní vaření využijete Sadu nádobí VISION. Obsahuje 10 dílů, je vyrobena z nejkvalitnější oceli a můžete ji použít na všech typech sporáků. Nadčasový design z ní udělá stálici vaší kuchyně.

Další pomůcky pro přípravu:

Sada nádobí DELIGHT, 8 dílů

Ribollita, minestrone a další skvostné polévky

Polévky jsou důležitou součástí italského jídelníčku. Především ty syté, se spoustou zeleniny. Pokud hledáte atraktivní sadu nádobí v jemném barevném provedení, mohla by se vám líbit osmidílná Sada nádobí DELIGHT. Toto praktické nerezové nádobí s odolnou povrchovou úpravou má masivní sklonerezové poklice a pohodlné úchyty.
Aby domácí pizza chutnala jako ta pravá italská z kamenné pece, upečte ji na speciálním kameni na pizzu DELÍCIA z pórovitého kordieritu. Pečicí kámen rozpálíte v běžné domácí troubě nebo v zahradním grilu. Pizza připravená na kameni má dokonale křupavý korpus a zároveň šťavnatou náplň.
Váleček na pizzu dřevěný DELÍCIA 40 cm
S tímto válečkem fakt zaválíte! Dřevěný váleček na pizzu DELÍCIA je vyrobený z jednoho kusu dřeva gumovníku brazilského, díky jeho tvaru je tlak na těsto rovnoměrnější a netvoří se rýhy. Hmotu vyválíte s mnohem větším citem pomocí dlaní. Využijete ho také na těsta a cukrářské hmoty pro sladké moučníky.

Bude se vám ještě hodit:

Pákový espresso kávovar PRESIDENT - obrázek

Itálie kolébkou espressa i mistrem v pražení kávy

S Pákovým espresso kávovarem PRESIDENT si připravíte i doma poctivé intenzivní espresso jako od nejlepšího italského baristy. Jeho největší předností je nadstandardní tlak 19 barů, kávovar PRESIDENT je špičkou ve své třídě. Nechybí mu nastavitelný program na 1 až 2 šálky, tryska k přípravě mléčné pěny, plocha pro nahřívání šálků, ani objemný zásobník vody.
Sklenice GIORGIO
Výborné jídlo je dobré párovat s výborným vínem. Aby bylo stolování stylové, přichystejte si luxusní sklenice GIORGIO. Mají opojný minimalistický design a jsou vyrobeny z českého křišťálového skla. V nabídce jsou 4 typy sklenic pro bílé, červené, šampaňské víno a nízká sklenice na ostatní nápoje.
Elektrický zmrzlinovač GrandCHEF
Pro děti i dospělé máme na závěr nejtypičtější italský dezert – "gelato" neboli zmrzlinu. V našem elektrickém zmrzlinovači GrandCHEF nachystáte lahodný zmrzlinový krém či sorbet. Navíc bez zbytečných „éček“ a konzervantů. Zmrzlinovač snadno vyrobí až 800 ml kvalitní zmrzliny a zvládne i ledové koktejly pro rodiče.

Prohlédněte si ještě: