info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyElektrická sušička ovoce a hub? Tato usuší i maso, zeleninu a byliny

Elektrická sušička ovoce a hub? Tato usuší i maso, zeleninu a byliny

Sušička ovoce a potravin PRESIDENT - obrazek
Milujete sušené houby, ať už v polévkách, omáčkách, k pečenému masu nebo jako koření? Nebo zbožňujete křížaly, sušená rajčata, bylinky nebo jerky? Pak pro vás máme skvělou sušičku. Vlastně dvě :-).
Sušení hub - obrázek

Sušička hub

Ať už si pořídíte naši prémiovou elektrickou sušičku potravin, která celou práci udělá za vás a se zaručeným výsledkem, nebo vsadíte na skladné sušicí rošty, můžete se spolehnout na dokonalý výsledek.
 

Sušička zeleniny? Ano!

Sušení se samozřejmě netýká jen hřibů, sušit můžete křížaly z jablek nebo hrušek (kterým se říká štěpány), meruňky, švestky, fíky či plátky banánu nebo ananasu. Ve hře je ale také zelenina. Nejoblíbenější jsou sušená rajčata, i když se správně řadí mezi ovoce, sušit lze však v zásadě libovolnou zeleninu. Zkuste experimentovat a určitě si najdete su svou. 
sušená rajčata - obrazek

Sušička ovoce pro vaše zdraví 

Když skončí sezona čerstvého ovoce, můžete si k televizi nebo knížce dopřávat právě bakálie – jak se také sušenému ovoci jinak říká. Má výraznější chuť než čerstvé ovoce a zůstává také bohaté na mnohé vitaminy a minerály.
Kupované sušené pochutiny jsou přitom poměrně drahé, takže domácí výrobou můžete významně ušetřit. A nejen to – průmyslově vyráběné sušené ovoce většinou obsahuje oxid siřičitý, který může u citlivých osob vyvolat astma.
sušení ovoce - obrazek

Domácí sušička masa

Oblíbené jerky, tedy sušené tenké plátky masa, připravíte v susičce PRESIDENT opravdu mimořádně snadno. Součástí výrobku je návod na výrobu lahodných jerky z libovolného červeného masa.
Sušení masa - obrázek

Sušička bylin

Samostatnou kapitolou sušení jsou bylinky. Jejich nejrychlejšího, nejhygieničtějšího a nejdokonalejšího usušení dosáhnete pomocí elektrické sušičky. Připravujte si doma vlastní bylinné čaje nebo koření - budete přesně vědět, co pijete a jíte a navíc ušetříte!
 
Sušení bylin - obrazek

Domácí sušička do trouby, nebo elektrická sušička do zásuvky?

Nechcete-li do vybavení na sušení příliš investovat, je pro vás ideální pomůckou souprava na sušení, která se skládá ze tří samostatných roštů umístěných na sobě pomocí nožiček, které do sebe perfektně zapadají. Můžete je pro rychlé sušení umístit do trouby rozehřáté na max. 70 stupňů, pro pomalé kamkoli na dobře větrané místo. Sestava je stabilní při přenášení i při manipulaci v troubě, a protože se nožičky dají sklopit, po použití je perfektně skladná. Souprava je vhodná do elektrické a horkovzdušné trouby. Její použití v plynové troubě nedoporučujeme.
Souprava pro sušení TESCOMA DELLA CASA, 3 rošty - obrazek
Doba sušení je individuální, zpravidla trvá 4 až 8 hodin, někdy i déle.
Nejideálnější pro sušení jsou však elektrické sušičky, ve kterých najednou usušíte velké množství potravin bez nutnosti hlídat čas – jednoduše si podle přiloženého návodu nastavíte dobu sušení a teplotu ideální pro danou surovinu a ona vše ohlídá za vás. Dobrá elektrická sušička, jako je třeba ta naše z linie PRESIDENT, má nízkou spotřebu, minimální hlučnost a snadné ovládání.
Sušička ovoce a potravin PRESIDENT - obrazek
Optimálně usušené ovoce je zvrásněné asi jako rozinky, plátky sušených hub by pak měly v dlani chrastit. Usušené dobroty i houby skladujte na suchém místě v dózách s víkem.