info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníDžbán TEO 2,5 l, s vyluhováním a chlazením: Jako mávnutím kouzelného proutku…

Džbán TEO 2,5 l, s vyluhováním a chlazením: Jako mávnutím kouzelného proutku…

Elegantní TEO

Když se minulé léto zrodilo dvouapůllitrové TEO, vaše nadšení nebralo konce. Elegantní džbán z odolného borosilikátového skla s poctivým objemem, komfortní rukojetí a barevným víčkem se sítkem se stal součástí pitného režimu i zahradních párty. Zelený i mátový čaj, citronáda, obyčejná kohoutková voda zasypaná ledopádem chladivých kostek a zcela jistě i čepované pivo – džbán TEO se stal ideálním společníkem v horkých letních dnech a už tehdy jsme tušili, že jen stěží bude jeho úspěch překonán. Na prahu léta 2013 však přicházíme se zdokonalenou verzí džbánu TEO!
 
Džbán TEO 2,5 l, s vyluhováním a chlazením, červená


Sofistikované doplňky

Objem i tvar nádoby zůstal zachován, inovovaná verze džbánu je však rozšířena o sofistikované doplňky, které přispívají k mnohem snazší a komfortnější přípravě horkých i ledově svěžích nápojů. Masivní uzávěr v pěti letních barvách doplňují samostatný chladicí díl a vyluhovací sítko v barvě uzávěru.
Džbán TEO 2,5 l, s vyluhováním a chlazením, zelená
Stejně jako v případě džbánu TEO, který byl na trh uveden v loňském roce, lze i v této rozšířené a zdokonalené verzi připravovat horké nápoje přímo v nádobě – borosilikátové sklo je vhodné pro použití na plynových, elektrických i sklokeramických sporácích, horkou vodu lze nalévat i přímo z varné konvice.
 

Všechno má své místo

Pro luhování kousků ovoce, sypaného nebo baleného čaje je určeno samostatné vyluhovací sítko – čajové pytlíčky, kousky ovoce, zázvoru nebo bylin jsou pod nepřetržitou kontrolou a jejich svoboda a volnost je omezena právě vyluhovacím sítkem. Výhodu tohoto „nedobrovolného vězení“ oceníte při podávání nápojů, které se tak stává mnohem komfortnějším.
 
Ani ledově vychlazené nápoje nejsou pro džbán TEO žádný problém – díky samostatnému chladicímu dílu, který se naplní vodou, uzavře a vloží na cca 8 hodin do mrazničky, je příprava osvěžující domácí sangrie, ledového zeleného čaje nebo chlazeného vinného střiku velmi snadná. Pro ty, kteří nemají „po ruce“ kostky ledu, je varianta „ledového sloupce“ výbornou alternativou. Chladicí díl byl navržen a vyroben pro samostatné použití bez vyluhovacího sítka – pro maximální úsporu místa při skladování jej však lze do sítka velmi pohodlně vložit.
 
Džbán TEO 2,5 l, s vyluhováním a chlazením, zelená
Džbán TEO 2,5 l, s vyluhováním a chlazením, zelená