info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyVaření a pečeníAntiadhezní škrabky PRESTO Expert: Ať žijí vitamíny i snadná údržba!

Antiadhezní škrabky PRESTO Expert: Ať žijí vitamíny i snadná údržba!

Sezonní ovoce si zaslouží víc! Dozrávající jablka, hrušky, ale i brambory nebo okurky nám nabízí doslova plnou hrst vitamínů a cenných látek, které naše tělo dokážou perfektně nakopnout a osvěžit. Hýčkejme si čerstvě utržené plody, které tak báječně voní a ještě lépe chutnají.
Škrabky PRESTO - obrázek

Očista bez ztráty kytičky

Obecně platí, že nejvíce vitamínů ukrývá právě tenká slupka, která však může být poškozená, případně jinak nevzhledná. Nešetrným odstraněním se však můžeme připravit o vše cenné, co nám příroda dává doslova zadarmo.
Výbornými pomocníky, kteří zvládnou očistu plodů bez ztráty kytičky, je právě kuchyňské náčiní s puncem „zdravý životní styl“.
 

Nepřilne nic

Čepele škrabek PRESTO Expert jsou vyrobeny ze špičkové nerezavějící oceli, tu ovšem pokrývá tenká vrstva nepřilnavého povlaku – šťavnatý zelený je typický pro škrabku PRESTO Expert s příčnou čepelí a citrónově žlutý pro škrabku PRESTO Expert s podélnou čepelí. Do styku s ovocem a zeleninou tak přichází pouze nepatrná část odhaleného nerezového ostří, vitamíny a cenné nutriční látky tak zůstanou zachovány.

Loupané plody navíc nevadnou, nehnědnou, nemění chuť a zůstávají déle svěží. Slupky se k nepřilnavým čepelím nelepí a hladký povrch umožní snadnou údržbu.
 

Příčná nebo podélná? Škrabky na míru

Škrabka s podélnou čepelí v zářivé žluté barvě je zkrátka klasika. V dlani sedí jako ulitá a vy tak s lehkostí oloupete běžné druhy ovoce a zeleniny, zejména ty menší kulaté, oblé a tvarově nepravidelné. Její pomoc tak ponejvíce oceníte při loupání jablek, brambor či hrušek, praktický trn využijete pro odstraňování bramborových oček či hlubších nečistot.

Při loupání dlouhých a štíhlých plodů oceníte vydatnou pomoc škrabky s příčnou čepelí – „do naha“ tak snadno svléknete šťavnatou okurku či kořenovou zeleninu. Práce se škrabkou je snadná a komfortní, umožňuje škrabání směrem od sebe i k sobě a je taktéž opatřena praktickým trnem.
 

Ochranné pouzdro jako bonus

Obě škrabky jsou dodávány s plastovým ochranným pouzdrem pro bezpečné skladování.
Škrabka s příčnou čepelí PRESTO Expert - obrázek
Škrabka s podélnou čepelí PRESTO Expert - obrázek