info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogReceptySladké dobrotyZdravá fit svačinka DELLA CASA

Zdravá fit svačinka DELLA CASA

Jak dlouho jste vydrželi svá novoroční předsevzetí? Zvláště ta, která se týkala změny jídelníčku k lepšímu? Jistě, teď v zimě se kilečko navíc schová pod kabát, ale jaro je tu co by dup a pak to bude horší. Proto je nejvyšší čas svá předsevzetí oprášit a pomalu připravovat svá těla na krátké rukávy, sukně i nohavice.
 
Nebojte se, nehodláme vám představit žádnou zázračnou dietu znamenající hlad a odříkání. Jen vám chceme ukázat, že mlsat se dá i zdravě a přitom chutně. Stačí pár minut času a můžete si pomocí nového Lisu na zdravé tyčinky DELLA CASA připravit hned několik domácích tyčinek, které jsou cenným zdrojem energie, nutričních látek a chutnají fantasticky – protože si do nich můžete dát přesně to, co máte rádi.
Lis na zdravé tyčinky TESCOMA DELLA CASA - obrázek

ZdRAWé mlsání  

Rychlou dávku energie potřebuje občas každý. Pokud máte na výběr, sáhněte raději po oříškové tyčince než po čokoládové, která je plná cukru a prázdných kalorií. Možná vás překvapí, jak skvělé mohou být třeba RAW tyčinky! A taky jak mohou být snadné na výrobu! Doma připravené navíc vyjdou na pár korun. Kromě semínek a sušeného ovoce je můžete „vyšperkovat“ třeba kávou a vylisovat si tak efektivní kapesní životabudič.
 

RAW Kávové tyčinky s datlemi     

Suroviny
120 g sušených datlí, 110 g kešu oříšků, 110 g loupaných mandlí, 10 g pražené zrnkové kávy, lžíce vody

Postup
Směs rozdělte na 6 stejných částí. Silikonové formičky vložte do vaniček a naplňte je těsně pod okraj připravenou směsí.
 
Formičky ve vaničkách položte na sebe a uzavřete víčkem. Oba pružné uzávěry nasaďte do zářezů ve víčku a dejte na nejméně hodinu ztuhnout do ledničky. Dobrý tip: Čím déle bude lis s tyčinkami v lednici, tím lépe bude tyčinka držet tvar.
 
Lis rozložte, silikonové formičky vyjměte z plastových vaniček a lehkým zatlačením na pružné dno tyčinky z formiček opatrně vyklopte.
Datlové tyčinky - obrázek

Pečené a křupavé

Vyžadují malinko delší přípravu, ale zato nabízí dokonale křupavý požitek: pečené tyčinky z různých druhů obilovin, sušeného ovoce, oříšků, slazené medem a třeba i polité čokoládou. Tvar jim dají silikonové formičky, o jejich hygienické skladování a přenášení se postarají jednorázové sáčky. Takové zdravé sladkosti neodolají ani děti a vy můžete mít jistotu, že jejich svačinka obsahuje jen to, co jim prospívá.
 

FlapJack s medem 

Suroviny
80 g smíchaných žitných a jáhlových vloček, 80 g rozpuštěného másla, 80 g sušených datlí a švestek, 60 g medu, 50 g nesolených mandlí, 10 g strouhaného kokosu
 
Postup
Všechny suché suroviny posekejte nahrubo přidejte tekuté ingredience (rozpuštěné máslo, med) a připravte hrubší lepivou směs.
 
Směs rozdělte na 6 stejných částí, silikonové formičky naplňte těsně pod okraj a dobře upěchujte.
 
Formičky vložte do předehřáté trouby a pečte 20 – 25 minut při 180 °C
 
Upečené tyčinky nechte vychladnout a lehkým zatlačením na pružné dno je z formiček opatrně vyklopte.

Dobrý tip: Upečené tyčinky polijte rozpuštěnou čokoládou.
Flapjack s medem - obrázek