info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyUnikátní lahvičky a dózy pro děti PAPU PAPI

Unikátní lahvičky a dózy pro děti PAPU PAPI

TESCOMA se malým strávníkům věnuje dlouhodobě, avšak produkty pro ty úplně nejmenší v nabídce doposud chyběly. A tak se zrodila zbrusu nová linie PAPU PAPI. Přivítejte ji na světě spolu s námi.

Pastelově růžová a světle modrá. Slon, laňka a medvídek. Dvě barvy a trojice roztomilých motivů zdobí novou ucelenou linii lahví, misek, dóz a saviček pro naše nejmenší s hravým názvem PAPU PAPI. Všechny výrobky PAPU PAPI jsou bez BPA, lze je sterilizovat a díky technologii nanoCARETM jsou antibakteriální, nezabarvují se, nevstřebávají pachy a stačí je opláchnout, nepotřebují myčku ani saponáty. PAPU PAPI je vyrobeno z materiálu certifikovaného pro použití ve zdravotnictví a farmacii. 
Láhev PAPU PAPI

Láhve PAPU PAPI

Antikoliková silikonová savička, dostatečně velké odnímatelné úchyty a přesná odměrka. Lahvička 150 ml se savičkou S je určena pro děti od prvních dnů po narození, láhev 250 ml se savičkou M pro děti od prvního měsíce věku. Obě láhve můžete kombinovat i se savičkami L a Y pro děti od třetího a šestého měsíce. Náhradní silikonové savičky jsou samozřejmě součástí sortimentu. Výrobek získal přestižní cenu German Design Award.
Cestovní miska PAPU PAPI

Cestovní miska PAPU PAPI, se lžičkou, růžová nebo modrá

Praktická cestovní miska s hygienicky uloženou lžičkou a perfektně těsnicím víčkem vyřeší všechny obavy z  hladu vašich dětí mimo domov.
Dóza PAPU PAPI

Dózy PAPU PAPI

Jsou ideální pro skladování všech druhů dětských pokrmů v ledničce i mrazničce, perfektně těsnicí víčka umožňují jejich použití na cestách. Dózy mají odměrku, jsou stohovatelné a skladné. Tři velkosti 150, 200 a 250 ml.
Dóza na sušené mléko 200 ml PAPU PAPI

Dózy na sušené mléko PAPU PAPI, modrá nebo růžová

Praktickou dózu na hygienické uložení tří porcí sušeného mléka ocení každá maminka. Konec nepřesným odhadům! Do každé komory nasypete správnou dávku sušeného mléka a až přijde čas, přesypte ji jednoduše do dětské láhve.  Super na procházky, výlety i cestování…
Pružná láhev PAPU PAPI 200 ml, se lžičkou, modrá

Pružná láhev PAPU PAPI 200 ml, se lžičkou, modrá

S nasazenou lžičkou zbaští rozmixované dobroty miminka od 6 měsíců, děti od 1 roku mohou pokrm z pružné silikonové láhve sát. Láhev o objemu 200 ml s přesnou odměrkou perfektně těsní, je proto ideální na cestování. Maminky ocení i praktický cestovní obal na lžičku.
Insert your text here

Slovo designéra

Zeptali jsme se autora řady PAPU PAPI Jiřího Hoferka, jaké byly jeho inspirační zdroje a v čem jsou výrobky unikátní:
Proč ses zaměřil na produkty pro miminka?
Máme s manželkou dvě malé děti, vyzkoušeli jsme tedy mnoho produktů pro kojence a batolata, ale jen málokterý splňoval naše představy. Tak mi nezbývalo než navrhnout vlastní.
V čem je PAPU PAPI jiné?
Především ve volbě materiálu. Lahvičky, misky a dózy jsou ze špičkového plastového materiálu vhodného pro použití ve zdravotnictví, navíc byly vyrobeny unikátní technologií nanoCARE™, proto jsou antibakteriální, nezabarvují se a nevstřebávají pachy. A co je také důležité – po dětském hodování je stačí bez saponátů opláchnout, nemusí do myčky. Jako jedny z mála v této kategorii lahviček má PAPU PAPI v obou velikostech odnímatelné rukojeti, které jsou navíc, díky svému tvaru, snadno uchopitelné i pro nejmenší děti.

Co dalšího jsi při navrhování posuzoval?
Prioritou pro mě byla stabilita a jistý úchop lahví. Proto dostaly širokou základnu a výrazné zúžení v horní části. Chtěl jsem, aby byly bezpečné pro děti a vyhovovaly rodičům. Tady bych rád podotknul, že na designu produktů PAPU PAPI se podílelo mnoho maminek z TESCOMY, které svými komentáři, návrhy a podněty pomáhaly k tomu, aby byly produkty praktické a aby se líbily.
Konzultoval jsi produkty PAPU PAPI také s dětskými lékaři?

Ano, odborné poradenství nám poskytla MUDr. Marcela Křížová, lékařka pro děti a dorost ze Zlína, a také  MUDr. Kateřina Kopecká. Společně jsme řešili zejména otázky, od jakého věku dítěte jsou jednotlivé produkty vhodné a jaká kritéria musí s ohledem na zdraví a spokojenost miminka splňovat. Při vývoji PAPU PAPI jsme kladli velký důraz opravdu na vše.

Doporučení dětské lékařky

K testování této řady jsme přizvali přední pražskou pediatričku a alergoložku MUDr. Kateřinu Kopeckou, která uvedla:
„Měla jsem možnost prohlédnout si řadu výrobků PAPU PAPI, vyzkoušet si je – a hlavně nechat je vyzkoušet těm nejpovolanějším, tedy dětem. PAPU PAPI je ucelená, designově i funkčně přívětivá řada výrobků pro potřeby kojenců a batolat v modrém a růžovém provedení.
Zejména lahvičky o objemu 150 ml a 250 ml jsou ergonomicky pěkně řešené a řada silikonových saviček od 0+ po 6+ měsíců s antikolikovým systémem plně vyhovuje požadavkům na přípravky pro dětskou výživu. Také nádobka na odměřené dávky pro přípravu kojeneckého mléka mě příjemně překvapila.

Podle testovací dokumentace výrobků řady PAPU PAPI se jedná o velmi kvalitní výrobky, které splňují hygienické standardy pro dětskou výživu, jsou ekologicky šetrné a samozřejmě BPA free.

Výrobce uvádí speciální povrchovou úpravu s použitím nanotechnologií, které mají antibakteriální účinnost a také mají bránit vsakování pachů a zabarvování stěn, což se mi při používání potvrdilo.

Z pohledu dětského lékaře se jedná o moderní, vysoce kvalitní a uživatelsky příjemné výrobky, které mohu maminkám vřele doporučit.“