info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTESCOMA newsTESCOMA vystavuje v Národním technickém muzeu v Praze

TESCOMA vystavuje v Národním technickém muzeu v Praze

TESCOMA news
27. 1. 2020
Máte rádi muzea? A techniku? My ano, a proto je nám ctí, že jsme mohli přispět do sbírky Národního technického muzea v Praze. Najdete nás v expozici s názvem Technika v domácnosti.

Národní technické muzeum je důkazem, že věda a technika jdou neustále kupředu. Založeno bylo již v roce 1908 a od té doby neustále rozšiřuje svoji sbírku exponátů, dokumentujících vývoj mnoha technických oborů, průmyslu, přírodních a exaktních věd na území dnešní České republiky. Nejzajímavější a mnohdy unikátní sbírkové předměty si můžete prohlédnout ve stálých expozicích i krátkodobých výstavách - a právě v jedné ze stálých expozic s názvem Technika v domácnosti najdete i produkty značky TESCOMA.
 
TESCOMA vystavuje v Národním technickém muzeu v Praze
Vybrané produkty jsou součástí muzejní sbírky již od roku 2012, ke konci roku 2019 byla expozice ve spolupráci s kurátory Janou Pauly, Jiřím Hulákem a Darjou Škodovou za DESIGN STUDIO TESCOMA
aktualizována 
a obohacena o výrobky, které se pyšní prestižními designovými cenami. Své místo na výsluní tak našly např. Rychlovarná konvice PRESIDENT, rendlík a kastrol ULTIMA se zcela novým systémem regulace páry a chytrým způsobem odkládání poklic během vaření, Krájecí deska PRECIOSO vyrobená revoluční technologií nanoCARE™, Láhev na nápoje s vyluhováním PURITY a spousta dalších.

Přijďte se podívat, jak se pomocníci v domácnosti vyvíjeli na pozadí českých dějin zhruba od poloviny 19. století po současnost. „Expozice Technika v domácnosti je jednou z mála takto zaměřených expozic ve střední Evropě. Jsme rádi, že česká značka TESCOMA mohla přispět ke sbírce bezmála třiceti výrobky,“ říká naše designérka Darja Škodová. Návštěva Národního technického muzea tak rozhodně není jen mužská záležitost, na své si přijde celá rodina.
 
V expozici můžete vidět a v našich prodejnách nebo eshopu koupit například: