info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyStylový hrnek CREMA na latté macchiato: Italská tradice v českém skle

Stylový hrnek CREMA na latté macchiato: Italská tradice v českém skle

Hrnek CREMA latté macchiato - obrázek
Latté Macchiato. Italská kávová specialita s dlouhou historií si zaslouží nejen výběr těch nejlepších ingrediencí, ale také volbu vhodného nápojového skla. Skleněný hrnek latté macchiato CREMA je tou správnou volbou!
 
Mléko se skvrnou jako dětské přání
Historie latté macchiato, kávové speciality s vůní Itálie, je dlouhá a lehce úsměvná. Italové, jak známo, popíjení kávy milují. A latté macchiato je splněním úpěnlivých proseb dětí, které své rodiče chtěly jednoduše napodobit.
Horké mléko ve spojení s nepatrným množstvím kávy (espresso) uspokojilo dětské tužby a rodičům přineslo vytoužený klid. Mléko se skvrnou, jak zní překlad latté macchiato, patří v současné době mezi velmi oblíbený kávový nápoj, který kromě mléka zjemňuje i bohatě našlehaná mléčná pěna.
Dětské přání tak světu přineslo jeden z nejoblíbenějších italských nápojů.
 
Skleněný hrnek latté macchiato CREMA 300 ml - obrázek
Italská tradice v českém skle
Káva i kávové nápoje rozmanitých chutí a vůní nám dokážou zpříjemnit volné chvíle i dny plné stresu. Zvlášť pro latté macchiato (ale i pro tureckou kávu, kakao či čaj) byl navržen silnostěnný hrnek CREMA o objemu 300 ml, jehož dokonalý tvar ve spojení s průzračným sklem nechá vyniknout efektu jednotlivých vrstev latté macchiato.
Hrníčku dominuje ouško, které je umístěno ve spodní části pohárku a umožňuje tak dokonalé vyvážení a komfortní popíjení nápoje.
 
Latté už neodoláte!
Jak na latté? Je to snadné! Vyšlehejte do pěny teplé mléko a nalijte jej do nahřátého skleněného hrnku CREMA. Po stěně pohárku pomalu dolévejte již předem připravenou kávou espresso.

Efektní latté, jehož ingredience se šikují v pořadí ode dna – horké mléko, espresso a mléčná pěna, lze ozdobit a jemně dochutit skořicí, kakaem či cukrem.

Zkušení baristé doporučují k přípravě latté používat jen skutečně kvalitní suroviny a k přípravě kávy espresso pouze čerstvou zrnkovou kávu.