info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyPorcujte jinak - zkuste kostkování, plátkování či spiralizování ovoce a zeleniny

Porcujte jinak - zkuste kostkování, plátkování či spiralizování ovoce a zeleniny

Je tady léto a s ním čas, kdy do jídelníčku zařazujeme více čerstvé sezónní zeleniny a ovoce. Ať už si dopřejete čerstvé saláty, smaženou cuketu nebo jahody v koláči, určitě budete řešit, jak je naporcovat. A k tomu vám může přijít vhod některý z nápadů od TESCOMY. Máme pro vás tipy, které si rovnou můžete objednat nebo koupit v našich prodejnách.
Spiralizér HANDY, 3 čepele - obrázek


Špagety z cukety, vějířky z mrkve nebo bramborové "spiračipsy"


Vyvinuli jsme skutečně funkční spiralizér, který jsme testovali a ladili do posledního detailu - vyzkoušejte ho a uvidíte, že se nekonečné spirály plné zdraví natrvalo stanou součástí vaší kuchyně. 


Možná se vám budou hodit také:

Kráječ na podélné řezy HANDY - obrázek
Tento výrobek je opravdový mistr dlouhých řezů. Díky nastavitelným nerezovým čepelím rozkrojí snadno celou salátovou okurku nebo cuketu podélně na 2, 4 nebo 6 částí.Kráječ na podélné řezy je vynikající pomůckou pro přípravu salátů nebo nakládaných okurkových řezů. Připravené porce okurek a cuket jsou vždy stejně silné.
Kráječ spirál GrandCHEF - obrázek
Efektní a rychle hotové spirály z mrkve, okurek, cuket, ředviček i brambor zvládne náš kráječ spirál GrandCHEF. Je vyroben z prvotřídní nerezavějící oceli a připravíte s ním snadno a rychle ozdobné spirály nejenom ze salátových okurek a cuket.
Kráječ dlouhých plátků HANDY - obrázek


Příprava dlouhých zeleninových a ovocných plátků je teď hračka


Připraví dlouhé tenké plátky pro zeleninové nebo ovocné rolované pokrmy a závitky, je ideální pro plátkování brambor, cuket, okurek, jablek apod. Představujeme unikátní kráječ HANDY, jenž má dlouhou a ostrou čepel, která snadno nakrájí celý plod přichycený na otočném vřetenu. Díky kvalitní nerezové čepeli a účinné přítlačné desce jsou připravené plátky vždy rovnoměrně tenké.
 
Plátkovací kráječ HANDY - obrázek
V nabídce máme i unikátní plátkovací kráječ pro snadné plátkování nakládaných okurek, drobné zeleniny a ovoce. Připravíte s ním pravidelné plátky z nakládaných okurek, ředkviček, cherry rajčat, jahod, žampionů, mini mozzarelly apod. Plátkování je snadné a rychlé, jediným stlačením rukojeti připravíte až 9 stejně silných zeleninových, ovocných nebo sýrových plátků.
Vykrajovací souprava PRESTO CARVING - obrázek
Vhod vám přijde také carvingová souprava, která je skvělá pro dekorování zeleniny a ovoce – mrkve, bílé ředkve a ředkviček, okurek, cuket, pórku, dýně, jablek, hrušek, manga, melounů apod. Obsahuje 6 speciálních vykrajovacích nožů, keramický brousek a krabičku pro jejich bezpečné uložení.
Kráječ na kostičky a hranolky HANDY, 2 čepele - obrázek


Zelenina do vývaru, ovoce na kompot i hranolky


Tento jedinečný kráječ nakrájí snadno a rychle mrkev, brambory, cibuli, petržel, okurku, řepu, jablka, hrušky, nektarinky, nebo broskve na rovnoměrné kostičky nebo hranolky. Je masivní a odolný a dodáváme ho se 2 nerezovými čepelemi pro pohodlné krájení malých i velkých kostiček a hranolků.
 
Nože s keramickou čepelí VITAMINO - obrázek
Keramické nože VITAMINO jsou šetrné ke krájeným pokrmům, zelenina a ovoce po nakrájení nevadne, nehnědne, potraviny nemění chuť ani vůni a zůstávají déle svěží. Jsou ideální zejména pro přípravu dětských a dietních pokrmů. Keramické čepele jsou mimořádně ostré, při běžném používání se netupí a nikdy nerezaví, zaoblená špička je odolná vůči poškození.
Úchyty pro krájení potravin PRESTO, 3 velikosti - obrázek
Vychytávkou, která vám usnadní porcování nožem jsou naše úchyty pro krájení potravin. Umožňují pohodlné, bezpečné a přesné krájení rolád, uzenin, sýrů, knedlíků, ovoce, zeleniny, pečiva apod., a jsou dodávány ve 3 velikostech. Pokrmy krájené s pomocí úchytu mohou být i horké, při krájení s nasazeným úchytem nepálí. Díky rovnému a plynulému řezu se drolivější potraviny při krájení nerozpadají a s pomocí úchytů můžete snadno připravit i rovné tenké plátky.