info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogReceptyPolévkyPolévka z medvědího česneku

Polévka z medvědího česneku

Polévka s medvědím česnekem? To chce polévkovar!

Polévkovar s mixérem PRESIDENT 1,75 l
Nejste si jisti, o co jde? Jedná se o moderní mixér s integrovaným varným dnem, který za vás uvaří vydatné krémové polévky, poctivé vývary a omáčky jako od babičky. Zvládne však také ovocná smoothie, mléčné koktejly nebo pyré pro vaše nejmenší či jako přílohu k masu. Extra výkonný polévkovar PRESIDENT je plně automatický - suroviny stačí vložit do skleněné nádoby, zvolit odpovídající program a polévkovar se dál o vše postará sám.

Krémová polévka z medvědího česneku

  • 1 l zeleninového nebo kuřecího vývaru
  • 30 g másla
  • 100 ml 40% smetany
  • 170 g listů medvědího česneku
  • sůl, pepř dle chuti

Zelenina pokrájená na kousky:
  • 1 ks cibule
  • 50 g řapíkatého celeru
  • 200 g oloupaných brambor
Všechny suroviny, kromě medvědího česneku a smetany, vložte do polévkovaru a zapněte program Krémové polévky. 7 minut před koncem programu přilijte vrchním otvorem smetanu. 5 minut před ukončením programu vložte vrchním otvorem listy medvědího česneku.
NÁŠ TIP: Polévku podávejte s chlebovými krutony.
Tyčový mixér PRESIDENT, s příslušenstvím
Představujeme tyčový mixér s dobrým výkonem, nastavitelnými otáčkami, pulsním mixováním, mixovací nádobou, sekací nádobou a šlehací metlou, který se stane ozdobou vaší kuchyně. Tyčový mixér PRESIDENT je výkonný (800 W a 16 000 otáček/min.) a snadno rozmixuje i tvrdé potraviny. Mixovací nádoba s objemem 800 ml je ideální pro rozmixování omáček, pesta, polévek, přípravu pyré, majonéz, dresinků, koktejlů apod.
Strunový sekáček HANDY, s příslušenstvím
Nechcete mít další elektrospotřebič? Máme pro vás strunový sekáček! Snadno a rychle naseká potraviny, odstředí umyté bylinky i salát a vyšlehá dresinky nebo tekutá těsta.Nádoba sekáčku je dostatečně velká a postačí k přípravě pokrmů i pro větší rodinu. Suroviny nasekáte ve strunovým sekáčku snadno a rychle, vždy přesně na požadovanou hrubost. Pohodlně v něm připravíte i ovocné a zeleninové saláty, najemno sekané bylinkové pesto apod. 
Zdravé mini dózy do mrazničky PURITY 120 ml, 4 ks

Jak uchovat bylinky na později?

Ideálně v malých dózách ze špičkového plastového materiálu určeného pro zdravotnictví a farmacii, vynikající pro hygienické uložení pokrmů v mrazničce a ledničce. Použitý materiál je neutrální, neovlivňuje kvalitu pokrmů ani při dlouhodobém zmražení a skladování. Ideální pro pasírovaná rajčata, omáčky na těstoviny, čerstvé bylinky, ovocné dřeně, masové a zeleninové vývary, demi-glace apod. Se speciálně tvarovaným dnem pro snadné vytlačení zmraženého pokrmu. Dózy i víčka jsou stohovatelné na sebe i do sebe pro úsporu místa. Vhodné do mrazničky, ledničky, mikrovlnné trouby a do myčky.
Krájecí deska BAMBOO 40 x 26 cm
Pro krájení bylinek budete potřebovat větší krájecí prkénko, ideálně z přírodního materiálu. Můžeme vám doporučit krájecí desku BAMBOO, kterou oceníte nejen ke krájení, ale také k servírování. Desky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního, tvrdého a odolného dřeva bambusovníku, takže vám vydrží věky.
Blok na nože FEELWOOD, s 5 noži
Chybí vám kvalitní a současně atraktivní nože? Představujeme pět špičkových kuchyňských nožů v masivním dřevěném bloku. Souprava zahrnuje nože s kovanými čepelemi, dokonalým ostřím a dřevěnou rukojetí  v elegantním bloku ze speciálně tvrzeného jasanového dřeva.
Pěstírna bylinek SENSE, s LED osvětlením
Tato pěstírna bylinek SENSE je vybavena špičkovým LED osvětlením s pečlivě zvolenou vlnovou délkou světla a díky tomu optimálně podporuje intenzivní a zdravý růst bylinek. V pěstírně můžete pěstovat bylinky v Soupravách SENSE dodávaných se semínky, květináči a substrátem nebo udržovat v růstu již vzrostlé kuchyňské bylinky ze supermarketů a zahradnictví. Pěstírna má zabudovaný časovač s režimem „den/noc“ (16/8 h), který v interiérech nahrazuje přirozený denní sluneční cyklus.
Souprava pro pěstování bylinek SENSE, pažitka
Nevíte, jak na pěstování vlastních bylinek ze semene? Zkuste naše jedinečné soupravy na jejich pěstování z linie SENSE. V balení najdete kompletní soupravu pro pěstování čerstvých bylinek: semínka, půdní substrát a originální stylový květináč z odolného plastu. Tem slouží zároveň jako miska pod květináč. Semínka i substrát v biokvalitě pochází z České republiky a součástí balení je podrobný návod k pěstování.
Odstředivka na salát HANDY
Před podávání je třeba bylinky, stejně jako salát, pečlivě omýt. Oboje však chutná lépe bez vody. Proto si pořiďte odstředivku, která snadno a šetrně zbaví umytý salát, bylinky i různé zelené natě přebytečné vody a připraví je k servírování či dalšímu použití do míchaných salátů. Lístky salátu či jiné suroviny omyjte pod tekoucí vodou přímo v sítku, které je součástí odstředivky, poté ho i se salátem vložte do misky, uzavřete víko a otáčením rukojeti salát vysušte.