info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogPinzeta a otvírák PRESTO: Maximální ochrana pánviček i víček

Pinzeta a otvírák PRESTO: Maximální ochrana pánviček i víček

2. 2. 2016

Pinzeta s ochranou…

…a rovnou silikonovou! Nemáte-li ještě ve své kuchyňské výbavě celonerezovou pinzetu, je nejvyšší čas tento nedostatek napravit. Jestliže rádi lovíte kyselé okurky nebo utopence z hlubokých sklenic a ještě raději pinzetou brouzdáte po pánvích nebo nádobí s nepřilnavými povlaky, chtělo by to takovou, která má nejen dostatečně „dlouhé prsty“, ale má navíc cit a ke zmiňovaným choulostivým povrchům přistupuje velmi opatrně. Existuje vůbec taková pomůcka? Pomoci by vám mohla celonerezová pinzeta o délce 30 centimetrů s párem odnímatelných zakončení ze žáruvzdorného silikonu (odolnost do 220 °C).
Kuchyňská pinzeta se silikonovým zakončením PRESTO - obrázek
Kuchyňská pinzeta se silikonovým zakončením PRESTO je díky této vychytávce vhodná do všech druhů nádobí, s nasazenými silikonovými koncovkami je navíc vhodná právě do nádobí s nepřilnavým povlakem, který nepoškodí. Zkrátka a dobře, je konec škrábanců a otravného skřípání! Pinzetu lze používat i bez silikonových zakončení jako klasickou celonerezovou pomůcku ve chvílích, kdy se ocitnete v úzkých.
Kuchyňská pinzeta se silikonovým zakončením PRESTO - obrázek

Zavařily vám zavařeniny?

Ne a ne je otevřít? Kyselé okurky, marmelády, papričky, zkrátka samé lepší dobroty neprodyšně uvězněné v zavařovacích sklenicích jen tak lehce nedobudete. Pokud máte po ruce utěrku nebo starou lžičku po babičce, která se za ta léta zkroutila do prapodivného tvaru, možná si na nich pochutnáte. S námahou při dobytí sladkokyselého ráje však přichází i jedna nepříjemnost – zničená víčka, která můžete tak akorát vyhodit do koše. Chcete-li si zachovat dekorum a současně dát víčkům šanci na další rundu zavařování, vyzkoušejte šikovného pomocníka, univerzální otvírák na zavařovací sklenice PRESTO.
Univerzální otvírák na zavařovací sklenice PRESTO - obrázek

Konec utěrkám a zničeným víčkům!

Co tedy umí? Otvírák uvolní snadno oba typy víček tím, že umožní vniknutí vzduchu do vakuově uzavřené, tedy tzv. zavařené sklenice. Zkrátka a dobře, utěrkám je konec! Je ale také konec nenávratně zničeným víčkům, která můžete další sezonu opakovaně použít. V čem se skrývá tajemství úspěchu této drobnosti?
Univerzální otvírák na zavařovací sklenice PRESTO postup otvírání - obrázek
Otvírák je opatřen dvěma otevíracími systémy – speciálně tvarovaný háček na spodní straně otvíráku mírně nadzvedne okraj šroubovacího víčka, pod které vnikne malé množství vzduchu a víčko lze ihned snadno odšroubovat. Nerezová čepel na přední straně otvíráku podebere a snadno uvolní okraje tenkých víček bez závitu. Univerzální otvírák je vyroben z odolného plastu a nerez oceli.