Petr Chmela EY PODNIKATELEM ROKU České republiky

Sedmnáctým vítězem prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2016 České republiky se stal Petr Chmela – spoluzakladatel a spolumajitel firmy TESCOMA. Trofej si převzal na slavnostním vyhlášení 28. února v pražském paláci Žofín, kde se sešlo celkem osm finalistů zvolených v předchozích krajských kolech. Vítěz postupuje do celosvětového finále v monackém Monte Carlu, kde bude 10. června bojovat o titul EY Světový podnikatel roku!

3.jpg

EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®) je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů s mezinárodně platnými pravidly, která jsou v každé zemi srovnatelná. Hodnotí se jak strategická orientace a globální dosah podniku, tak finanční výsledky reprezentující zdraví a růst firmy. Vedle ekonomických dat má na celkové hodnocení soutěžícího vliv také jeho osobnost, jeho podnikatelský příběh, čestnost, poctivost i mimopodnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

 „Je to až neuvěřitelné, opravdu jsem to nečekal. O to víc si ocenění vážím a s pokorou ho přijímám. Je určitě velkým povzbuzením pro všechny naše zaměstnance z TESCOMY, kteří už 25 let posunují firmu dopředu. Velká gratulace patří také mému nejlepšímu kamarádovi a spoluzakladateli firmy Jiřímu Vaculíkovi,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Petr Chmela.

2.jpg

Petr Chmela založil společnost TESCOMA před 25 lety společně s Jiřím Vaculíkem. Firma se brzy stala celosvětovou jedničkou v segmentu kuchyňských potřeb a s vlastním vývojovým Design centrem, které každoročně přiveze řadu prestižních ocenění z mezinárodních soutěží, je špičkou také na poli designu, inovací a kvality. V celkovém součtu získalo vlastní vývojové Design centrum TESCOMY 42 světových designových cen a jednu českou – Národní cenu kvality ČR. Počtem ocenění je tak TESCOMA v České republice bezkonkurenční jedničkou!

„Sedmnáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku nás opět utvrdil v tom, že Česká republika je plná skvělých podnikatelských osobností a že baťovská tradice u nás stále žije. Zlínský kraj patřil letos jednoznačně k nejsilněji zastoupeným regionům a byli z něj vybráni hned tři z pěti finalistů soutěže. Je to poprvé v historii, kdy tři finalisté pocházejí ze stejného kraje. Co se týče vítěze, lepší příklad toho, že i v dnešní době lze kráčet v Baťových stopách, asi nelze najít. Petr Chmela je velkým patriotem, firma pomáhá rozvoji regionu, ale její úspěch není limitován hranicemi. TESCOMA dnes patří mezi světové výrobce kuchyňských potřeb a výrobky firmy lze najít v obchodech a kuchyních po celém světě,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy , a dodává: „Věřím, že vítěz Petr Chmela bude skvěle reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále v Monte Carlu a že jeho příběh osloví mezinárodní porotu stejně jako nás.“

Jméno celosvětového vítěze bude oznámeno na galavečeru v monackém Monte Carlu v sobotu 10. června 2017 za přítomnosti více než patnácti stovek hostů a světových médií včetně České televize.

1.jpg

FOTO: EY Podnikatel roku