info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTESCOMA newsOcenění German Design Award pro naše výrobky

Ocenění German Design Award pro naše výrobky

TESCOMA news
17. 1. 2022
Slavíme zisk dalších designových ocenění - Cenu GERMAN DESIGN AWARD 2022 - Special Mention získala linie ProfiMATE zaměřující se na výrobky pro úklid domácnosti, kterou navrhl designér František Fiala.
Ocenění German Design Award - TESCOMA 2022

"Linie úklidového nářadí do domácnosti ProfiMATE byla navrhována jako celek. Může tak tvořit obsáhlou, ale designově dobře sjednocenou skupinu výrobků. Péče byla věnována každému detailu. Jako závěsné oko, mechanismus páky na odjišťování teleskopické tyče, 3D klouby, tvar pracovních částí, rukojetí a dalších, tak aby vše dohromady bylo výborně funkční a ergonomicky bezchybné. A zároveň esteticky ucelené, originální a snad i elegantní", uvedl k zisku ocenění František.

Dále toto ocenění získaly kráječ na avokádo HANDY a kráječ dlouhých plátků HANDY z rukou designéra Pavla Skřivánka.

"Kráječ dlouhých plátků HANDY je výrobek, který svou funkcí (krájení dlouhých tenkých plátků) nemá mnoho alternativ. Existují profesionální nástroje tohoto druhu, ale ty jsou několikanásobně dražší. Pak existuje technika krájení nožem, praktikovaná asijskými kuchařskými mistry, kterou do určité míry dosáhnete podobného vysledku, ale je velmi náročná na zručnost a lze použít jen u okurek a možná cuket. Úkol nebyl snadný: vytvořit uživatelsky jednoduhý nástroj, se kterým dosáhnete profesionálních výsledků. Největším úskalím ve vývoji bylo navržení pohyblivé čepele, u které jsme otestovali desítky prototypů, než jsme se dostali k výsledu, se kterým jsme byli spokojeni", přiblížil vznik výrobku Pavel.
Ke kráječi na avokádo pak dodává: 

"Kráječ vychází ze současného trendu "ALL IN ONE" charakteristického pro moderní přípravu ovoce a zeleniny k podávání. Čepel na půlení avokáda lze zasunout do rukojeti, výhodou tohoto řešení je, že kráječ je kompaktní, a rukojeť je ideálně uzpůsobená pro komfortní držení v dlani."
Prohlédněte si oceněné produkty více do detailu: