info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyNakličovací miska se semínky SENSE: Pěstujte si zdraví!

Nakličovací miska se semínky SENSE: Pěstujte si zdraví!

íte, že si můžete zdraví vypěstovat v pohodlí vašeho domova? Ano! Klíčem k vašemu pevnému zdraví se totiž mohou stát… neobyčejné klíčky! Vyzkoušejte „kouzelnou“ soupravu SENSE, která se může stát klíčem k vašemu zdraví. 
 

Klíč(ky) ke zdraví

Dvoudílná nakličovací miska a 50 gramů klíčivého mixu BIO semínek pro pěstování zdraví prospěšných rostlinných klíčků v domácnosti - to vše obsahuje zázračná souprava z řady SENSE, kterou nyní uvádíme na trh a věříme, že potěšíme hlavně milovníky zdravé výživy bohaté na vitamíny a cenné nutriční látky. Souprava je samozřejmě určena také všem těm, kteří si chtějí zpestřit své zaběhlé stravovací návyky o křupavé klíčky. Že nevíte, jak s nimi naložit? Velmi jednoduše - klíčky lze konzumovat přímo, lze jimi ozvláštnit různé saláty a neměly by chybět při přípravě exotické kuchyně… 
Nakličovací miska SENSE

Vše začíná u semínek

Originální sadu pro pěstování klíčků SENSE tvoří dvoudílná nakličovací miska – spodní transparentní nádoba slouží jako zásobník vody, v horní zelené perforované misce můžete zázračné klíčení pozorovat doslova na vlastní oči. Součástí balení je 50 g klíčivých semínek rostlin alfaalfa, hořčice žlutá a pískavice řecké seno, jejichž prospěšnost je obdivuhodná.
 
  • Alfalfa neboli vojtěška je známa svým vysokým obsahem vitamínu A, E, D, K a B6. Mimo to obsahuje celou řadu minerálních látek (draslík, fosfor, železo) a chlorofyl, který má dezinfekční a antiseptický efekt.
  • Zelené výhonky žluté hořčice, které se mohou sklízet po celý rok, mají o něco ostřejší chuť než ředkvička a jsou bohaté na vitamíny a minerály. Výhonky dosáhnou délky několika centimetrů během pár dnů.
  • Z klíčních rostlin pískavice řecké seno lze připravovat i v zimě lahodný a osvěžující salát, podobně jako z mladých rostlin řeřichy nebo hořčice. Pískavice obsahuje velké množství hodnotných bílkovin a oleje. Přítomno je také malé množství silice, lecitin, hořčiny, flavonoidy, niacin a stopové prvky. Důležitá je přítomnost metylbetainu kyseliny nikotinové a jejího amidu — vitamínu PP. Povzbuzuje trávení, ulevuje při kašli, nadýmání a při průjmech a mírně snižuje hladinu krevního cukru.

Jak na to

Na plochu zelené nakličovací misky vysypte 1/10 obsahu balení klíčivého mixu BIO semínek (cca 5 g) a rovnoměrně je rozprostřete. Do transparentní misky napusťte studenou pitnou vodou tak, aby po vložení zelené nakličovací plochy se semínky voda mírně prostupovala jejími otvory. Semínka nechte nejprve cca 6-8 hodin naklíčit při pokojové teplotě (20 °C), na světlém místě mimo přímý sluneční svit. Pak semínka na zelené nakličovací ploše propláchněte pod tekoucí vodou a v transparentní misce vyměňte vodu. 
Nakličovací miska SENSE

Misku s nakličovací plochou a klíčícími semínky přemístěte do tmy, kde při stálé teplotě (20 °C) nechte dalších 48 hodin klíčit. Poté klíčící semínka umístěte na dalších 48 hodin na světlé místo v interiéru mimo přímý sluneční svit a nechte dále klíčit. Pozor! V průběhu klíčení semínka alespoň 2 x denně propláchněte pod tekoucí vodou a současně vyměňte vodu v misce.