info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyMoka konvička – naučte se vařit tradiční italskou kávu

Moka konvička – naučte se vařit tradiční italskou kávu


Myslíte si, že dobré kafe lze udělat jen s pomocí drahého pákového espressovače? Pak ochutnejte kafe z tradiční kovové moka konvičky neboli perkolátoru. O tom, že z ní vykouzlíte famózní kávu svědčí fakt, že ikonické mocca konvičky pro přípravu výrazné, silné kávy překvapující svou chutí a aroma, najdete v každé italské domácnosti.


Jak funguje moka konvička?

Konvičky na moka kávu pracují na principu vztlaku, kdy fontánovým efektem proniká káva přes zásobník do sběrné nádoby. Díky tomu je výsledná chuť velmi podobná espresu. Oproti elektrickému espresovači je však moka konvička malá, skladná, nenáročná na údržbu a velmi levná.
 
Moka konvička PALOMA - obrázek


Tradiční i novodobé moka konvičky na indukci

Vzhled našich kávovarů PALOMAvychází z původního, ikonického designu kávovaru Moka Express z roku 1933. 
Že byste to vyzkoušeli, ale přijde vám, že hliník do moderní kuchyně nepatří? Nejste sami, a proto máme v nabídce moka kávovar v nerezu – elegantní MONTE CARLO vhodný i na indukci.
Hliník má nicméně důležitou vlastnost – skvěle přejímá překrásnou vůni kávy a na povrchu vytváří žádoucí patinu, která je pro správnou chuť kávy nepostradatelná.
Moka konvička MONTE CARLO - obrázek

Nerezová moka konvička MONTE CARLO na rozdíl od „hliníkové“ PALOMY zase díky vnější povrchové úpravě ve vysokém lesku dodá akcent každé moderní kuchyni. Naopak uvnitř je použita matná povrchová úprava, která zajistí snadnou údržbu a stále dokonalý vzhled kávovaru beze změn.

Tak si vyberte tu svou a dopřávejte si famózní kávu kdykoli dostanete chuť.