info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogTESCOMA newsKteré výrobky uspěly v soutěži Good Design pro rok 2023?

Které výrobky uspěly v soutěži Good Design pro rok 2023?

TESCOMA news
24. 1. 2024
Světová designová soutěž The Good Design probíhá v americkém Chicagu a její tradice sahá až do 50. let minulého století. Každoročně ji mohou dostat výrobky z celého světa, které splňují nejpřísnější kritéria pro vynikající design.

Mezi novinky, které si toto významné ocenění vysloužily, patří i naše pánve CHALET a kuchyňské kartáče a houbička linie CLEAN KIT Flex, se kterými zabodovali Darja a Ladislav Škodovi.

Kartáče a houbička na nádobí CLEAN KIT Flex

Nová řada kartáčů a houbiček na nádobí CLEAN KIT Flex je odolnější než tradiční houbičky a kartáče na nádobí. Právě udržitelnost byla při jejich vývoji určující – navrhli jsme je tak, aby vydržely mnohem déle.
Kartáček na nádobí je kompaktní a umožňuje snadné mytí nádobí všech tvarů a velikostí.
Kartáč na nádobí se škrabkou snadno odstraní připálené nebo zaschlé nečistoty.
Kartáč na láhve s úzkou pracovní částí a dlouhou rukojetí pronikne i do vysokých láhví s úzkým hrdlem.
CLEAN KIT Flex-obrázek
„U nové řady kartáčů na nádobí a houbičky jsme využili moderní technologii „overmould“. To nám umožnilo použít v přirozeném a atraktivním propojení materiály dvou barev, což zároveň pomáhá definovat jednotlivé části kartáčů."
Darja Škodová, designérka
Kartáče CLEAN KIT Flex-obrázek
Kartáče mají pružné a zároveň odolné plastové štětiny; veškeré nečistoty z kartáčů a houbičky snadno odstraníte opláchnutím pod tekoucí vodou nebo v myčce nádobí.
Silikonová houbička má dvě pracovní plochy. Povrch s krátkými pružnými štětinami je určen ke stírání běžných nečistot a strana s krátkými drážkami odstraní i hrubé nečistoty.
Insert your text here

Pánve CHALET

Další oceněnou novinkou jsou pánve CHALET. Jejich robustní, minimalistická rukojeť imituje dřevo. Je vyrobena z odolného, plně recyklovatelného plastu. Díky speciální výrobní technologii a barevnému provedení ji na první pohled nerozeznáte od rukojeti ze dřeva. Ve srovnání s přírodním materiálem je však použitý syntetický materiál odolnější a pánve je tak možné mýt v myčce. Pánve CHALET mají vysoce kvalitní nepřilnavý povrch a dno z nerezové indukční oceli vhodné pro všechny typy sporáků včetně indukčních.
Pánve CHALET-obrázek
„Jednoduchá elegance, čisté tvary, důraz na detail, tak se dá stručně charakterizovat skandinávský design, který byl inspirací při navrhování nové linie pánví CHALET."
Ladislav Škoda, designér
Pánve CHALET-obrázek