info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaKdo stojí za designem TESCOMA

Kdo stojí za designem TESCOMA


Design by TESCOMA

Na začátku je vždy idea, respektive skica, která se postupně přetavuje v počítačový model. Z něj je následně postaven fyzický model prostřednictvím 3D tisku. Proces, trvající týdny i měsíce, zahrnuje řadu vývojových variant, počítačových vizualizací a testovacích prototypů. Na konci je výsledný produkt, který se zadá do sériové výroby. Takto vznikají výrobky TESCOMA, které nachází svůj domov u našich zákazníků.

Během 30 let od vzniku značky prošel výrobní program firmy zajímavým vývojem. Naší dlouhodobou strategií je postupně rozšiřovat záběr. Dalším vývojovým krokem je segment malých kuchyňských elektrospotřebičů, kterým jsme se začali před pár lety zabývat. Současný sortiment značky prorůstá z kuchyně do celého domova i mimo něj. Výrobky s logem TESCOMA dnes můžete koupit ve více než 100 zemích světa. Ročně uvedeme na trh v průměru 200 novinek.

Náš tým designérů získal už desítky prestižních ocenění za design, například Red Dot Design Award, Good Design Award, German Design Award, Kitchen Innovation Award, IF Design, DesignPlus a podobně. Odborná ocenění posilují prestiž značky a přispívají k tomu, že nás zákazníci vnímají coby inovátora, který se neustále snaží posouvat dál. Největším oceněním pro nás je, když jsou zákazníci spokojeni a rádi se vrací nakupovat do našich prodejen.

Seznamte se s našimi designéry a ukázkou jimi vytvořených výrobkůDesignérka Darja Škodová - obrázek


Darja Škodová
designérka
"Design je součástí našeho každodenního života, který má na nás neodmyslitelný vliv. Proto se snažím dělat výrobky s přívětivým a nadčasovým designem."
Stojánek na čajové svíčky FANCY HOME Stones 2 ks, bílá - obrázek
Něžný dotek harmonie ve vaší domácnosti. Tak lze charakterizovat výrobky linie FANCY HOME Stones, mezi které patří aromalampy, difuzéry, odpařovače, svícny, vázy i květináče. Jsou inspirovány oblými tvary lávových kamenů a klidem zenových zahrad. Dávají vyniknout přirozené kráse květin a vůní, osvěžují prostor a navozují přívětivou atmosféru.
Pěstírna bylinek SENSE, s LED osvětlením - obrázek
Pěstírna bylinek SENSE, s LED osvětlením
Skleněná nakličovací nádoba SENSE - obrázek
Skleněná nakličovací nádoba SENSE


Designér - Petr Tesák


Petr Tesák
designér
"Jak bych definoval pojem kvalitní design? Jako úspornou estetiku, jež neodvádí pozornost od funkce, ale přirozeně ji vytváří.“
Sada nádobí COMPACT, 6 ks - obrázek
Nádobí COMPACT je unikátní ve více ohledech. Hlavní pozornost ale směřuje k jedinečnému designovému řešení stohování nádob do sebe včetně poklic. Úsporné skladování bylo zásadním aspektem při vývoji tohoto nádobí. Jde o původní řešení Vývojového a design centra TESCOMA. Ukládání je střídavé, do nádoby vložíte menší poklici a na ni další menší nádobu. Nahoru položíte největší poklici. Ojedinělý je i tvar poklice, který má specifický účel. Umožňuje její pohodlné odkládání na okraj nádoby během vaření.
Blok na nože FEELWOOD, s 5 noži - obrázek
Blok na nože FEELWOOD, s 5 noži
Velký set na mytí nádobí PURO - obrázek
Velký set na mytí nádobí PURO


Designér Martin Koval - obrázekMartin Koval
designér
"Naučil jsem se všímat si věcí kolem sebe a uvědomovat si, jak fungují."
Linie LAGOON - obrázek
Linie LAGOON představuje ucelenou řadu běžně používaných doplňků, které svým designem v interiérech „nevyčnívají“, ale přirozeně doplňují prostředí každé koupelny. Střídmé tvary bez ostrých hran usnadňují jejich používání, všechny výrobky linie LAGOON lze snadno rozebrat a dobře vyčistit zevnitř i vně.
Půllitr myBEER Lupulus - obrázek
Půllitr myBEER Lupulus
Jídelní příbor TOSCANA, souprava 24 ks
Jídelní příbor TOSCANA, souprava 24 ks


Designér Jiří Hoferek - obrázek


Jiří Hoferek
designér
"Pouze pochopení podstaty problému je klíčem k jeho vyřešení. S tímto pokorným vědomím přistupuji i k řešení esteticko-technických výzev, které mi má práce přináší. Mým cílem je pak produkt, který především slouží a jeho výtvarné pojetí jej kultivuje, nikoliv utváří."
Dětské láhve PAPU PAPI - obrázek
Láhve PAPU PAPI jsou vyrobeny pomocí unikátní technologie nanoCARE™, a to ze špičkového plastového materiálu vhodného pro použití ve zdravotnictví. Jsou antibakteriální, nezabarvují se, nevstřebávají pachy a stačí je opláchnout vodou. Při navrhování této kojenecké pomůcky byla stěžejní široká základna a ideální ergonomie pro bezpečnou manipulaci a stabilitu. Lahvičky mají odnímatelné rukojeti, které jsou snadno uchopitelné i pro nejmenší děti. 
Chlebovka ONLINE 42 x 24 cm - obrázek
Chlebovka ONLINE 42 x 24 cm
Držák na tablet a mobil FlexiSPACE - obrázek
Držák na tablet a mobil FlexiSPACE


Designér František Fiala - obrázek


František Fiala
designér
"Věřím, že klíčem k úspěšnému designu je nadšení, empatie a trpělivost. Baví mě a vždy je i mým cílem vytvářet tvarově jednoduché výrobky, které jsou originální a zároveň užitečné, snadno se používají a jsou srozumitelné pro širokou veřejnost."
Sada nádobí ULTIMA, 10 dílů - obrázek
Sada nádobí ULTIMA představuje luxusní nerezové nádobí s řadou vychytávek, které zákazníkům zpříjemňují vaření. To byl také hlavní cíl, přijít s novým nádobím, které bude mít "chytré" funkce a zároveň zaujme i neotřelým, inovativním vzhledem. Nádobí má patentovaný systém regulace páry a cezení a chytrý způsob odkládání poklic během vaření. Ty můžete odkládat pomocí prohloubení v úchytech ve třech různých pracovních polohách a tak snadno volit či v průběhu vaření tyto funkce měnit.
Velký úklidový set ProfiMATE - obrázek
Velký úklidový set ProfiMATE
Ramínka s kalhotovou tyčí FANCY HOME, 3 ks - obrázek
Ramínka s kalhotovou tyčí FANCY HOME, 3 ks
Pavel Skřivánek
designér
"Sympatizuji se slovy jednoho slavného vizionáře, který řekl, že design není jen o tom, jak se vám to líbí a jak to na vás působí. Design je o tom, jak to funguje."
Skleněný poklop / mísa s víkem DELÍCIA v sobě propojuje dvě různá použití. Masivní skleněný poklop s plastovým podnosem je rovněž možné používat jako skleněnou kuchyňskou mísu s víkem. Tato proměna je možná díky multifunkčnímu úchytu a plastové základně skleněné mísy. Plastová základna, která  je součástí dna mísy, je zároveň protiskluzová. Tento výrobek svým dvojím použitím spoří i místo k uskladnění. 
Kráječ na avokádo HANDY - obrázek
Kráječ na avokádo HANDY
Kráječ dlouhých plátků HANDY - obrázek
Kráječ dlouhých plátků HANDY

David Veleba
designér
"Konstrukce je páteří designu. Není vždy snadné prorážet novou cestu, je ale povznášející ji objevovat. Baví mne úročit zkušenosti z předchozího povolání a přicházet s novým konstrukčním řešením."
Razítka na sušenky DELÍCIA - obrázek
Pokud chcete zákazníky zaujmout něčím novým a nevšedním, je třeba přinést neotřelý nápad. To bylo hlavním záměrem u Razítek na sušenky DELÍCIA, které v sobě spojují vykrajovátko a zároveň razítko na výrobku sladkých cukrovinek s milými tematickými motivy. Výrobek je velmi praktický i díky tomu, že má integrovaný zásobník, do kterého lze schovat výměnné raznice s 6 různými motivy.  
Zásobník na příbory FlexiSPACE 370 x 222 mm - obrázek
Zásobník na příbory FlexiSPACE 370 x 222 mm
Zdravá dóza na bagetu DINO
Zdravá dóza na bagetu DINO

Design a výroba jsou spojené nádoby


Designér už od začátku vývoje výrobku řeší, z jakého materiálu a jakou technologií se bude vyrábět. Vývoj nových materiálů, povrchových úprav a zdokonalování výrobních technologií umožňuje nové způsoby využití. Naším cílem je přinášet i u zdánlivě konvenčních výrobků nová, netradiční a praktická řešení. A tak již více než 20 let vznikají v našem Vývojovém a design centru TESCOMA ve Zlíně výrobky každodenní potřeby, které našim zákazníkům usnadňují a zpříjemňují život.