info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se

Jaké nádobí do karavanu?

Do karavanu se ideálně hodí nádobí, které je skladné a univerzální. Ostatně nejen do karavanu. Často nám totiž – s nadsázkou a v dobrém - píšete, že už se vám ty naše „vychytávkynevlezou do kuchyně, protože si z každé návštěvy našeho obchodu nebo eshopu něco přinesete.
Jsou ale kuchyně tak malé, že se do nich vlezou opravdu jen základní kuchyňské potřeby a ty je proto třeba vybírat mimořádně pečlivě. Samozřejmě s ohledem na jejich skladnost, univerzálnost a praktičnost. Své o tom vědí milovníci cestování v karavanech.
Většina nováčků se mylně domnívá, že je třeba si kuchyň v karavanu vybavit jako doma. Není tomu tak. Stačí pořídit si základní vybavení vyrobené z odolných ale přitom lehkých materiálů.

Kuchyňské vybavení do každého karavanu…
Karavanisti s oblibou používají pružné krájecí desky, se kterými se na malém prostoru skvěle manipuluje a zároveň jsou perfektně skladné, nebo chytrý organizér do zásuvek FlexiSPACE, díky kterému se vám do šuplíků vleze přehledně mnohem více věcí. Dalšími vychytávkami pro malou kuchyň karavanu nebo chaty jsou např. skládací odkapávač, multifunkční otevíráky a poklice, stohovatelné mísy a řada víceúčelového nářadí, které najdete na www.tescoma.cz

Pokud se vydáte s karavanem i mimo kemp a nebudete jej mít vybavený elektrocentrálou nebo solární panelem, zapomeňte na kávovar, mikrovlnku, rychlovarnou konvici a podobné elektrické spotřebiče. Budete se muset obejít bez nich a nahradit je například french pressem, plynovým sporákem či čajovou konvicí.

Sklo, porcelán nebo raději melamin?
Tak na tuto otázku nedostanete jednoznačnou odpověď. Mezi karavanisty nepanuje shoda a dělí se na ty, kteří se bez skleněného půllitru a porcelánového nádobí neobejdou. Jiní dávají přednost melaminu, protože se pro převoz a kempování hodí víc. Je lehčí a vysoce odolný proti rozbití. Pokud patříte mezi klasiky a z plastu by vám nechutnalo, můžete vybírat z naší nabídky.

Tak šťastnou cestu a dobrou chuť!