info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se

Jak vyčistit termosku od čaje

Termosku znečištěnou skvrnami od čaje vyčistíte snadno pomocí rýže a jedlé sody. Tito dva účinní pomocníci v boji s nejrůznějšími skvrnami i nečistotami si poradí i s hnědými skvrnami od čaje nebo jinými organickými nečistotami třeba ve váze. Nádoby s úzkým hrdlem se špatně čistí mechanicky, protože přes úzké hrdlo je nesnadné dostat dovnitř houbičku. Často nepomůže ani štětka na lahve.

Pro vyčištění nádob s úzkým hrdlem, jako jsou termosky či vázy, stačí však dát dovnitř dvě lžíce nevařené rýže, hrnek vody a důkladně protřepat. Už za několik minut rýže zbaví nádobu špíny a obrousí ji dočista.
 
Termohrnky a termosky na pití - obrázek
Je-li nádoba intenzivně znečištěna  usazeninami, bude třeba ji naplnit octem a nechat odmáčet přes noc. Do rána usazeniny povolí. Následně musí přijít na řadu hrst rýže přisypaná dovnitř. Po uzavření hrdla obsah silně protřepejte. Potom nádobu propláchnete saponátem a vodou.

Zahnědlých skvrn od čaje se také zbavíte použitím prášku do pečiva. Do celé nádoby nalijte horkou vodu a vsypte prášek. Nechte je působit alespoň 20 minut, poté důkladně protřepte a vypláchnětě horkou vodou.