info text
 • Přihlaste se
 • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyJak správně vybrat sadu nádobí?

Jak správně vybrat sadu nádobí?

Sady nádobí TESCOMA - obrázek
Bez hrnců, kastrolů a pánví není vaření. A tak není divu, že tito pomocníci patří mezi základní a nezbytné vybavení kuchyně. Nádobí pořizujeme zpravidla na několik let, proto je důležitý jeho správný výběr úměrně našim požadavkům a kuchařským schopnostem. Hrnce, kastroly a pánve lze pořídit samozřejmě i jednotlivě, ideální je ale koupit rovnou celou sadu. Důvody jsou tyto: 
 1. Nádobí z jedné sady je vyrobeno zpravidla ze stejného materiálu, všechny jeho části mají tedy stejný způsob použití a čištění. Nemusíte tak přemýšlet, který daný hrnec smí do trouby, jestli ho můžete dát do myčky atd.
 2. Sady mají jednu délku životnosti. Předpokládá se, že všechny její součásti budete používat stejně dlouho. Nemusíte přemýšlet, kdy jste kterou nádobu pořídili, kdy je vhodný čas na výměnu.
 3. Problém s dokupováním dalších částí. Může se stát, že pořídíte nejdřív méně kusů, po čase budete chtít dokoupit další a ty už nebudou k dispozici nebo nebudou ve stejném provedení, kvalitě. Pokud koupíte plnohodnotnou sadu hned, tento problém nenastane.
 4. I estetika hraje velkou roli. Nádobí z jedné sady je vizuálně sladěné a můžete ho ladit s interiérem kuchyně. Vybírejte dle vlastního vkusu ze široké nabídky (nádobí klasické, moderní, stylové).
Sada nádobí PRESIDENT Stone - obrázek
Na co je třeba dbát po praktické stránce:
 • druh ohřevu
 • použitý materiál
 • velikost sady (počet kusů, typy nádob)
 • vybavení a skladnost (stohovatelnost, typ poklice, úchytů)
 • specifické požadavky (technické inovace, funkce navíc)

Jsme jedničkou v nabídce sad nádobí,
vyberte si u nás tu svou „na míru“

Sada nádobí COMPACT, 6 dílů - obrázek

Neuvěřitelně kompaktní
Sada nádobí COMPACT, 6 dílů 

Naše nejmenší, přitom zcela revoluční sada nádobí má mnoho benefitů. Kromě prvotřídní oceli, sendvičového dna nebo odměřovací stupnice má unikátní poklici pro pohodlné odkládání na okraj nádoby. Její největší předností je úspora místa díky stohování nádob i poklic do sebe.
Sada nádobí AMBITION, 10 dílů - obrázek

Mějte ambice ve vaření
Sada nádobí AMBITION, 10 dílů

Tato sada je také vyrobena ze špičkové nerezové oceli 18/10. Má elegantní tvary, skleněné poklice, vodotěsné úchyty a smí tedy i do myčky. Nádoby jsou opatřeny praktickou odměřovací stupnicí a masivním třívrstvým dnem. Díky němu jsou vhodné pro všechny typy sporáků, včetně indukčních.
Sada nádobí VIVA - obrázek

Ať žije, viva!
Sada nádobí VIVA, 10 dílů

I tato moderní sada nádobí je vyrobena z prvotřídní nerezové oceli. Jsou pro ni typické elegantní zaoblené tvary, má skleněné poklice a masivní vodotěsné úchyty. I v tomto případě mají nádoby třívrstvé sendvičové dno a odměřovací stupnici, jsou vhodné pro každý typ sporáku. 
Sada nádobí OPTIMA, 8 dílů - obrázek

Optimální sada nádobí
Sada nádobí OPTIMA, 8 dílů

Sada OPTIMA potěší každého, kdo má rád jednoduchý, přitom efektní design nerezového nádobí. Nádoby mají prostorné voděodolné úchyty, které umožňují komfortní manipulaci, sendvičové dno a vnitřní stupnici. Sada je vhodná pro všechny typy sporáků a ideální pro každodenní rutinu v kuchyni.
Sada nádobí HARMONY, 8 dílů - obrázek

Harmonické vaření
Sada nádobí HARMONY, 8 dílů

Další elegantní nádobí z naší nabídky. Typickým rysem jsou zaoblené tvary podobně jako u nádobí VIVA, tedy zakulacené úchyty i křivky nádob. Pro jeho výrobu byla použita prvotřídní ocel, nádoby doplňují sklonerezové poklice s otvorem pro páru. Standardem je sendvičové dno a praktická odměřovací stupnice.
Sada nádobí SmartCOVER, 8 dílů - obrázek

Nádobí s chytrou poklicí
Sada nádobí SmartCOVER, 8 dílů

Tato sada má to, co žádná jiná - unikátní poklici se silikonovým okrajem, který má chytré otvory pro pohodlné a bezpečné cezení a odkládací část pro kuchyňské náčiní. Pružný silikon ho jednoduše obepne. Nerezové nádobí má masivní sendvičové dno a vnitřní odměřovací stupnici.
Sada nádobí PRESIDENT Stone, 8 dílů - obrázek

Atraktivní „kameninový“ vzhled
Sada nádobí PRESIDENT Stone, 8 dílů

Sada PRESIDENT Stone osloví milovníky tmavých barev. Jeho hlavním rozpoznávacím znamením je dokonale nepřilnavý povrch s charakterem přírodního kamene, který odolá i kovovému kuchyňskému nářadí. Díky vzhledu přírodního kamene na obou stranách je toto nádobí mimořádně atraktivní.
Sada nádobí DELIGHT, 8 dílů - obrázek

Přinese potěšení
Sada nádobí DELIGHT, 8 dílů

Pokud máte rádi bílou a světlé odstíny nádobí, zaujme vás moderní nerezová sada DELIGHT. Má velmi odolnou povrchovou úpravu, odměřovací stupnici, komfortní úchyty a sklonerezové poklice s otvory pro páru. Design této sady je univerzální, bude slušet moderním i klasickým kuchyním.
Sady nádobí HOME PROFI - obrázek

Pro amatéry i profíky
Sada nádobí HOME PROFI, 9 nebo 13 dílů

Jednou z výhod této sady je možnost pořídit ji v 9dílném nebo 13dílném provedení. Třináctidílná sada je největší sada, kterou najdete v naší nabídce. Samozřejmostí je kvalitní provedení z prvotřídní nerezavějící oceli, sendvičové dno. Atraktivní vzhled umocňuje povrchová úprava v kombinaci matu a lesku.  
Sada nádobí VISION, 10 dílů - obrázek

Máte vizi? Kupte VISION!
Sada nádobí VISION, 10 dílů

I tato sada splňuje základní standardy sad TESCOMA. Kvalitní nerezové nádoby mají skleněné poklice, masivní vodotěsné úchyty a třívrstvé sendvičové dno. Díky němu jsou vhodné pro všechny typy sporáků, včetně indukčních. Nádobí VISION je vhodné pro každodenní malé i velké vaření.
Sada nádobí ULTIMA, 10 dílů - obrázek

Revoluční sada nádobí
Sada nádobí ULTIMA, 10 dílů

Tato sada přináší do kuchyně mimořádnou kvalitu, originální design a také jedinečné vychytávky. Především její poklice jsou v mnoha ohledech revoluční – tři polohy poklice umožňují regulaci páry, rychlé dosažení varu a intenzivní vaření bez překypění. Atraktivní vzhled nádobí podtrhuje kombinace vysokého lesku a matu.
Sada nádobí PRESIDENT, 10 dílů - obrázek

PRESIDENT vaší kuchyně
Sada nádobí PRESIDENT, 10 dílů

Luxusní nádobí PRESIDENT patří mezi nejžádanější sady. Je vyrobeno z nejkvalitnější oceli, má odolné sklonerezové poklice, třívrstvé sendvičové dno, praktickou odměřovací stupnici a masivní vodotěsné úchyty. Mimořádnou kvalitu a design této sady ocení i ti nejnáročnější zákazníci.
Sada nádobí PRESTO, 11 dílů - obrázek

Pro pravidelné domácí vaření
Sada nádobí PRESTO, 11 dílů

Vynikající poměr ceny a počtu kusů v sadě právem řadí nádobí PRESTO k našim dlouhodobým stálicím. Má sklonerezové poklice s otvorem pro odvod páry, vnitřní odměřovací stupnici a je vhodné pro všechny sporáky včetně indukčních. Opravdu univerzální nadčasová sada do každé domácnosti.

Nejen sady, máme i jednotlivé nádobí 

K sadám je možné zpravidla dokoupit i další samostatné hrnce, kastroly nebo rendlíky ze stejné linie. Konkrétní nabídku k vybrané sadě hledejte v kategorii níže a jejích podkategoriích. Stejně tak je možné koupit hrnce, kastroly a další nádobí samostatně, nikoliv pouze sady