info text
  • Přihlaste se
  • Přihlaste se
Úvodní stranaTESCOMA blogInspirace a nápadyJak péct v keramické formě?

Jak péct v keramické formě?

Chcete upéct dobrý ovocný koláč, křupavý domácí chléb nebo vláčnou bábovku? K tomu potřebujete šikovnou formu. Existují různé varianty podle druhu materiálu, vybírat můžete ze skleněných, kovových forem s antiadhezním povrchem a oblíbené jsou i keramické formy. Právě keramický povrch vás nadchne po všech stránkách. Jaké jsou její největší přednosti?
Keramická forma srdce DELÍCIA - obrázek
Pečicí keramická forma má hladký a nepřilnavý povrch, díky kterému z ní moučník snadno vyklopíte. Velkou výhodou tohoto materiálu je, že rozvádí teplo rovnoměrně, proto propéká rovnoměrně. Povrch je navíc odolný proti poškrábání.
Keramická forma bábovka DELÍCIA - obrázek
Keramická forma se snadno čistí, stačí ji umýt pod tekoucí vodou nebo ji můžete s klidným svědomím dát do myčky. Tyto formy jsou zároveň velmi atraktivní díky svému tradičnímu vzhledu, v kuchyni poslouží i jako stylové dekorace.
 Keramická forma bábovka DELÍCIA - obrázek
Keramická forma bábovka
Keramická forma na bábovku DELÍCIA je naprostou klasikou. Bábovku miluje snad každý, proto by forma na ni neměla chybět v žádné domácnosti.
Keramická forma bábovka DELÍCIA - obrázek
Keramická forma beránek
Co by to bylo za Velikonoce bez sladkého beránka? Keramická forma na beránka DELÍCIApečlivě tvarované detaily, beránek v ní upečený vypadá přímo božsky.
Keramická forma beránek DELÍCIA - obrázek
Keramická forma kulatý chléb
Tradiční je i keramická forma na chleba, můžete v ní upéct ale i sladký koláč nebo ji i otočit a hlubší část použít jako pekáč na jakákoliv další zapékaná jídla.
Keramická forma na chléb kulatá DELÍCIA - obrázek
Keramická forma toastový chléb
Pokud máte rádi toastový chléb, vyrobte si vlastní domácí. Naše keramická forma propéká dokonale a výbornou vychytávkou je i reliéf ve víku pro označení šířky plátků.
Keramická forma toastový chléb DELÍCIA - obrázek
Keramická forma vánočka
Upečte ke snídani domácí vánočku, nemusí to být vůbec složité. Keramická forma na vánočku DELÍCIA se sama postará o pěkný tradiční vzhled i bez pletení těsta.
Keramická forma vánočka DELÍCIA - obrázek
Keramická forma srdce
A pokud zatoužíte po romantické formě, která přímo vezme za srdce, pak pravděpodobně neodoláte keramické formě srdce, jejíž tvar mluví za vše.
Keramická forma srdce DELÍCIA - obrázek